Nagłośnienie gitary elektrycznej

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.
ODPOWIEDZ
Pisarz52

Nagłośnienie gitary elektrycznej

Post autor: Pisarz52 » 30 paź 2018, 13:26

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Przepraszam jeśli nie w odpowiednim dziale się witam i jeśli już był taki temat, ale nie bardzo ogarniam jeszcze te fora :-)
Jestem tu nowy i liczę na waszą poradę. Jako, że wiele lat nie miałem styczności z nagłaśnianiem gitary więc i sprzęty, multiefekty się zmieniły, wszędzie piszą co innego.

Potrzebuję nagłośnić gitarę w zespole weselnym mam kilka rozwiązań o których wiem, co Wy radzicie? Wiem że wyśmiejecie mnie z mojego sprzętu ale na razie jest to co jest. Ewentualnie czekam na dorade co kupić, a też nie wydać majątku, gitara w zespole nie będzie jakoś bardzo eksponowana, ma raczej stanowić tło a czasem jakieś solo. Chciałbym aby gitara była słyszalna w głównych kolumnach. Zależy mi też aby sprzęt zajmował jak NAJMNIEJ miejsca.

1. Gitara elektryczna - piec COMBO GEWA ZAR e60r i przez wyjście PHONO - mikser (niestety nie ma wyjścia line out ale dowiadywałem się że to to samo jedynie odłączy piec)

2. Gitara elektryczna - multiefekt z symulacją kolumn ( niestety dysponuje tylko korgiem ax5g ale mógłbym zakupić coś lepszego choć narazie wolałbym poćwiczyć na korgu) - mikser

3. Gitara elektryczna - piec j/w - mikrofon Shure sm57 - mikser

GITARE ELEKTROAKUSTYCZNĄ ROZUMIEM ŻE MOGĘ WPIĄĆ BEZPOŚREDNIO W MIKSER.

Myślę o zakupie może innego pieca, ale tez zeby nie byl zbyt wielki i podlaczeniu liniowym lub przez mikrofon, ewentualnie czy dobry multi załatwi sprawę? odsłuch mogę miec w uchu, nie zależy mi na piecu.

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ