Oprogramowanie - niusy dla gitarzystów

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.
Rlyeh
Zasłużony

Oprogramowanie - niusy dla gitarzystów

Post autor: Rlyeh » 17 paź 2007, 16:06

Ole,

Dorobiliśmy się nowego przyklejonego tematu, w którym można zamieszczać info dotyczące nowych wersji softu (albo nowego wręcz softu), którego używać mogą gitarzyści. To może się przydać, nie każdy z nas ma czas śledzić rynek oprogramowania czy nowiny z branży.
Jedno info = jedna wiadomość. Bez komentarzy. Wątek ściśle moderowany.

---------------------------------------

Steinberg wypuścił wersję demo programu dla muzyków zwanego "Sequel". Pod określeniem "program dla muzyków" kryje się w zasadzie uproszczona wersja CoolEdit i Cubase - taka ot w sam raz po to, by coś zgrać, nagrać, połączyć w całość, i zrobić z tego jakieś demo.
Wersja trial działać będzie przez 15 + 30 dni (tak jest, nie 45 tylko 15 + 30, wyjaśnienie tutaj - klikamy na "Try it"). Dostępny jest także bajer umożliwiający odczytywanie projektów zrobionych w trialu na normalnej, pełnej wersji.
Ponoć jest możliwe importowanie projektów z Sequela do Cubase, ale nie mogę się w tej chwili tego doszukać.

Cena jest zachęcająca, jeśliby już komuś faktycznie się to spodobało.

Link

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Dla korzystających ze wspomagania komputerowego...

Post autor: WilK » 18 paź 2007, 12:27

Guitar Amp Modeling, czyli (prawie) wszystko o Guitar Rig, Amplitube, Revalver. Dużo porad i presetów. UWAGA - trzeba się zarejestrować (free) dla pełnego dostępu do forum.

Link
[color=#273886]Nie mogę Ci pomóc. Jestem nieobecny.
[/color]

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 18 paź 2007, 12:34

Waves GTR3, czyli alternatywa dla Amplitube, Guitar Rig, Revalver

Link

Amplitube Metal - czekam (i chyba nie tylko ja) na demo :)

Link

PSP Vintage Warmer - rewelacyjny polski plugin

Link
[/color]

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 23 paź 2007, 14:50

Studio Devil ogłosili gotowość Virtual Guitar Amp'a. Produkt został oficjalnie zaanonsowany na ich stronie. Jest to softowy emulator oferujący emulację brzmienia 18 lampiaków. Poza tym, standardowo: emulacja kolumn, DI Box etc. Wersji demo - brak...

Link

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 05 lis 2007, 9:57

Jest już wersja demo Virtual Guitar Amp

Virtual Guitar Amp Demo Download

Dodatkowo na stronie jest darmowy symulator British Valve Custom

British Valve Custom Download

Frettedsynth - Free Amp 2

Strona domowa

I jeszcze dla wielbicieli "mocnego" brzmienia:

Extremist - czyli najogólniej mówiąc - ciężki przester.

Strona domowa
[/color]

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 07 sty 2008, 0:27

Na gwiazdkę, czyli 24 grudnia, czyli jakiś czas temu, firma db audioware ogłosiła w prasówce wydanie swojego wirtualnego wzmaka dość oryginalnie nazwanego "Flying Haggis".
Wyjaśnienie nazwy, litania co to to oprogramowanie posiada, oraz wersja demo (a jak) do ściągnięcia pod tym adresem.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 08 sty 2008, 9:58

Doszła kolejna alternatywa, jeśli chodzi o programy do produkcji muzy. SVAr software wydali SVAr Tracker v 1.21. W tej wersji jest darmowy dla użytku prywatnego albo edukacyjnego. Obsługuje instrumenty i efekty VST. No i waży 8 MB.

-----------------------------

Best Service wydał bibliotekę basu Chrisa Heina. Wspierane przez engine Kontakt Player (jak większość chyba instrumentów wirtualnych), dodatkowo jako bonus dorzucany jest Ampeg SVX w wersji mniej pro.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 17 sty 2008, 11:01

Poniekąd jest to związane w pewnym sensie z oprogramowaniem, a więc:

Firma Waves pozazdrościła Line6 kieszonkowego PODa. Dodatkowo depresję Waves pogłębił pewnie wynalazek VOXa, opisywany w którymś temacie na forum. Postanowili więc wymyślić własna kieszonkową maszynkę z efektami. Nazywa się toto iGTR.

Obrazek

Ma to przester, ma poglosy, ma też jakies efekty. Więcej szczegółów tutaj:

Klik

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 23 sty 2008, 0:21

Gitarzyści są ostatnio rozpieszczani przez producentów różnego rodzaju software'u i hardware'u. Swój kamyczek dokłada niniejszym IK Multimedia.

Obrazek

StompIO zgodnie ze swoją nazwą jest podłogą efektów. O tyle to ciekawe, że interfejs ów działa pod USB 2,0, jest kompatybilny z ASIO ("Ultra-low audio latency (2ms ASIO buffer size)"), ma całkiem fajny zestaw wyjść, niski odstęp od szumów, pedał ekspresji... i nawet zasilacz dodają do kompletu. A ponad to wszystko, "AmpliTube 2, Ampeg SVX, AmpliTube Jimi Hendrix, AmpliTube Metal, AmpliTube X-GEAR". Samo dobre.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 14 mar 2008, 20:53

Native Instruments opublikowali Kore Player. W najprostszej wersji może to oprogramowanie służyć jako namiastka paru przydatnych instrumentów. Taka prostsza wersja Kore. I to od razu po rozpakowaniu - program zawiera parę sampli. Sympatyczny jest fakt, że Kore Player jest darmowy - numer seryjny można uzyskać na tej stronie.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 25 mar 2008, 19:37

Obrazek
Tak tak, izraelscy bracia ;p z Waves idą za ciosem wypuszczając uboższą wersję GTR3, zwaną GTR Solo. Symulacja dziesięciu paczek i dziesięciu wzmaków, plus oczywiście możliwości ukręcenia własnego brzmienia dzięki wirtualnym kostkom - to wszystko po naprawdę atrakcyjnej cenie, wręcz bezkonkurencyjnej...

Demo działające przez siedem dni do zassania z tego adresu.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 23 kwie 2008, 19:41

Coraz fajniej się robi na rynku oprogramowania gitarowego.

Peavey wypuścił swoją wizję wszechświata, noszącą złowieszczą nazwę ReValver™ MK III. To narzędzie szatana posiada:
- symulacje peavey'owskich 6505, JSX, Classic, ValveKing, Triple XXX; i pewnie czegoś jeszcze;
- 30 symulacji efektów (albo 30 efektów... posłuchamy, pogadamy) różnej maści, czyli flangery, chorusy, delaye, distortiony itd.;
- możliwość zbudowania własnego modułu brzmieniowego ("zbudowania" to może trochę na wyrost, raczej "zmodyfikowania toru dźwięku").

Najbardziej interesujące jest to, że dostępne jest demo.
Klik.

"Finally, guitar amplifier modeling software from a company that actually builds tube amplifiers!" - może coś w tym jest.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, 20:21 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 23 kwie 2008, 19:46

Nono. Thrash by PC :)
[/color]

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 09 maja 2008, 11:24

Mamy ledwo połowę roku 2008, a tu kolejna niespodziewajka, przygotowana przez Native Instruments: Guitar Rig Session. Pakiet zawierać będzie:
- Guitar Rig XE ("5 amazing guitar and bass amps as well as 21 extraordinary effects, taken from the award-winning GUITAR RIG 3")
- Session I/O - dedykowany dwukanałowy interfejs USB (wejścia/wyjścia, parametry techniczne).
Szczegóły tutaj.

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 10 maja 2008, 19:04

Amplitube Metal Demo.

Wreszcie jest. Highgainowy emulator wzmacniaczy dla zwolenników ciężkiej muzy.

14 kostek, 5 wzmacniaczy (Peavey 5150, Randall Warhead, Mesa Triple Rectifier, Marshall JMP 1959...) 11 efektów w racku.

Więcej TUTAJ
[/color]

Zablokowany