Usunięcie napisów markerem z gitary

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
ODPOWIEDZ
MiszynPosibul

Usunięcie napisów markerem z gitary

Post autor: MiszynPosibul » 06 mar 2017, 20:02

Witam. Posiadam gitarkę akustyka Yamahe F310 TBS. Powiem szczerze - po prostu zaniedbałem tą gitarę. Były różne wypady i pod wpływem chwili gitarka została pomazana markerem i ogólnie były na niej różne naklejki, które zdarłem. Gitara jest więc zatłuszczona, zostały ślady po naklejkach i ogólnie jest trochę porysana. Sprawa ma się następująco - doradźcie czym i jak takową gitarkę odnowić. Ogólnie miałem w planie gitarkę odnowić od zera czyli zedrzeć papierem stary lakiem i nałożyć nowy(znalazłem nawet stronkę, gdzie gościu takowy zabieg zrobił ale wyszło mu to w kosztach około 300zł a jak na razie szkoda mi pieniążków na taką akcję - może w przyszłości :) na razie myślałem tylko nad odtłuszczeniem gitary, wymazaniem napisów markerowych no i jak się da to jakoś te rysy zniwelować. Jakich specyfików użyć ? Bo z tego co wyczytałem to płyta wierzchniowa jest ze świerku, spód/boki z meranti a gryf z nato, no i palisander - podstrunnica. Ogólnie chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem ale w miarę pożądanie(choć czy da się takową rzecz połączyć - tu dla was zadania na znalezienie mi jakiegoś rozwiązania :) myślałem, żeby po prostu jechać do Leroya i zapytać się czy są jakieś preparaty do oczyszczania takiego i takiego drewna(pewnie to każdego inne są - no i wiadomo do lakierowanego drewna bo takowa gitarka jest ). Teraz czy lepsze będą preparaty Leroyowskie czy jakieś specjalne do gitar(bo coś słyszałem, że takowe są tylko wiadomo - pewnie mogą być droższe bo do "gitar" a może wystarczy kupić do drewna i po sprawie :) liczę na wasze wszelakie rady. Pozdrawiam. Mateusz

michel51
Doradca
Doradca

Re: Usunięcie napisów markerem z gitary

Post autor: michel51 » 25 mar 2017, 17:02

HG środek do usuwania graffiti . Można też delikatnie spróbować acetonem ale naprawdę delikatnie bo można rozpuścić i powłokę lakieru .

ODPOWIEDZ