Strona 1 z 1

Proszę o wtajemniczenie w kwestii odsłuchów na scenie

: 11 lis 2019, 1:32
autor: Wandol
Cześć,
jestem w zespole szkolnym, występujemy głównie na aulach uniwersyteckich. Oczywiście nie mamy żadnego realizatora dźwięku dlatego staramy się radzić samemu. Obecnie używamy do nagłośnienia dwóch kolumn i miksera. Instrumenty i mikrofony wpinamy w mikser i wszystko jest okej. Tylko jest taki problem, że instrumentaliści się nie słyszą. Jak gram na elektryku i mam tylko swój wzmacniacz to prawie wogóle nie słyszę siebie samego. Jeszcze gorzej z gitarami akustycznymi do których nie ma wzmacniaczy i idą one bezpośrednio do miksera i z miksera do kolumny. Kolumny są zwrócone na sale więc na scenie nie słychać nic. Myślimy ostatnio nad zakupem odsłuchów podłogowych typu Wedge, tylko nie mam pojęcia jak takie odsłuchy się obsługuje, podłącza itd. Może znajdzie się ktoś kto wyjaśniłby jak to wszystko się podłącza i ogólnie na czym to polega?

Re: Proszę o wtajemniczenie w kwestii odsłuchów na scenie

: 11 lis 2019, 10:11
autor: Derayes
Generalnie chodzi o podlaczenie odsluchow do miksera (pytanie czy ma on wiecej wyjsc niz tylko jedno stereo?) oraz dostosowanie poziomu glosnosci odsluchow tak aby kazde z Was sie slyszalo.

Re: Proszę o wtajemniczenie w kwestii odsłuchów na scenie

: 11 lis 2019, 11:10
autor: acoto
sygnał na monitory podaje się z tzw. aux'ów przed suwakami miksera. Czyli ilość aux'ów jakie może mieć mikser ,determinuje ilość możliwych miksów do ukręcenia. Najlepiej aby mikser miał możliwość wysłania tylu miksów ilu muzyków na scenie a to niestety troszkę już kosztuje.

Re: Proszę o wtajemniczenie w kwestii odsłuchów na scenie

: 11 lis 2019, 17:14
autor: Derayes
Fakt, bo jesli ma tylko 1 wyjscie aux stereo to mozna postawic dwa odsluchy za muzykami, zawsze to cos ale w praktyce moze byc slabo.