Efekt DIY ,proszę o pomoc.

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
ODPOWIEDZ
fkonopka

Efekt DIY ,proszę o pomoc.

Post autor: fkonopka » 24 sty 2018, 16:11

Cześć. Poskładałem sobie ostatnio efekt TS9,dzisiaj próba odpalenia,ale nie ma w ogóle dzwięku.
Słychać takie sssssssss ,gałka level działa,bo po odkręceniu słychać głośniejsze sssss :)
Efekt robiłem z 2 schematów ,ponieważ nie do końca wiem jak podłączyć reszte (pokrętła,zassilanie,wtyczki)
Jest też opcja taka że jest zły włącznik,ponieważ nie posiadam jeszcze 3pdt i a chciałem spróbować czy w ogóle działa.
Tak to zrobiłem. Korzystałem z płytki
Obrazek

Łączenia reszty:
Obrazek

Tak to wygląda :
Obrazek

michel51
Doradca
Doradca

Re: Efekt DIY ,proszę o pomoc.

Post autor: michel51 » 24 sty 2018, 20:32

Podłącz bez wyłącznika . Sprawdź połączenia na płytce , muszą być zgodne z ogólnie dostępnym schematem . Scalak jak wiesz nie jest symetryczny , ma kierunek podłączenie , jest dobrze ? Na schematach są podane napięcie w różnych punktach układu , jak połączenia są dobre trzeba miernikiem mierzyć i szukać wadliwego elementu lub błędu .

fkonopka

Post autor: fkonopka » 24 sty 2018, 22:22

Sprawdziłem ten scalak,chyba tak jest dobrze,bo gdy wsadziłem odwrotnie zaczęło z niego śmierdzieć.
Co do sprawdzenia bez włącznika będe patrzeć bo nie wiem jeszcze jak to zrobić :)
Wydaje mi sie,że płytka jest na 90% dobra.
Właśnie wydaje mi się,że coś pomieszałem z kabelkami tyle że nie wiem dokładnie co.

fkonopka

Post autor: fkonopka » 25 sty 2018, 0:37

Oki działa,dzięki za porade.
Podłączyłem na krótko i zaczęło chodzić,z tym że gdzieś coś jeszcze jest żle polutowane chyba,bo musze nagiąć delikatnie płytke żeby zaczęło grać :)

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 25 sty 2018, 20:17

Samo dzięki to mało , obowiązuje stawka : dwa piwa . Minimum :wink: .

ODPOWIEDZ