Zoom G3Xn plus Line6 POD Studio GX?

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.
ODPOWIEDZ
Radical

Zoom G3Xn plus Line6 POD Studio GX?

Post autor: Radical » 09 lip 2018, 12:21

Cześć,

Na wstępie zaznaczam, że jestem trochę zielony w nagrywaniu i pytanie, które zadam może się wydać komuś głupie..
Otóż mam multiefekt Zoom G3Xn, z którego jestem super zadowolony.
Mam kłopot z nagrywaniem, bo przez zewnętrzny interfejs Lexicon Alpha dźwięk jest do dupy, a podpinając zooma bezpośrednio do kompa przez usb jest ze sterownikami w windows 8.1...

Chciałbym, żeby dźwięk był jak najbardziej zbliżony do tego co leci ze wzmacniacza i mam pytanie, czy będzie działać taka konfiguracja:
Zoom-> wzmacniacz -> Line6 POD Studo GX -> komp?

Pytam, bo rozważam właśnie zakup takiego poda...

Z góry dzięki za pomoc :)

Derayes

Re: Zoom G3Xn plus Line6 POD Studio GX?

Post autor: Derayes » 09 lip 2018, 13:15

Witaj!

Jak widzę podłączenie Zooma poprzez usb do kompa ma na celu tylko aktualizację sterowników a nie funkcję nagrywania (?)

https://www.zoom-na.com/sites/default/f ... nglish.pdf

Możesz oczywiście nagrywac przez wyjście słuchawkowe wzmacniacza i sprawdzic jak to będzie brzmiało. Konfiguracja którą podałeś będzie działac. Ja tego próbowałem i w sumie nawet nie było źle. Jednak lepiej jeśli nie będziesz nagrywał przez wzmaka no chyba ze przez mikrofon.

Jak rozumiem chcesz zamienic Lexicon Alpha na Line6POD Studio?

Radical

Post autor: Radical » 09 lip 2018, 13:37

Dzięki za odpowiedź. Tak, planuje zmienić tego Lexicona, bo jakość nagrań byłe lekko mówiąc niezadowalająca. Rozważałem opcje z mikrofonem i jakimś lepszym interfejsem, ale finansowo trochę byłoby kiepsko na ten moment...
Zastanawiam się nad Line 6 POD Studio GX, lub ewentualnie trochę dołożyć na UX1 albo Focusrite Scarlett Solo 2Gen i miec wejście mikrofonowe na przyszłość. Ale z tego co słyszałem to Focusrite też może mieć problemy z Win8...
W każdym razie mam nadzieję, że będzie lepiej niż z Lexiconem.

msankowski

Post autor: msankowski » 09 lip 2018, 14:52

Zanim wydasz kolejne pieniądze opisz czym się przejawia nieprawidłowość nagrań (szumy, brumienie, zniekształcenia pasma?). Jakimi kablami wyjście multiefektu jest podłączone do interfejsu audio?
Jeżeli sam multiefekt dobrze brzmi na głośnikach to nie ma piwodu żeby się nie dał porównywalnie nagrać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

msankowski

Post autor: msankowski » 09 lip 2018, 15:19

Oraz przede wszystkim czy z multiefektu łączymy sie na wejście instrumentu z przodu czy na liniowe z tyłu interfejsu?

Radical

Post autor: Radical » 12 lip 2018, 14:06

msankowski pisze:
09 lip 2018, 14:52
Zanim wydasz kolejne pieniądze opisz czym się przejawia nieprawidłowość nagrań (szumy, brumienie, zniekształcenia pasma?). Jakimi kablami wyjście multiefektu jest podłączone do interfejsu audio?
Jeżeli sam multiefekt dobrze brzmi na głośnikach to nie ma piwodu żeby się nie dał porównywalnie nagrać.
Chodzi o to, że brzmienie z lexicona jest jakby... nie wiem, płaskie. Mam wrażenie, że jest mocno skompresowane, brakuje dynamiki i głębi. Musiałem się mocno nakręcić gałkami i ustawieniami, żeby cokolwiek z tego było... Nie mam żadnych problemów z szumami, czy brumieniem.
msankowski pisze:
09 lip 2018, 15:19
Oraz przede wszystkim czy z multiefektu łączymy sie na wejście instrumentu z przodu czy na liniowe z tyłu interfejsu?
Na początku wpinałem z tyłu pod Line In, próbowałem też z przodu na wejście instrumentu, ale efekt był minimalnie gorszy....

Zdaję sobie sprawę, że przyczyn może być wiele, od kiepskiego kabla, po złe sterowniki itp, dlatego zastanawiam się, czy nie łatwiej byłoby sobie takie POD-a kupić, albo uzbierać na lepszy interfejs plus mikrofon.

Derayes

Post autor: Derayes » 16 lip 2018, 13:31

Szczerze to miałem podobnie gdy nagrywałem gitarę poprzez kostki i interface do kompa.
Efekt końcowy był nie do zaakceptowania, no chyba że ktoś lubi taki garażowy brud ale na maksa, coś jeszcze gorszego niż nieznośnie brzmiąca gitara w szybkiej wersji Revolution Beatlesów.

https://www.youtube.com/watch?v=BGLGzRXY5Bw

Ja rozwiązałem problem stosując albo bezpośrednie nagrywanie z multiefektu przez usb bo ma taką funcję albo nagrywając przez mikrofon.

msankowski

Post autor: msankowski » 17 lip 2018, 21:47

Zniekształcenia o których piszesz są zwykle objawem niedopasowania wejścia i wyjścia. Dopiero za parę dni znajdę czas żeby porównać dane techniczne Twoich urządzeń.

Na dzisiaj dwie sugestie, z wyjścia efektu bezpośrednio tylko do wejścia instrumentalnego. Na liniowe tylko przez element dopasowujący jak Line Level Shifter - wtedy można nagrywać stereo.
Warto też zrobić eksperyment z DI Boxem i z wyjścia efektu podłączyć sie na wejście mikrofonu. Może ktoś w okolicy może użyczyć. DI Box zapewni dopasowanie i będzie pewność że z efektem jest wszystko w porządku.
Być może jakość sygnału i poziom szumów będą w tym przypadku dla Ciebie wystarczające.

ODPOWIEDZ