Ibanez SR505

Porady dotyczące zakupu gitary basowej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ptakuba

Ibanez SR505

Post autor: Ptakuba » 10 gru 2013, 18:20

Budżet: jestem gotów czekać, aż się uzbiera ile trzeba, jeśli zdecyduję się na ten model (nie jest ekstremalnie drogi, a używkę niedawno widziałem bardzo tanią, więc może jeszcze kiedyś dorwę)
Jak długo gram: Ponad trzy lata doświadczenia na elektryku, na basie nic konkretnego
Co chcę grać: Progressive rock, mieszane z art-, experimental-, czy post-rockiem i metalowymi czy core'owymi odpowiednikami. Przyda się uniwersalne brzmienie
Czy gitara ma być nowa: Nie musi, z chęcią kupię używkę
Chcę kupować przez Internet: Wolę ograć sprzęt przed kupnem
Posiadany wzmacniacz: Nie mam sprzętu do basu, dopiero zaczynam wchodzić w biznes
Dodatkowe preferencje: Dość mocno zależy mi na piątej strunie

Model jest bardzo przyjemny - 5-strunówka, aktywna elektronika, jakość Ibaneza, a przy tym dość sensowna cena.

Co sądzicie o tym modelu?

Awatar użytkownika
Ptakuba

Re: Ibanez SR505

Post autor: Ptakuba » 03 sty 2014, 16:33

Bumpuję (dwa tygodnie dawno minęły). Co sądzicie o tym modelu? A może celować w jakiś tańszy odpowiednik o podobnej charakterystyce? Np. bez aktywnych przetworników?

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 03 sty 2014, 17:46

Przetworniki są spoko sam chciałbym mieć takie w swojej baśce. A co to reszty to moim zdaniem na początek przygody z basem lepsza by była jakaś 4,ale jeśli koniecznie 5 Cie interesuje to strzelasz w dobre wiosło.

Awatar użytkownika
Ptakuba

Post autor: Ptakuba » 10 sty 2014, 20:56

Istotnie zależy mi na piątce. Przestawienie się na bas samo w sobie nie sprawia mi większych problemów, ćwiczę na pożyczonych, a nie będę pewnie kupować swojego zbyt szybko. Głównym powodem celowania w piąteczki jest to, że wiele moich kompozycji jest pisanych pod takowe basy.

Ktoś zgłasza jakieś słowa krytyki?

ODPOWIEDZ