Mini humbucker- jeden magnes słabszy

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
ODPOWIEDZ
dyko251

Mini humbucker- jeden magnes słabszy

Post autor: dyko251 » 06 gru 2018, 17:53

Cześć, montuję właśnie do stratocastera przetworniki mini humbuckery (chyba tak to się nazywa) dimarzio z opcją rozłączania cewek. Zamontowałem na razie jedną i przy sprawdzeniu działania odniosłem wrażenie, jakby jeden z magnesów mocniej przyciągał i reagował na dotyk czymś metalowym. Czy tak ma być, czy coś jest nie tak z tą przystawką? Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.

michel51
Doradca
Doradca

Re: Mini humbucker- jeden magnes słabszy

Post autor: michel51 » 06 gru 2018, 20:11

Wątpię żeby coś w zakresie pola magnetycznego mogło być nie tak . Albo Ci się wydaje albo tak ma być . Jaki to dokładnie typ ? W mini humbuckerach w ogóle jest jeden magnes a z resztą jest różnie . Oglądałem przed chwilą jak są zbudowane . No sporo jest różnych rozwiązań i może tak być , że z jednej strony (wzdłuż) pole może być słabsze ale też są wersje z dwoma szynami czy dwoma rzędami regulowanych nadbiegunników . Wszystko oki . Możesz działać .

dyko251

Post autor: dyko251 » 07 gru 2018, 13:41

Dzięki michel51 za odpowiedź. Zamontowałem już 2 humbuckery (zmieniałem tylko przy mostku i gryfie) i chyba jest ok. Jakby Cię jeszcze interesowało- są to DIMARZIO DP184BK The Chopper. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

A jeszcze mam takie pytanie- Założyłem dopiero struny i na przystawce przy gryfie strasznie słabo słychać to rozłączenie cewek (na pewno rozłączanie działa), na przystawce przy mostku jest to wyraźnie słyszalne. Czy tak ma być?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 08 gru 2018, 17:07

Rozłączenie cewek humbuckera powoduje lekko niższy sygnał i ,,wyższe'' , ,,cieńsze'' brzmienie . Taka imitacja singla . Mostek i tak gra ,,wyżej'' zapewne dlatego . Na przesterze i po korekcji powinno być lepiej słyszalne . Dałeś dwa razy ten sam przetwornik ?

dyko251

Post autor: dyko251 » 08 gru 2018, 19:21

Tak, dałem 2 razy ten sam, a to niewłaściwe? Wiem że są przystawki dedykowane na pozycje np. przy mostku, ale jeżeli chodzi o te przystawki które montowałem to na aukcji jest napisane, że nadają się do dowolnej pozycji..

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 09 gru 2018, 17:14

Nie , nie jest to niewłaściwe ale jak dasz dwa takie same różnica brzmienia bierze się tylko z różnicy położenia przetwornika . Niektórzy dają i trzy takie same i im to odpowiada . Jak Tobie odpowiada nie widzę problemu . Ten pod mostek ma przeważnie trochę więcej zwojów cewki żeby dawać trochę większy sygnał .

dyko251

Post autor: dyko251 » 09 gru 2018, 18:27

Ok, dzięki jeszcze raz za pomoc. Brzmienie mi się podoba także nie będę więcej kombinował :). Pozdrawiam

ODPOWIEDZ