Fender Standard Telecaster

Wasze recenzje gitar, wzmacniaczy itp.
joonecky

Re: Fender Standard Telecaster

Post autor: joonecky » 09 lip 2013, 16:47

@Vlodi
Nie, tak mi się przypomniało z niedawnego tematu o kupnie tele :smile: Luzik, różnice jak wiadomo są. :cheers: Jakby nie było to bym się nie zastanawiał nad zamianą mojego LP na tele.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Awatar użytkownika
Vlodi

Post autor: Vlodi » 09 lip 2013, 16:49

:cheers:
[url]http://soundcloud.com/vlodi[/url]

Use the fork, Luke...

Ascoritum

Post autor: Ascoritum » 10 lip 2013, 11:27

Tak tylko nadmieniając Jimmy Page nagrywał przez pewien okres czasu właśnie na Tele więc stwierdzenie że nie da się uzyskać podobnego brzmienia mija się z prawdą - gałkologia, technika w łapce i w miarę dobry wzmacniacz a można uzyskać praktycznie co się tylko chce :D LP mam już u siebie w domku teraz myślę o tele tylko nadal nie wiem jaki układ przetworników brać pod mój styl i czy thinline czy zwykły solid :D
Aria Pro II + Flame EXG-7 + MG Vintage + Buzzaro 212 V30 cab

giovan

Post autor: giovan » 10 lip 2013, 12:10

No oczywiscie, ze Tele zabrzmi jak Les Paul tylko wsadz tam humbuckery, a Les Paul zabrzmi jak tele z singlami...
Z JImmym Page daj spokoj, ludzie sluchaja oczami to kojarza go z Les Paula na ktorym gral na zywo, a w studiu korzysta sie z roznych naprawde sprzetow...

Awatar użytkownika
Vlodi

Post autor: Vlodi » 10 lip 2013, 12:16

@Ascoritum

aha, jimi zgubił swojego LP dlatego nagrywał telkiem z nadzieją że nikt sie nie jarnie. Ciekawy argument. A nie przyszło ci do głowy że nagrywał telkiem bo pasowało mu jego brzmienie, tzn tele nie LP? :lol: Wielu znanych grało z równie dobrym skutkiem na obu: Gibsonach i Fenderach (choćby Clapton czy Knopfler) ale przecież to nie argument że grają podobnie.

dobra, to i tak robi się z tego akademickie bicie piany.
dla przeciętnego słuchacza (nie_gitarzysty) nawet różnica między stratem a LP jest ciężka do wyłapania.

Use the fork, Luke...

MariaB

Post autor: MariaB » 10 lip 2013, 14:28

Dokładnie Vlodi. Przeciętniak nie wysłyszy różnicy nawet pomiędzy tanią chinką, a Gibsonem czy Fenderem. Poza tym każda z tych dwóch gitar ma swoje brzmienie, styl i fanów. Ciężko więc je porównywać.

Ascoritum

Post autor: Ascoritum » 10 lip 2013, 15:59

Rzuciliście się na mnie jak głodni Rumuni na chleb -.- Nie popieram żadnej ze stron chciałem tylko opisać ciekawostkę, i przy okazji - dwie gitary nigdy nie zabrzmią TAK SAMO a jedynie podobnie i doskonale zdaję sobie z tego sprawę więc za przeproszeniem ale o co się [ekhem] przez dwie strony? Bo jeden powiedział tak a drugi inaczej? WTF...

R.
Aria Pro II + Flame EXG-7 + MG Vintage + Buzzaro 212 V30 cab

Awatar użytkownika
Vlodi

Post autor: Vlodi » 10 lip 2013, 16:22

bez nerw, ułomność komunikacji pisanej. :cheers:

Use the fork, Luke...

MariaB

Post autor: MariaB » 11 lip 2013, 12:54

:grin:

Jak nie masz nic konkretnego do napisania do nie pisz. Taki post to spam, który nie wnosi nic w dyskusję. Bs69

Awatar użytkownika
ptrz666

Post autor: ptrz666 » 11 lip 2013, 20:54

MariaB pisze:Dokładnie Vlodi. Przeciętniak nie wysłyszy różnicy nawet pomiędzy tanią chinką, a Gibsonem czy Fenderem. Poza tym każda z tych dwóch gitar ma swoje brzmienie, styl i fanów. Ciężko więc je porównywać.
A właśnie że usłyszy, bo znam masę ludzi którzy nie wiedzą, ile strun ma gitara, ale coś takiego bez problemu rozróżnią. To słychać, te gitary nie są tworzone tylko dla zaspokojenia gasu gitarzystów.

Porównaj sobie jak brzmi w miksie Fender Telecaster AM Deluxe, a gitara Telecaster Echo z Allegro za 200zł. Nie uwierzę, że komuś z ulicy bardziej spodoba się Echo, no nie uwierzę.
♥             ♦             ♣             ♠

MariaB

Post autor: MariaB » 20 lip 2013, 13:38

Fakt, te za 200 zł są jajco warte, mulą okrutnie... Ale niektórzy z moich znajomych (z tych co nie grają) stwierdzili po porównaniu mojej starej chinki z tele (brzmieniowo i wizualnie ;)), że tele jest gorsze(?). Mówili, że telecaster jest taki niezgrabny, każdy przetwornik wygląda inaczej, ma mniej pokręteł i brzmieniem się nie różni za bardzo. A jak im podałam ceny każdego wiosła, zaraz zmieniali zdanie :D. Chociaż byli i tacy, którym wystarczyło jedno uderzenie w struny i już stwierdzili, że chinkę mam wywalić przez okno. Dlatego uważam, że ludzie dzielą się na dwa typy; jeden ma gdzieś jak gitara brzmi, ma tylko wyglądać (tzw. gumowe ucho), a kto inny "nie wie ile gitara ma strun" ale zwróci uwagę na brzmienie. Chociaż masz rację pisząc, że z dwóch gitar, które będą wyglądać mniej więcej tak samo (Fender i Echo) komuś z ulicy bardziej spodoba się ta lepsza.

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 21 lip 2013, 13:22

MariaB pisze:a kto inny "nie wie ile gitara ma strun" ale zwróci uwagę na brzmienie.
Abstachując od tematu w dzisiejszych czasach trudno powiedzieć ile gitara ma strun bo robią już 7, 8. 9 i 12 strunowe modele, więc w zasadzie ma prawo nie wiedzieć :D
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

MariaB

Post autor: MariaB » 21 lip 2013, 20:56

Masz rację :D. Ale kiedyś w milionerach było pytanie: "ile gitara ma strun?". No i w pewnym sensie każda odpowiedź była by dobra, nawet gdyby zaznaczył coś kompletnie dziwnego (no ale nie w XXI wieku :P), bo np. tu: http://blog.nheconomy.com/wp-content/up ... ielsen.jpg jest 36 :P.

giovan

Post autor: giovan » 21 lip 2013, 21:26

http://www.premierguitar.com/education/ ... tech_1.jpg
Pff obczaj cos takiego.
A gitara oczywiście 6 strun to wspólczesny standard, od klasykow, akustycznych czy do elektryków z specifycznym strojeniem jak na instrument tego typu. 7 to wcale nie taki ultra współczesny nam koncept, 12 wiadomo standard wychodzacy od szesciu a powyzej siedmiu to jakas jaja, kupcie sobie chapman sticka czy warr guitar. Podobno ludzie chodza z 11 strunowymi gitarami basowymi, matko.

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 23 lip 2013, 14:23

Z tego co wiem do intra "Wherever i May Roam" został użyty 12 strunowy bas :-)
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

ODPOWIEDZ