bas dla początkującego (nauka/zabawa), budżet z piecem: 1300

Porady dotyczące zakupu gitary basowej.
ODPOWIEDZ
ascalithion

bas dla początkującego (nauka/zabawa), budżet z piecem: 1300

Post autor: ascalithion » 11 paź 2016, 1:12

Budżet: 1300 zł. z piecem (nie potrafię rozdzielić proporcji)
Jak długo gram: nie gram, zacząłem się uczyć na gitarze po latach przerwy, ale widzę, że mnie ciągnie bardzo bas
Co chcę grać: mocny rock
Czy gitara ma być nowa: chętnie (no, ale budżet), ale używana z gwarancją lub z pewnego źródła będzie OK
Chcę kupować przez Internet: mogę, tak
Posiadany wzmacniacz: brak
Dodatkowe preferencje:możliwie oszczędny wygląd, preferuję jednolitą kolorystykę, ale może być nawet w ciapki, byle dobrze grał

A teraz komentarz.
Po wielu latach wróciłem do nauki gry na gitarze elektrycznej i jest fajnie, ale coraz bardziej pociąga mnie bas. Nie są to kwestie dążenia do jakiejś profesjonalnej aktywności, a chęć dobrej zabawy. Ale nie chcę, żeby mi kiepski sprzęt zepsuł zabawę. Szukam więc wariantu minimum, przy jakiejś sensownej jakości. Będę potrzebował też wzmacniacza (a może na początek niekoniecznie, mogę poczekać ucząc się bez - da radę?). To mocno ogranicza budżet, bo jak pisałem w dziale nagłośnienie, muszę się też nagłośnić wokalnie. Czyli wydatki, wydatki...:/

Poradzicie coś?

Lusjusz

Re: bas dla początkującego (nauka/zabawa), budżet z piecem:

Post autor: Lusjusz » 11 paź 2016, 13:38

Yamaha, Washburn,LTD do 1000zł zł za bass(nowy) to najlepszy wybór.

Co do pieca to tak jak z gitarami radził bym się przejść zobaczyć jak to brzmi w muzycznym, sam pamiętam że mi podrasował piecyk do basu Orange za jakieś 400 zł który ogrywałem 2 lata temu w muzycznym.

Bez wzmacniacza oczywiście że się da przynajmniej puki nie znajdziesz nić ciekawego, ale czy jest w tym taka frajda jak gra na podpiętej gitarze ?

Ps. Sprawdź PW

ascalithion

Post autor: ascalithion » 11 paź 2016, 19:41

Dzięki za odzew, także ten na pw.:)

Co sądzicie o basach J&D Brothers?

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 11 paź 2016, 20:15

Z basami J&D nie miałem do czynienia,ale jeśli chodzi o niskie modele akustyków i elektryków to odradzam choć lepszy wybór niż stagg czy sounder, ale budżecie do 400-500zł za używkę idzie wyrwać coś znacznie lepszego.

ODPOWIEDZ