Słuchawki

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Southern Man

Słuchawki

Post autor: Southern Man » 08 sie 2009, 21:02

Siema!

Jakie wybrać słuchawki i na co zwrócić uwagę przy wybieraniu słuchawek do urządzenia typu POD? Kupiłem nowe. Poleciła mi je ekspedientka w sklepie mówiąc ,że liczy się to jaką słuchawki mają wtyczkę - jeśli wejście pasuje to będzie grało ( mimo ,że są to słuchawki przeznaczone bardziej dla TV itd. ). Przychodzę do domu podłączam i wszystko fajnie tylko, że dźwięk w słuchawkach jest strasznie przytłumiony i muli przy niskich dźwiękach...

Zmieniłem nazwę tematu, łatwiej będzie znaleźć w wyszukiwarce ;) BS69

Awatar użytkownika
rzemon
Zasłużony

Re: Pytanie o słuchawki

Post autor: rzemon » 08 sie 2009, 21:08

A przyznaj się, ile za nie dałeś? :wink:
Młodafoka of da jer.

Awatar użytkownika
siwiludzie

Post autor: siwiludzie » 08 sie 2009, 21:48

Podobno dobre są:
AKG 240 - około 600 zł
Sennheiser HD 202 ....Sennheiser HD 650 - od 79 zł do 600 zł
Fender Stratocaster Jeff Beck + Kahler tremolo
Carvin Legacy 3
TC Electronic NOVA SYSTEM
Line6 Pod X3 Live

j.

Post autor: j. » 08 sie 2009, 22:12

Słuchaj się ekspedientki...

Wtyczka ma pasować i nie być wykonana ze słabej jakości materiałów. To samo tyczy się całej reszty. Dobrej jakości materiały kosztują, więc za tę cenę nie kupisz niczego, co spełni oczekiwania wymagającego ucha - czyli Twojego. Nie twierdzę, że do gitary potrzeba audiofilskich słuchawek z nie-wiadomo-jakim pasmem przenoszenia etc., ale powinny być to przynajmniej słuchawki średniej klasy i - co bardzo ważne - wygodne. Przynajmniej dla mnie to bardzo ważne, bo jak przysiadłem ze słuchawkami na uszach na 4-5 godzin z gitarą, to robiło się - delikatnie mówiąc - niewygodnie. A to dlatego, że gąbki nie dość dokładnie obejmowały uszy. Warto zainteresować się słuchawkami o konstrukcji półotwartej - łączą dobrą jakość dźwięku z komfortem. Kolega wcześniej dobrze zasugerował, że warto zainteresować się sprzętem AKG i Sennheisera. Przy czym tańsze Sennheisery zamiast gąbki, materiału mają jakiś rodzaj miękkiego gąbczastego plastiku - mnie to na przykład nie odpowiada, mało przewiewne. ;-) Oczywiście inni producenci, jak Philips czy Technics, też robią niezły sprzęt, więc warto przejść się do jakiegoś sklepu ze sprzętem muzycznym - albo nawet do Saturna czy innego MediaMarktu - i poprzymierzać. No i warto też sypnąć trochę kasą raz a dobrze. Bo słabe słuchawki potrafią obrzydzić nawet najfajniejsze brzmienie.

Awatar użytkownika
Southern Man

Post autor: Southern Man » 08 sie 2009, 22:15

Jeśli chodzi o sprzęt taki czy owaki jestem laikiem - możecie wyśmiewać ;) Ważne ,żeby jako tako grało :) ( dobry techniczny - to byłoby coś ;D ) Co nie zmienia faktu ,że te słuchawy są do d*** ;). Kosztowały około 40 zł i niestety nie miałem możliwości ich wypróbowania w sklepie.

j.

Post autor: j. » 08 sie 2009, 22:19

Easy, man. Następnym razem popróbuj. Weź sobie jakiegoś discmana czy odtwarzacz mp3, podłącz, posprawdzaj. Howgh.

Awatar użytkownika
móha

Post autor: móha » 09 sie 2009, 0:41

Mozesz tez pomyslec nad zakupem jakis wiekszych sluchawek SkullCandy. Raczej nie beda tak dobre jak Sennheiser, ale jak chcesz zeby ladnie graly, ale byly tansze niz Twoja gitara to sie nadadza :wink: . Ta firma robi glownie sprzet dla ludzi jezdzacych np. na snowboardzie, ktorzy chca tez wtedy sluchac muzyki ale tez dla DJow, wiec jakosc wyrobow jest calkiem calkiem - ja przynajmniej ze swoich jestem zadowolony.
Tu masz przykladowy wyzszy model z ich kolekcji: http://boardstore.pl/product-pol-115513 ... zolte.html

Awatar użytkownika
silver

Post autor: silver » 28 sie 2009, 21:55

Mucha pogięło Cię z tym SkullCandy :?: Po cholerę komuś słuchawki dla typowych pionków, którym dodają +5 do lansu na stoku, gdy potrzebuje ich do grania po cichu, w domu, na PODzie :?:
. .. .. ... >-<(((º>

Awatar użytkownika
HARDROCK

Post autor: HARDROCK » 28 sie 2009, 22:38

Dobra, ale te słuchawki kosztują 400 zł (i to i tak po zniżce) a Southern Man o jedno 0 mniej, więc może bez przesady... :P

Awatar użytkownika
móha

Post autor: móha » 28 sie 2009, 23:55

Nie mowilem,ze to jedyna sluszna firma tylko,ze jest dobra i ja z moich sluchawek jestem zadowolony.
A to ze ostatnio modele mieli dosc festyniarskie to inna sprawa i na to wplywu nie mam.
Warto tez zauwazyc,ze istnieje cos takiego jak regulacja glosnosic i nie trzeba na maxa sluchac.
A co do cen to trzeba by rzucic okiem na np. ebay,bo w polsce to sa drogie,a tam mozna za jakies normalne kwoty znalezc.

dfq

Post autor: dfq » 02 wrz 2009, 12:43

mam kilka modeli sluchawek w domu, m.innymi :
Sennheiser 280 Pro -zamkniete (kupione okazyjnie),
AKG K141 MKII - półotwarte,
KOSS UR40 - półotwarte,
Creative HQ 1700 (juz nie produkowane - zastapione przez HQ-1900) - półotwarte.

Najlepszy i najpotezniejszy dzwiek to bezsprzecznie Sennheisery. Totalnie izolują od otoczenia, niestety - po godzinie grania boli głowa i uszy.
AKG i KOSSy bardziej nadają sie do kontroli mixów, sluchania muzyki stereo, itp - mocno uprzestrzenniają dzwiek - gitara wypada w nich blado, bez dynamiki i jakby "rozrzucona" po kanałach.

Najczesciej cwicze na Creativach - lekko lezą na uszach, nie meczą, bardzo ładny dzwiek z gitary - delikatne podbicie basów i środka, dynamiczne. Naprawde niezla jakosc dzwieku. Dalem za nie kiedys cos ok 80-100zl.

Pablo24
Kontakt:

Post autor: Pablo24 » 02 wrz 2009, 17:22

Mogę Ci polecić Sennheisery HD 201 mam je od paru miesięcy i są wg mnie bardzo dobre bez porównania do Sonówek jakie miałem wcześniej, muzyka brzmi na nich idealnie, gorzej z gitarą ale to przypuszczam wina mojego Marshalla MG 15 (Pewnie zostanę zlinczowany :))

MiguelSantos

Słuchawki

Post autor: MiguelSantos » 21 wrz 2009, 17:46

Witam, planuje w najbliższym czasie zakupić jakieś lepsze nauszne słuchawki do max 250zł, problem pojawia się przy wyborze, wiem że jedną z lepszych firm jest Sennheiser i Koss. O ile z pierwszą firmą miałem już styczność to druga jest mi znana jedynie z nazwy. Jeśli chodzi o Sennheisery to zainteresowały mnie modele
HD 465 http://www.sennheiser.com.pl/index.php5 ... uct_id=641
HD 438 http://www.sennheiser.com.pl/index.php5 ... ct_id=2949
oraz
HD 435 http://www.sennheiser.com.pl/index.php5 ... uct_id=642
Które z nich sprawdziłyby się najlepiej? Zależy mi na wygodzie i jakości dźwięku za rozsądną cenę. Wiem, wiem, wymagam za dużo :D

Rlyeh
Zasłużony

Re: Słuchawki

Post autor: Rlyeh » 21 wrz 2009, 17:50

No ok, tylko do czego one mają być?

MiguelSantos

Re: Słuchawki

Post autor: MiguelSantos » 21 wrz 2009, 18:14

Praktycznie tylko i wyłącznie słuchanie muzyki. Podłączane do kompa czasem też do wieży.

ODPOWIEDZ