Lag T66 D CE - gitara akustyczna

Wasze recenzje gitar, wzmacniaczy itp.
Warrior

Lag T66 D CE - gitara akustyczna

Post autor: Warrior » 19 mar 2013, 23:57

Witam.
Przedstawiam wam gitarę ze stajni Lag'a. Co przemówiło za kupne tej gitary?
- przyznam sie że zwróciła moja uwagę główką, z czarnym podstrunnikiem, siodełkiem i samym wykonaniem.
- następnie podczas ogrywania zobaczyłem że "wnętrze" też ma również piękne.

Mamy tutaj gitarkę z płytą wierzchnią świerkową, spód i boki mahoń, gryf mahoń. (przykręcany)

Jeżeli miałbym określić czy ta gitara nadaje sie na rytmiczną czy solową od razu odpowiedział bym że solową. Dlaczego? Kiedy weźmiemy ją do ręki od razu zauważymy wąski gryf, nie żeby był nie wygodny ale moje poprzednie akustyki miały dużo szerszy dlatego musiało minąć troche czasu bym się przyzwyczaił.

Grając w zespole składającym sie z 2 akustyków + cajon, Lag nadaje się głównie na dogrywki jako gitara "brzdękająca coś w tle"
Słaby bas sprawia że gitara nie ma tzw. kopa i jest niestety cicha mimo strun 13-56. Nie można jej jednak zarzucić głębokiej góry i środka, na dole umieszczę link z nagrania domowego, w sumie sami ocenicie.

Klucze: Nie jest to silna strona T66. Klucze chodzą cięzko jakby sie zacinały, mimo tego potrafią utrzymać strój nawet przez pare dni w temp. pokojowej. Po odkreceniu i psiknięciu pare razy WD zaczeły chodzic jak należy. Nie jest to może najlepsze rozwiązanie ale działa :)

Estetyka: Tutaj Lag ma naprawdę dużego plusa, kiedy przyjrzymy sie detalą zobaczymy precyzje, odpowiednio nabite progi, nie wystające, główka gitary to juz w ogole majstersztyk który przyciągnie nawet wybrednych "gitarników". Czarny binding, czarne kołki, czarne siodełko, rozeta z krzyżem (herb Francuskiego miasta)

Mówimy tutaj o CE czyli Cutway z elektroniką.

W cenie 909 zł dostajemy elektronike Shadows DirectLag z korekcją Bass - Treble i potrójnym przełącznikiem który selekcjonuje wyższe tony i niższe. Dodatkowo mamy przycisk phase i mute.

Jak się sprawuje? Sam do końca nie wiem, ponieważ jak gram to nie słyszę się w przodach a odsłuchy znaczącą zniekształcają barwę.
Jako niespodziankę podsyłam brzmienie nagrane z koncertu dyktafonem :)

Sumując wszystko gitara otrzymuje odemnie 5/5! Wiele razy usłyszałem pytanie od lepszych gitarzystów ode mnie: ile koła kosztuje ta gitara? lub Gdzie ją kupiłeś?...
Trafiłem na bardzo dobry egzemplarz i narazie nie mam zamiaru sie przesiadać 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Domowe nagranie: http://promax.wrzuta.pl/audio/0noLIhNR0 ... tary_cajon

Koncert: http://w897.wrzuta.pl/audio/2CTwF4KLoPS/utkany_new (2 gitary, dogrywki na lag'u)
Flame Bell CS 2001 - Reedmer Circuit - Korg Pitchblack Poly - Vox 847 - Suhr Riot - Fulltone OCD - Fulltone Fulldrive Mosfet II - Xotic RC Booster - Ernie Ball JR - Strymon Timeline - Strymon BlueSky - TC Ditto - Bugera V22

Xylo

Re: Lag T66 D CE - gitara akustyczna

Post autor: Xylo » 20 mar 2013, 0:10

Tym czarnym siodełkiem bym sie tak nie ekscytował. Zwykły plastik, który by warto zmienić na coś lepszego (białego). Podobnie z siodełkiem na mostku i kołeczkami. Gitara zdecydowanie nabierze brzmienia, pojawią sie basy. Trzeba ją tylko odetkać/odblokować od tego plastiku. To nie przenosi drgań na drewno, wręcz izoluje struny od instrumentu. Zainwestuj w białe (kość, TUSQ) a nie pożałujesz.

PS: Widze, że mostek LAG-a nie ma kołeczków więc wydatek sie zmniejsza. Tym lepiej.... :wink:

Warrior

Post autor: Warrior » 20 mar 2013, 0:23

Co do kołeczków, są 2 wersje, z i bez. Ja akurat mam egzemplarz z. Opisując czarne elementy mówię o efekcie wizualnym, poza tym dokładnie to jest grafit. Bawiłem się już zmiana podstrunnika, próbowałem różne plastiki, kości jednak powróciłem do grafitu.
Flame Bell CS 2001 - Reedmer Circuit - Korg Pitchblack Poly - Vox 847 - Suhr Riot - Fulltone OCD - Fulltone Fulldrive Mosfet II - Xotic RC Booster - Ernie Ball JR - Strymon Timeline - Strymon BlueSky - TC Ditto - Bugera V22

IdeeFixe

Post autor: IdeeFixe » 20 mar 2013, 8:29

Fajne gitarki, kupiłem niedawno Lag T66 DCE
Są kołeczki, siodełko jest czarne grafitowe, piękny design
Gitara b. fajna, bardzo dobrze stroi, praktycznie była fabrycznie świetnie ustawiona (tylko mała regulacja) itp itd. Dobrze brzmiąca elektronika.
Jedynym "niedostatkiem" jest brak tunera, ale nie można mieć wszystkiego za 800 zł :).

Mam też pewien zgryz i nie wiem jak to ugryźć. A mianowicie - gitara wzbudza się lub dławi się na dźwięku G (otwarta struna G i V próg na strunie D), nie jest to kwestia strun (wymieniłem i to samo).
Trochę udaje mi się to zniwelować ustawieniami w gitarze lub wzmacniaczu, ale i tak ta nutka się wyróżnia, gdy się zbyt mocno w nią uderzy :(.
Akustycznie wszystko brzmi dobrze.

Warrior

Post autor: Warrior » 20 mar 2013, 10:57

Z tego co opisałeś wynika że Twoja gitara ma tzw. wilka, martwy prób, death spot. Struna drga w jakiejś tam częstotliwości, gryf zaczyna drgać, ale w odwrotnej fazie, co powoduje wytłumienie struny. Na strunie D, V próg to dźwięk G jak i 3 struna to G. Często jest tak że gitary na niektórych progach, dźwiękach mają krótsze brzmienie. Niektórzy mówią że można usunąć ten problem drudzy że nie. Spróbuj ją przestroić półtonu w dół, jeśli głuche dźwięki pójdą o próg do góry tzn, że to nie wina progów a gitary.

Warrior

Post autor: Warrior » 26 lis 2013, 17:55

kubanczyk21

Post autor: kubanczyk21 » 30 gru 2013, 22:08

Łatwiej się nauczyc grac na gitarze akustycznej czy elektrycznej. Proszę o rade?

dogut

Post autor: dogut » 05 sty 2014, 11:55

Zacząłbym raczej od akustyka.

A co do gitary - akustyki to nie do końca moja bajka już dzisiaj, ale nie da się nie zauważyć, że to piękny instrument jest. Ta główka... <3

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 05 sty 2014, 12:19

Najlepiej zacząć od instrumentu na którym chce się grac a nie od przejściówek. Sam za porada kumpla zacząłem grac na akustyku, aby później było łatwiej na elektryku i z perspektywy czasu jestem pewien ze lepiej nie stosować takich przejściówek,po za kupie elektrka okazało się ze to zupełnie inne instrument trzeba tłumic itp. i musiałem uczyć sie grac od nowa, jedyny + to już przyzwyczajone palce do strun no i jako tako lepsza biegłość.

Co do pytania zależy jak chcesz grac ambitnie czy tylko ogniskowo :)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2014, 12:30 przez Lusjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Hunter86

Post autor: Hunter86 » 05 sty 2014, 12:22

Wybór gitary powinien raczej zależeć od muzyki, którą chcemy grać. Ale jeśli tak stawiasz sprawę to lepszym wyborem dla początkującego gitarzysty będzie gitara klasyczna, najlepiej ze strunami nylonowymi.
http://binarneopcje.pl/

joonecky

Post autor: joonecky » 05 sty 2014, 12:46

Temat poruszany dziesiątki razy...
Krótko... od czego chcesz

Ale w dziale recenzji i temacie o LAG'u :?: :facepalm:

Kończmy ten offtop.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

ODPOWIEDZ