Zepsuty gwint od mostka?

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
ODPOWIEDZ
Avari

Zepsuty gwint od mostka?

Post autor: Avari » 02 sie 2021, 19:11

Cześć,

Mam taki problem, że w jedną stronę nie mogę żadną siłą wyregulować mostka, w jedną stronę się obraca, w drugą dochodzi do pewnego mometu i koniec. Przyglądając się śrubie mostka (nie odkręcając go), mam wrażenie jakby gwint został tam zgnieciony w jednym miejscu, ciężko na zdjęciu to uchwycić (taką gitarę już kupiłem). Nie mam wiec możliwości pełnej regulacji mostka, na gwarancje nie chce odysłać bo za długo będę czekał na sprzęt. Mam tutaj takie pytanie, co robić w takiej sytuacji? Czy mogę gdzieś zamówić, bądź dostanę w sklepie śrubę od tego mostka czy tylko razem z mostkiem jest to sprzedawane? Domyślam się, że można wymienić cały mostek bo nie jest na pewno pierwszej jakości, chociaż myślę, że skoro to miałaby być tylko śruba to tylko ją bym chciał wymienić... Proszę o pomoc, jakieś porady, może link ew do takiej śrubki, albo namiar czy takie coś w ogóle u kogoś dostanę?
Gitara to Harley Benton SC Custom VB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ksawek

Re: Zepsuty gwint od mostka?

Post autor: ksawek » 03 wrz 2021, 9:54

jeśli nie znajdziesz takiej śrubki, to może warto np poprosić w jakimś zakładzie metalurgicznym o dorobienie takiej części?

Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 10:21 przez ksawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Avari

Post autor: Avari » 08 wrz 2021, 19:05

To co napisałeś jest bardzo dobrym pomysłem, ale zdecydowałem się na wymianę całego mostka z racji tego, że lepszy od mojego jest już w cenie 50zł+

esperalwroclaw

Post autor: esperalwroclaw » 16 wrz 2021, 9:29

ksawek pisze:
03 wrz 2021, 9:54
jeśli nie znajdziesz takiej śrubki, to może warto np poprosić w jakimś zakładzie metalurgicznym o dorobienie takiej części?
to jest świetny pomysł, zrobiłam podobnie i problem się rozwiązał.
-
esperal Wrocław

ODPOWIEDZ