GAT60 Tube Guitar Amplifier and Cabinet Combo

Wasze recenzje gitar, wzmacniaczy itp.
A113

Post autor: A113 » 06 kwie 2015, 13:05

Witam. Otóż postanowiłem "zaryzykować" i przesiąść się z tranzystora i multiefektów na lampę... Jako że(wśród znanych marek) nie jest to tania zabawka, szukałem więc jakiejś alternatywy w przystępnej cenie.
Znalazłem to: http://www.precisionaudio.com.au

(Code: Tube-Guitar-Amplifier-and-Cabine)
GAT60 60W RMS Tube Amplifier 
Single High Impedance Input 
Channel 1- Clean Channel 
- Gain Control 
- Bass; Middle and Treble Controls 
- Volume Control 
- Channel 1 Master Control 
Channel 1/2 Switch (foot switchable) 
Channel 2- Distortion Channel 
- Boost Switch (footswitchable) 
- Bass; Middle and Treble Control 
- Volume and Gain Control 
- Channel 2 Master Control 
Internal DSP Effects (footswitchable) 
- 4 Flanger Presets 
- 8 Delay Presets 
- Rotary Switch Selectable 
- DSP Level Control 
Standby Switch and power Switch 
VU Meter for Output Power Level 
HEAPS of INs and OUTs on Rear Panel 
Selectable Impedance to match Speakers 
Matching Foot Switch Included 
Amplifier Mode Switchable 
- Class AB for full stage volume 
- Class A for full tone at lower volume 
External Effects Loop and impedances 
Input- 1M Ohm; 100mV-1V 
Effects Send- 4.7k Ohms; 0dB Adjustable 
Effects Return- 4.7k Ohm; 0dB Nominal 
Line Output - 4.7k Ohm;odB Nominal 
Traditional Passive Tone Controls Pre-Amp 
-4x 12Ax7B Tubes with DC Heaters 
-2xEL34 fixed Bias Tubes on Output 
Output Power 
-60W RMS into 4, 8 or 16 Ohms 

RMX60104/RMX60124 Cabinet 4x12” Speakers

- 800W/1000W Max. Power 
- 8Ohm Input Resistance 
-95dB/96dB Sensitivity (1W@1M) 
-2x 1/4" Unbalaned Jack Inputs 
High Efficiency System for higher SPL and lower THD 
Extremely Rugged; low-resonance wooden enclosure 
Long-Throw Woofers with High Power Magnets 
Classic Slant Front Cabinet Design- think "ROCK STACK!!!"

Obrazek
Po przemyśleniu zaryzykowałem i sprzęt stoi już od kilku tygodni w domu....nawet zaliczył już jeden koncert.
A więc, brzmienie na clean bardzo przyjemne, okrągłe spora możliwość regulacji...na kanale przesterowanym już gorzej( typowy crunch), ale już opcja boost dodaje "mięsa". Dopalając jakimkolwiek "drivem" można być zadowolonym. Wbudowany DSP w większości oferuje efekty przestrzenne typu Hall, Room, Reverb, ale jest też Slapback echo, Delay (trochę za szybki moim zdaniem),Chorus, Rotary i Flanger... 60Watt wystarcza w zupełności aby (w razie nieporadności akustyka) słyszeć się doskonale na scenie....w domu można użyć redukcji do 20W....obecnie trochę słychać na niej lekkie buczenie w głosnikach...sprawa do "rozkminienia". Generalnie jestem zadowolony - konstrukcja jak widać oparta na klasycznym układzie 4lamp na preampie i 2 na końcówce. Nie wiem kto i gdzie to zrobił(wzorował się chyba na Ashdown FA ;-) ) - żadnej informacji w sieci, ale myślę że na pierwszą przygodę z lampą - jak znalazł.
Head ma dodatkową ciekawą funkcję:
2 Mastery - czyli 2 ustawienia poziomu mocy na końcówce mocy - przełączaną Footswitchem.
Jest to coś więcej niż tylko Booster, możemy ustawić różne poziomy dźwięku w ramach jednego kanału, np by podbić solówkę...podczas koncertu. Póki co testuje i będę się dzielił odczuciami... Pierwsze co zauważyłem, to -nie wiem jak to określić, nie słyszę - bardziej jakby "czuję" że dżwięk wydobyty spod palców w tej samej mikrosekundzie jest już "w głośniku" (wiecie o co mi chodzi?) W multi i trans. było jakby opóźnienie - wprawdzie nie do wysłyszenia, ale taraz na lampie "czuć" różnicę... To tyle na razie. Jakby ktoś miał więcej informacji na temat tego sprzętu to byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info..
Kilka fotek na koniec:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomny uwag Admina postanowiłem skompletować recenzję o próbki dźwięku... Gram byle co... więc luz ;-) Nagrywane przez line out więc też nieszczególnie oddaje to co słychać z głośników ..Nooo, ale jak trza to trza:

https://www.youtube.com/watch?v=sWT8lNUOVQU
Ostatnio zmieniony 22 cze 2016, 12:02 przez A113, łącznie zmieniany 2 razy.

dimuspl

Re: GAT60 Tube Guitar Amplifier and Cabinet Combo

Post autor: dimuspl » 20 kwie 2015, 21:13

Witam,

Kolego i jak ten wzmacniacz? Jesteś zadowolony?
Właśnie zakupiłem (jutro ma być u mnie) tego heada jako bazę do budowy kopii jakiegoś dobrego heada np. Soldano, Orange czy London City - w sumie jeszcze nie wiem jakie będą możliwości.
A może brzmienie będzie na tyle dobre, że wystarczy fabryczna wersja :)

Na chwilę obecną chcę to podpiąć do paczki H&K na 12" Celestion Vintage 30 i mam nadzieję, że na małe próby będzie mi to wystarczało, bo zrobienie z tego 100W będzie wiązało się z wymianą traf i dorzuceniem parki EL34.

A113

Re: GAT60 Tube Guitar Amplifier and Cabinet Combo

Post autor: A113 » 20 kwie 2015, 23:17

Wiesz...Ja jestem zadowolonym ale to moja pierwsza przygoda z lampą więc większego punktu odniesienia nie mam. Lampy pewnie kiedyś wymienię Bo te EL34 to made in china... No i Paka na jakichś chyba stockowych głośnikach...infrmacji nie ma a nie chce mi się rozkręcać ;-) Jeśsli chodzi o głośnośc to duuuży zapas. Przester maksymalnie powiedziałbym mocny crunch...ale dopalam go swoim Grunge albo Bad Monkey...Chyba że chce się grać cuś w stylu AC/DC lub troszkę lżej to daje radę. Na "szatana" za mało mięcha... Spróbuję kiedyś na pace kolegi -ma laneya na 2x12" to zobaczę...

ODPOWIEDZ