Konserwacja gitary - drewno klonowe

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
kkrzychu000

Konserwacja gitary - drewno klonowe

Post autor: kkrzychu000 » 03 wrz 2020, 15:38

Cześć, od jakiegoś czasu jestem właścicielem gitary Harley Benton, dokładny model to Victory-BK Classic Series. Nadszedł moment konserwacji, ponieważ chciałem nauczyć się wymieniać struny pomyślałem, że warto będzie ją również wyczyścić.

W tej gitarze występuje podstrunnica "Fretboard: Roseacer (thermally treated maple wood)" - czyli klonowe drewno poddane obróbce termicznej (palone?).

I tutaj występuje moje pytanie. Czym wyczyścić podstrunnice? :think Czytałem, że olejek cytrynowy się nie nadaje jeśli drewno jest lakierowane, nie było o tym żadnej informacji na stronie, ale oglądałem w innym poradniku, że większość drewna klonowego jest lakierowana. Bardzo proszę o pomoc, w razie czego wyślę również zdjęcia :lol2: .

*dodatkowe pytanie. Czy moglibyście mi Państwo polecić struny do powyższej gitary? Zależy mi na wytrzymałości i ładnym brzmieniu.
*link do gitary: https://www.thomann.de/pl/harley_benton_fv430bk.htm

Dziękuje! :dance:

Milu78

Re: Konserwacja gitary - drewno klonowe

Post autor: Milu78 » 05 wrz 2020, 12:41

Po zdjęciach i stronie producenta, wydaje mi sie ze jest nielakierowana, mozesz wyczyścić dunlopem 65 a struny to polecam elixiry i ernie ball 10-52 lub inne jakie ci pasują
Pozdro

kkrzychu000

Post autor: kkrzychu000 » 25 wrz 2020, 8:49

Operacja przebiegła pomyślnie :) Nie dość, że ładnie pachnie dzięki olejkowi, to jeszcze jest bardzo czysta + nowe struny - dziękuje bardzo za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie, zadam je tutaj żeby nie spamić nowymi tematami. Gitarka ładnie brzmi i w ogóle fajnie, ale zastanawia mnie w jaki sposób można zagrać puste struny przy strunie 6 (najgrubszej) czysto, czyli metalowo bez tego całego "echa". Przykładowo utwór Metallici - Enter Sandman występuje to bardzo ładnie. Chodzi tutaj o moją nie najlepszej jakości gitarę, piecyk, ustawienia lub brak efektów gitarowych? Jakieś pomysły? Wiem, że pytanie może i głupie ale nurtuje mnie to, bo nie mogę czasami uzyskać pożądanego brzmienia. Może pora na Schectera? :D

*Gitara - Harley Benton - https://www.thomann.de/pl/harley_benton_fv430bk.htm
*Piecyk - LINE 6 Spider IV 15

Milu78

Post autor: Milu78 » 30 wrz 2020, 8:02

Struna morze byc zanisko w siodelku i dlatego brzeczy. A jak brzeczy bliżej mostka to zanisko na mostku

karol4444

Post autor: karol4444 » 07 paź 2020, 13:13

Ja kupiłem nową gitarę za 3 tysiące złoty. To był bardzo dobry zakup.

ODPOWIEDZ