Bas dla początkującego (gitara + wzmacniacz) ~1600,-

Porady dotyczące zakupu gitary basowej.
ODPOWIEDZ
Dildo Faggins

Bas dla początkującego (gitara + wzmacniacz) ~1600,-

Post autor: Dildo Faggins » 31 lip 2014, 8:49

Budżet: ok 1600,- ale jest możliwość jego poszerzenia do ok. 2000,-
Jak długo gram: początkujący z dużymi aspiracjami (na razie od 4 lat ogrywam akustyka)
Co chcę grać: głównie rock/punk ale chciałbym aby wiosło było w miarę elastyczne i gdy będę chciał zagrać coś mocniejszego nie będzie stawiało oporów :)
Czy gitara ma być nowa: Tak
Chcę kupować przez Internet: Tak
Posiadany wzmacniacz: brak
Dodatkowe preferencje: gitara raczej do domowego użytku. Koncertować z nią nie będę.

Zastanawiałem się nad kompletem:
Yamaha RBX374 + Orange CR25BX

ale jestem otwarty na wszelkie propozycje.

grampy

Re: Bas dla początkującego (gitara + wzmacniacz) ~1600,-

Post autor: grampy » 31 lip 2014, 18:36

Witam :) Jeśli preferujesz punk/rock to możesz pomyśleć o Fleabass. ten bas jest naprawdę fajny i miły w grze, co prawda nie miałem za dużo czasu aby go "ograć" ale spokojnie mogę ci go polecić :) A tutaj masz opis z tegoż magazynu :)

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/ ... ABASS.html

a tutaj jeszcze brzmienie samego basu :)

https://www.youtube.com/watch?v=KcCALLz82Ys

Do tego proponowałbym ci któryś z "piecy" Laney'a. Sam gram na moim RB3 już rok i osobiście bardzo przypadł mi do gustu nie przesadzają z cenami a brzmienie jest wystarczające na początek ;) Myślę, że spokojnie możesz pomyśleć o takim zestawie i w 2000 się zmieścisz :)

Dildo Faggins

Post autor: Dildo Faggins » 31 lip 2014, 18:49

Dzięki za sugestię :)

giovan

Post autor: giovan » 31 lip 2014, 19:39

Tylko Fleabassy nie sa produkowane, firma zostala zlikwidowana wiec ciezko moze byc z dostepnoscia. Yamaha zawsze na plusie tylko powiedz czy koniecznie chcesz aktywna elektronikę. Co do wzmacniacza w tej cenie nie ma szału, 8 calowy głośnik niby do grania w domu starczy ale w podobnym budżecie dostaniesz multiefekt Zooma B3 lub ponad dwa razy taniej Zooma G1On ktory ma plastikowa obudowe ale mozesz wpiac mp3/komputer do grania podkladow i oszczedzasz kasy jesli jestes pewien, ze nie chcesz nagrywania usb, wyjscia xlr.

grampy

Post autor: grampy » 01 sie 2014, 13:56

Orientowałem się co do fleabass i da się jeszcze kupić w kilku sklepach tylko trzeba uważać bo są wersje 3/4 i 4/4 więc trzeba popatrzeć czy na pewno to jest 4/4 :)

tutaj coś znalazłem ale nie mam do końca pewności czy są dostępne:

http://www.playrock.pl/pl/Basy/Gitary-basowe/FLEABASS

http://www.playrock.pl/pl/Basy/Gitary-basowe/FLEABASS

A co do aktywnej elektroniki to bardzo wiele osób wspominało o problemach przy wymianie przetworników(o ile planujesz to w przyszłości). Sam zresztą spotkałem się z tym problemem przy moim epiphonie, gdy zmieniłem przetworniki okazało się, że "aktywność" zaczynała trzeszczeć, strzelać, buczeć przez co po prostu wróciłem do starych przetworników. Nie wiem jak tam yamahy ale w epiphonach i cortach jest to znane zjawisko.

Dildo Faggins

Post autor: Dildo Faggins » 04 sie 2014, 11:47

Połaziłem trochę po sklepach i zdecydowałem się na zestaw:
Orange CR25BX + Ibanez GSR180. Z racji tego że jest to mój pierwszy bas jestem bardzo zadowolony z zakupu :) Teraz nic tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)

Seth911

Post autor: Seth911 » 31 sie 2014, 20:22

Sorki za offtop, ale w temacie sklepów jest ktoś ogarnięty ? Jak z tym sklepem playrock ?

ODPOWIEDZ