Strona 1 z 1

Schecter 006 Deluxe

: 25 cze 2012, 22:45
autor: rusi
Wrzucam recenzję Schectera 006 Deluxe którego jestem ex-posiadaczem, z racji wielu tematów o "gitarze do metalu do 400-700" zł.

Gitarę kupiłem w sklepie bigbeat, po otwarciu pudełka miłym zaskoczeniem był fakt przyzwoitego wyregulowania wiosła -niska akcja strun, bez żadnych brzęczeń itd. Komfort gry na wysokim poziomie, korpus ładnie wyprofilowany, dobre dojście do wysokich pozycji. Progi dobrze nabite, żadnych wilków, ogólnie komfort gry na 5. Do wad mogę zaliczyć odkręcające się zaczepy paska (pomogło wkręcenie grubszych śrub) i odkręcające się gniazdo jack. Stały mostek, na odwrocie wybite 'sung-li'. Struny przez korpus. Mostek dobrze znosił regulacje, jednak irytujące były odpryski farby z czarnych śrubek i miękka stal z jakiej były wykonane - zbyt mocne użycie śrubokręta powodowało odkształcenia w główkach śrubek. Klucze b. dobrze trzymają strój i mają przyjemne, gumowane motylki - pomaga przy szybkim strojeniu na koncercie, pewniejszy chwyt.

Przetworniki mocne, do ciężkiego grania w sam raz, aczkolwiek na czystym też brzmią fajnie. Nie piszczą na wysokich głośnościach, nie szumią, są dobrze dopasowane do ogólnego charakteru brzmienia gitary. Komora elektroniki czysta, ładnie polutowane, żadnych wpadek.

Brzmienie - dużo środka, epicko łatwe wyciąganie sztucznych flażoletów, czuć że gitara do metalu itd. Na przesterach ryczała aż miło. Na czystych dobrze, szło pograć jakiegoś bluesa itd. Na lżejszych overdrive'ach też ok, jednak najlepiej na hi-gainach. Do metalu i pochodnych idealna gitara na początek. Jakość/cena - bardzo dobra. Gitara wykonana porządnie i bez większych problemów można stawiać na niej pierwsze kroki w graniu ku czci belzebuba. Używkę idzie wyrwać za 450 zł. Może być to tańsza alternatywa dla Schectera Omen.

Re: Schecter 006 Deluxe

: 06 lut 2013, 10:05
autor: Stubblefield
Kurcze , przytuliłbym takiego fajnego Schecterka

Re: Schecter 006 Deluxe

: 06 lut 2013, 12:31
autor: stillG
No to w czym problem, przecież cena nie jest astronomiczna a raczej rzekłbym, że w zasięgu każdego użytkownika. Miałem okazję ograć tą gitarę w sklepie, niczym mnie nie zachwyciła, ale też złego słowa nie mogę powiedzieć, na początek w sam raz.

Re: Schecter 006 Deluxe

: 10 lut 2013, 13:38
autor: ptrz666
Hehe, to "deluxe" w nazwie brzmi na prawdę zawodowo :D

Re: Schecter 006 Deluxe

: 10 lut 2013, 17:13
autor: rusi
Do tego "Diamond Series" :D Może z nazwą przegięli, ale jak na wiosło które można wyrwać za 400-500 zł gra przekozacko. Osobiście bardziej mi podchodziło niż Cort Katana.

Re: Schecter 006 Deluxe

: 10 lut 2013, 17:42
autor: ptrz666
Pewnie tak, szektery to niezłe badyle.

Re: Schecter 006 Deluxe

: 07 maja 2014, 4:09
autor: datman
Tak sobie wiele razy oglądałem Schectery. Raczej nigdy nie kupię. W tych przedziałach cenowych robią w nich okropne korpusy. Wykończenie jak u stolarza. Przypomina to fajny mebel biurowy. Brzmieniowo na przesterach też nie ma się co czepiać. Za to clean już nie jest tak rewelacyjny. Jeśli już, to bardziej podobają mi się modele Bunshee.

Re: Schecter 006 Deluxe

: 08 maja 2014, 21:01
autor: rusi
A czego Ty oczekujesz po gitarach za parę stówek? Że wykończenie korpusu przeprowadzają master builderzy? :wink: Moim zdaniem nie ma się czego czepiać. Jak dla mnie najlepsze wiosła do cięższego grania w tym budżecie. Podobne wiosła innych firm wypadają blado.