JAY TURSER JT-300m

Wasze recenzje gitar, wzmacniaczy itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadows

JAY TURSER JT-300m

Post autor: Shadows » 28 sty 2013, 15:48

Witam
Gitara z niższej półki cenowej. Jeśli się na nią zdecydujesz polecam artykuł woja o regulacji, tą gitarę trzeba koniecznie wyregulować. Ja swoją musiałem niestety też jeszcze przeszlifować, ale gram na bardzo niskiej akcji strun(bez szlifu przy normalnej, wystarczającej do wygodnej gry akcji strun też by się obeszło). Jeśli jesteś początkującym gitarzystą i zastanawiasz się nad przerzuceniem na elektryka ta gitara będzie idealna dla ciebie. Zadziwiło mnie dobre brzmienie, na cleanie naprawdę mogłem wyciągnąć z niej piękne dźwięki od szklanki po słodkie ciepło. Kolejną ciekawą rzeczą były klucze, zadziwiająco dobrze trzymają strój, nawet przy wajchowaniu( mostek to tremolo jednostronne) trzymała strój(mam nadzieje, że to nie zasługa tego że trafił mi się dobry model lecz dobrej firmy). Układ przetworników s-s-s, ale frezy odpowiadają też układowi h-s-s, więc wystarczyłoby wymienić pickguard, wstawić humba zamiast singla pod mostem i cieszyć się, że wiosło nadaje się do metalu. Jednak jeśli chodzi o przetworniki fabryczne i układ fabryczny tego instrumentu nadaje się on najbardziej do bluesa.W gryfie jest zamontowany pręt regulacyjny, można kręcić w obie strony (jest dwustronny). gitara warta swojej ceny. Naprawdę polecam.

Nie mam starych zdjęć żadnych , więc wstawiam z wymienionym pickguardem i przetwornikiem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lut 2013, 15:57 przez Shadows, łącznie zmieniany 2 razy.
[i][b]Dream on[/b][/i], po prostu [i][b]Dream on[/b][/i] .

[b]Epiphone g400/Jay Turser JT300m[/b] +[b]merlin hellfire[/b] ---> [b]vox ad50vt-xl[/b]

Awatar użytkownika
ptrz666

Re: JAY TURSER JT-300m

Post autor: ptrz666 » 29 sty 2013, 15:37

Potwierdzam słowa kolegi - miałem przez moment takiego Jaya Tursera. Bije na łeb Squiery Bullety, które są od niego droższe o 2 stówki. Postawiłbym ją na równi z serią Affnity.
Wykonanie za taką kasę jest super, jak ktoś jest mniej zasobny a ma ochotę na start w tym sporcie - gitara dla niego w 100%
♥             ♦             ♣             ♠

FallingInReverse

Re: JAY TURSER JT-300m

Post autor: FallingInReverse » 03 lut 2013, 15:21

Na 90% zamawiam to wiosło i mam nadzieję , że będzie mi dobrze służyć

ODPOWIEDZ