Wymiana przetwornika. POMOCY!

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
Antyhuman

Re: Wymiana przetwornika. POMOCY!

Post autor: Antyhuman » 08 kwie 2021, 0:48

Humbucker gra. Zredukowałem kable do 2. Czarny z odkrytym do masy. Czerwony do switcha. Dwa pozostałe są wolne. Pytanie czy wystarczy okleić wolne kable taśmą izolacyjną, czy jednak warto je jakoś przylutować, aby było mniej szumu?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 22:43 przez Antyhuman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Milu78

Post autor: Milu78 » 12 kwie 2021, 23:49

Wystarczy owinąć taśmą. Szumic bezdzie tak czy siak bo to pasywniak

Antyhuman

Post autor: Antyhuman » 14 kwie 2021, 20:29

Podzielę się jeszcze swoimi spostrzeżeniami. Generalnie nie polecam fleorów. Bridge okazał się za słaby do łojenia metalu. Mój domyślny przetwornik jednak nie jest taki zły. Ten neckowy przetwornik Fleor wypada już dużo lepiej. Nie ma takiego basowego przytłumionego brzmienia jak miałem poprzednio. Jest nawet klarowniejszy od middle. Jeśli już ktoś chce wydać małe pieniądze do ciężkiego grania, myślę, że lepszą opcją będą przetworniki ze strony mayoshop. 59zł za humbucker 16.2K HBFN. Dzięki za pomoc. POZDRAWIAM

Stephaned43

Post autor: Stephaned43 » 26 maja 2021, 16:04

michel51 pisze:
10 mar 2021, 21:08
A co byś chciał z tym humbem wyczyniać? Po parametrach widzę, że taki do metalu raczej. Twój ma dwa kable bo cewki w fazie równolegle są połączone już w środku przetwornika Tableau photo personnalisé. A tutaj masz początek i koniec każdej z dwóch cewek i jeszcze jeden przewód to ekran. Żeby w pełni wykorzystać możliwości brzmieniowe cewek razem, osobno, w fazie itd. potrzebny Ci taki dodatkowy switch:https://www.premierguitar.com/articles/ ... ker-wiring . Albo trzeba zdefiniować kable i bez ceregieli zredukować 5 kabli do 2. Co wybierasz? Jak kupisz w instrukcji musi być opis przewodów. Tu masz przykład pięć różnych brzmień z jednego humba:https://guitarelectronics.com/1-humbuck ... ry-switch/ .
Jest wiele instrukcji, których należy przestrzegać, ale po wszystkich wyjaśnieniach uważam, że powinno być dobrze.

mari21

Post autor: mari21 » 02 cze 2021, 9:57

your answers are helpful and good
thanks
charbzaban
kid
improving

ODPOWIEDZ