Jaki laptop?

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RYBA5

Jaki laptop?

Post autor: RYBA5 » 12 lis 2009, 19:15

Witam ,mam sprawe ciezka i wazna.Mam do wyboru dwa Laptoki pierwszy 4096 MB DDR-2-RAM z systemem Vista Home Premium,i on jest chyba 32 Bit-owy a drugi z 3072 MB DDR-2-RAM z systemem Windows 7 i napewno 64 Bit-y.Cena ta sama wielkosc monitory tez.Ktory bedzie lepszy ? ...tez do Cubase 3 :)A druga sprawa to : dzis robilem experyment podalaczylem guitare do wejscia mikrofonowego lekko wznacniajac sygnal preampem w kompie (tym co pewnie jest przy wejsciu mikrofonowym) i z kompa sygnal poszedl nie na box-y kompowe tylko na piec. Sygnal stracil bardzo na dynamice!!! czy to normalne czy to wina karty dzwiekowej czy wina jeszcze inna????A chodzi mi oto zeby poprostu zamiast kostek z efektami przestrzennymi uzywac w przyszlosci plugin-ow przestrzennych (tylko ! bez symulacji amp-ow ani boxo-w gitarowych) Wtedy Rewerby, Delay-e,Choru-sy i inne bylyby w zasiegu reki.Moznaby kupic Laptoka tego malego 10" i z glowy.:)Niestety ale narazie ubytki na dynamice eliminuja ten pewnie stary juz ale dla mnie :) rewolucyjny pomysl.No i te Bit-y ??? to ma byc Laptok dla corek ale patrze tez pod katem Tatusia :) jakby co.
http://www.otto.de/is-bin...ection_4=f41360

http://www.otto.de/Notebo...FromSearch=true
muza musi brzmiec...

Rlyeh
Zasłużony

Re: potega brzmienia z paki... :-)

Post autor: Rlyeh » 12 lis 2009, 19:43

Na pierwszy rzut oka ten pierwszy. Nie zaglądając w specyfikacje,

Pierwszy:
+ 32 bity,
+ ilość pamięci,
- system operacyjny to śmieć.

Drugi:
- ilość pamięci,
- 64 bity,
+ system operacyjny, też śmieć ale lepszej jakości niż Vista.

32/64 to jest tak, że 64 to przyszłość i nie ma się co oszukiwać. Ale... developerzy niektórych aplikacji albo o tym nie pamiętają, albo nie wiem co. Przejrzyj swój cfg programowo - sprzętowy. Jeśli sterowniki sprzętu który masz są w wersji 64-bitowej, oraz masz/masz zamiar kupić 64 bitowe wersje używanych przez siebie aplikacji, sensowniejszy byłby drugi zakup. Musiałbyś jeszcze przejrzeć fora użytkowników posiadanego oprogramowania lub sprzętu i zorientować się, czy są z nim jakieś problemy pod w/w systemami i platformami.

Ja bym postawił do tego WinXP, ale wiadomo - darowanemu etc. Tylko w tym wypadku dochodzi ograniczenie 2 GB pamięci i trzeba switcha używać... zawsze pod górkę.

Awatar użytkownika
RYBA5

Re: Jaki laptop?

Post autor: RYBA5 » 12 lis 2009, 20:11

Podlamales mnie troche ale dzieki ! musze sprawdzic karte dzwiekowa ( bo karte mam zewnetrzna DMX 6 FIRE w starym kompie) i inne czy beda pracowac w 64 bit-ach.
muza musi brzmiec...

Awatar użytkownika
allc1422

Post autor: allc1422 » 12 lis 2009, 20:35

Rlyeh pisze:Na pierwszy rzut oka ten pierwszy. Nie zaglądając w specyfikacje,

Pierwszy:
+ 32 bity,
+ ilość pamięci,

Drugi:
- ilość pamięci,
- 64 bity,
Zgadzam się, że Vista to kiepski system, częste ekrany śmierci, problemy z wydajnością, częste zwiechy itp. Czy to, że jest to system 32 to zaleta? Według mnie nie, 64 bity to przyszłość. 3 GB to według mnie wystarczająca ilość pamięci, jeśli tatuś nie jest grafikiem komputerowym :P Nawet by nie poczuł różnicy między 3 GB a 4 GB :P Nie wiem czy słyszeliście, ale jeśli do końca roku kupi się laptopa z systemem Windows Vista to można go bezpłatnie zaaktualizować do Windows 7 co jest świetnym pomysłem :P Żałuję, że swojego kupiłem rok temu i nie łapę się na promocje :? Windowsa 7 wersje RC (testową :P) używam dobrych kilka miesięcy i nigdy nie miałem problemów z żadną aplikacją, a pracuję na komputerze codziennie. Według mnie wybierz komputer numer 1 z większą ilością pamięci, systemem Vista, a i będziesz mógł za darmo zaaktualizować do Windows 7. Do laptopów dają zazwyczaj karty zintegrowane niskiej jakości, ale sam mam podłączoną gitarkę do lapka i daje rade :P Wiesz jaki to model? Gdybym znał inne parametry łatwiej można by Ci pomóc w wyborze ;]

Witam w ogóle bo to mój pierwszy post :P
[b][color=#0000BF] Flame EXG-7/Dimarzio Blaze[/color] ---> [color=#FF8000]POD XT Live[/color] ---> [color=#800000]SPA 2x50[/color] [/b][color=#800000]Hughes&Kettner VC 412 a 30[/color] [/b]

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 13 lis 2009, 6:00

Witam.

Ja bym się pokusił o takie rozwiązanie - pierwszy, downgrade do XP (o ile pamiętam, można), + karta na USB 24/192. Będzie hulać ze wszystkim.
[color=#273886]Nie mogę Ci pomóc. Jestem nieobecny.
[/color]

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 13 lis 2009, 10:46

allc1422 pisze: Według mnie wybierz komputer numer 1 z większą ilością pamięci, systemem Vista, a i będziesz mógł za darmo zaaktualizować do Windows 7. Do laptopów dają zazwyczaj karty zintegrowane niskiej jakości, ale sam mam podłączoną gitarkę do lapka i daje rade :P Wiesz jaki to model? Gdybym znał inne parametry łatwiej można by Ci pomóc w wyborze ;]
To nie jest tak do końca, że za darmo. Trzeba pokryć koszty pakowania, wysyłki itd. co mojego kolegę kosztowało 30 euro, ale tak czy siak to jest opłacalna opcja.

Nie wiem skąd głosy, że Windows 7 to śmieć. Pierwszy udany produkt microshitu od kilku lat. Podobnie jak kolega allc1422 używam wersji RC od kilku miechów i wszystko jest ok. A prędkość działania systemu (np. przy operacjach typu instalowanie, kopiowanie itd.) ok. 2 razy szybsza niż Visty. Z kilku programów ogólnie mówiąc "muzycznych" też korzystam i jest ok.

Co do tematu to też byłbym za opcją 1 + upgrade do 7 lub ew. downgrade do XP jak pisał Wilk.

Awatar użytkownika
RYBA5

Post autor: RYBA5 » 13 lis 2009, 11:10

muza musi brzmiec...

Awatar użytkownika
Brando

Post autor: Brando » 13 lis 2009, 11:30

allc1422 pisze:
Rlyeh pisze:Na pierwszy rzut oka ten pierwszy. Nie zaglądając w specyfikacje,

Pierwszy:
+ 32 bity,
+ ilość pamięci,

Drugi:
- ilość pamięci,
- 64 bity,
Zgadzam się, że Vista to kiepski system, częste ekrany śmierci, problemy z wydajnością, częste zwiechy itp. Czy to, że jest to system 32 to zaleta? Według mnie nie, 64 bity to przyszłość. 3 GB to według mnie wystarczająca ilość pamięci, jeśli tatuś nie jest grafikiem komputerowym :P Nawet by nie poczuł różnicy między 3 GB a 4 GB :P Nie wiem czy słyszeliście, ale jeśli do końca roku kupi się laptopa z systemem Windows Vista to można go bezpłatnie zaaktualizować do Windows 7 co jest świetnym pomysłem :P Żałuję, że swojego kupiłem rok temu i nie łapę się na promocje :? Windowsa 7 wersje RC (testową :P) używam dobrych kilka miesięcy i nigdy nie miałem problemów z żadną aplikacją, a pracuję na komputerze codziennie. Według mnie wybierz komputer numer 1 z większą ilością pamięci, systemem Vista, a i będziesz mógł za darmo zaaktualizować do Windows 7. Do laptopów dają zazwyczaj karty zintegrowane niskiej jakości, ale sam mam podłączoną gitarkę do lapka i daje rade :P Wiesz jaki to model? Gdybym znał inne parametry łatwiej można by Ci pomóc w wyborze ;]

Witam w ogóle bo to mój pierwszy post :P
Nie mogę się zgodzić. Też byłem uprzedzony do Visty, ale od prawie dwóch lat używam jej intensywnie i jeszcze nie miałem "ekranu śmierci". Początkowo też byłem nastawiony na nie, ale z czasem stwierdziłem, że wcale nie jest gorsza od poprzednich wersji Windowsa. Używam laptopa Compaq a z tego co się zorientowałem, najwięcej problemów generują tzw. składaki w które pakuje się różne dziwolągi w postaci kart dźwiękowych czy graficznych typu Supertudbopanzefaust z dziwnymi driverami i chyba stąd biorą się uprzedzenia do Visty.
http://roqfort666.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 13 lis 2009, 15:25

Uprzedzenia do Visty biorą się stąd, że jest po prostu wolna. W 90% przypadków na tym samym komputerze Vista będzie działała ok. 2 razy wolniej niż XP czy 7 (mocno uogólniam, ale rozdrabnianie się nie jest w tej chwili potrzebne).

Zapomniałem, z resztą nie tylko ja, o dość ważnym aspekcie. Mianowicie pierwszy komp ma 4 gb ramu, ale jeśli siedzi w nim 32bitowa Vista to i tak "ogarnie" tylko 3,25 gb.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 13 lis 2009, 16:52

Ja nie zapomniałem. Ale zauważ ile ramu ma druga pozycja... a to system 64 bitowy. Widać więc, że te cfgi były robione jakoś tak... dziwnie. Ani do tańca, ani do różańca.

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 13 lis 2009, 17:04

Tak, z tych dwóch lepiej prezentuje się pierwszy mimo niewykorzystywania całości ramu, ale można by znaleźć coś innego lepszego zarówno od opcji 1 jak i 2.

Awatar użytkownika
allc1422

Post autor: allc1422 » 14 lis 2009, 0:05

Jeśli z tych dwóch mamy polecić, to ja zostaje przy swoim, proponuję laptopa z systemem Vista :D Ma ciekawszą konfigurację niż laptop z 7. Szybszy procek, więcej pamięci, złącze HDMI, czytnik kart, nic tylko zamówić :D faktycznie, ludzie narzekają i ja też narzekałem na Viste, ale chyba już wyszedł service pack 2, więc teraz Vista hula już w miarę przyzwoicie :P zawsze będzie można zamówić Windowsa 7, z niewielką dopłatą co i tak jest bardzo korzystne.
[b][color=#0000BF] Flame EXG-7/Dimarzio Blaze[/color] ---> [color=#FF8000]POD XT Live[/color] ---> [color=#800000]SPA 2x50[/color] [/b][color=#800000]Hughes&Kettner VC 412 a 30[/color] [/b]

Awatar użytkownika
RYBA5

Post autor: RYBA5 » 14 lis 2009, 16:59

Domyslalem sie ze zdurnieje po tych wypowiedziach,ale ...wiedza nie tuczy :) Chyba jednak decyzja zapadnie na Packadr Bell z Vista,chociaz te 64 Bit-y mnie korci ,bo za rok - dwa okaze sie ze bez 64-ki ani rusz.
Dzieki wszystkim za info :)
muza musi brzmiec...

Awatar użytkownika
Jawor

Post autor: Jawor » 16 lis 2009, 22:02

Rok temu miałem podobny dylemat. Chciałem kupić nowego lapka ale po testach u kolegi stwierdziłem, że ta Vista to mnie tylko wk...i Więc kupiłem używanego HP Pavilon zd8000 (3,2 GHz, 2 GB RAM) Wprawdzie to stara technologia ale bardzo wydajna przy systemie XP. Jak do tej pory wszystko śmiga bezproblemowo i szybko. Nagrywam przez TASCAM US-1641.
Ma niestety jedną wadę - trochę wentylatory hałasują. Nie jest tragicznie ale te nowe lapki są o wiele cichsze.
A jak się ma ten Windows 7 do XPeka??
www.jaworpol.pl
Muzyka to nie zawody sportowe!!!

pieknyolek

Post autor: pieknyolek » 27 lut 2019, 10:43

Jeżeli szukasz dobrego laptopa to bardzo serdecznie polecam stronę https://xtreem.pl/3-laptopy-dla-graczy. Największy wybór laptopów dla graczy i nie tylko.

ODPOWIEDZ