CORT G280/Nowy Zakup

Wasze recenzje gitar, wzmacniaczy itp.
Max2016

CORT G280/Nowy Zakup

Post autor: Max2016 » 06 lis 2017, 17:03

Kupiłem przypadkiem ten model. Właśnie sprzedałem ; Squier Fender Vintage Modified '70.Gitara nawet niezła,ale mam za nią już Fendera MiM.

Ja i Cort?!

Właśnie myślałem o PRS i przypadkiem zobaczyłem,że ten Cort ma przetworniki Seymour Duncan /rozłączane.
Na filmach grano od blues-a po Metalica.
Niesamowite,że gitara łatwo dopasowuje się do wielu gatunków muzycznych i brzmi świetnie.
..
I zgadza się. Rozpakowałem zagrałem prawie każdy utwór bez szkody dla brzmienia.Wręcz ma świetne i dopasować można bez problemu.

Po rozłączeniu przetworników [single] na Clean gitara sprawia wrażenie Vintage i kierunek brzmieniowy a'la Fender.

Nie ma tej szklanki,ale niekiedy i ona mi przeszkadzała,albo wręcz nie bardzo pasowała do jakiegoś utworu.

Sustain ma świetny.

Bending-i jak na Fender-ku delikatne podciąganie.Miękka gitara.
.
Ja kupiłem za 1480zł.Pewnie ktoś zwrócił lub z wystawy,bo karton jest sfatygowany.
Zawsze omijałem łukiem Cort-y.

Pytałem oczywiście jakiegoś Niemca z YT, uczy jak grać utwory.Powiedział ,że miał Fender,PRS,Gibson i przesiadł się na tego Cort-a.

Ja mogę tylko też potwierdzić i polecić ten model.
.
Oczywiście regulowałem gryf [krzywiznę] nie wiele,aby struny były niżej,gdyż E-1 już niżej nie mogłem na mostku obniżyć.Akcja strun jest już niska.

Prawie każdą gitarę trzeba regulować,a mam i miałem kilka.
.
Gitara jest o klasę lepsze w brzmieniu od Yamaha Pacyfica,którą też kiedyś sprzedałem.
.
W sumie mógłbym sprzedać wszystkie gitary jak Ibanez Steve Vai, Fender,Epiphone Pro, bo na tym Cort G280 można zagrać wszystko i brzmi jak trzeba.

Pełne zdziwienie.Napisałem,bo może ktoś jest na kupnie gitary w cenie tego Cort-a to polecam,gdyż warto. :smile:

Przetworniki są bardzo daleko od strun w porównaniu z innymi gitarami,a brzmi i ma moc,czyli firma Seymour Duncan ma świetny sprzęt i to brzmi jak trzeba.

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-co ... 97338.html

http://www.cortguitars.com/en/product/p ... rd=&idx=76

Awatar użytkownika
whwp

Re: CORT G280/Nowy Zakup

Post autor: whwp » 06 lis 2017, 18:13

Mój ulubiony fragment:

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-co ... 97338.html

"...Przetworniki SH4/SH1 przykręcone są bezpośrednio do lipowego korpusu dla lepszego odwzorowania ataku i wydłużenia wybrzmiewania..." -> :rotfl:

---

Link poprawiony.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 19:55 przez whwp, łącznie zmieniany 2 razy.
Wiosło->piecyk

Max2016

Post autor: Max2016 » 06 lis 2017, 19:00

Nie ma tej strony co zapodałeś. :guitar:
Natomiast nie bardzo rozumiem.
Ja opisałem ten typ gitary,gdyż wart jest uwagi.Brzmienie jest dobre.Może komuś się przyda mój opis.
Lubię pisać merytorycznie.Jak miałem Boss GT100 to też napisałem,że większej siary nie słyszałem i to za ile?!
Dlatego też go sprzedałem.

Za mniejszą kasę można mieć nawet niezły patyk :grin: .Na pewno brzmienie jest lepsze od często tu zachwalanej Yamaha Pacyfica,którą też sprzedałem na korzyść Fendera.
Też go zachwalałem i polecałem jak tego Cort-a. :cheers:

kasday

Post autor: kasday » 16 lis 2017, 18:28

:dance: :dance:

adax

Post autor: adax » 28 lis 2017, 15:26

hej

ODPOWIEDZ