cort c5h vs ibanez sr305 - co wybrać?

Porady dotyczące zakupu gitary basowej.
ODPOWIEDZ
Ikciwor

cort c5h vs ibanez sr305 - co wybrać?

Post autor: Ikciwor » 16 cze 2013, 20:20

Budżet: do 1600
Jak długo gram:3 lata
Co chcę grać:rock/metal
Czy gitara ma być nowa: tak
Chcę kupować przez Internet: tak

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy ... rt-c5h-bks
vs
http://www.ibanez.co.jp/products/u_eb_p ... ies_id=112

Pomóżcie proszę :smile:
Pytam głównie o elektronikę, ibanez ma chyba tylko aktywną, a cort ma pass. i akt. pod przełącznikiem. Czy po "wyciszeniu" wbudowanego eq w ibanezie, elektronika aktywna będzie działać jak pasywna? nie zamierzam cały czas ładować 9v akumulatorów, ale zależy mi na jakości dźwięku i możliwościach gitary. Jest również spora różnica w cenie i w marce...

Co mi doradzicie wybrać? Mile widziane propozycje innych gitar (ale z 24 progami, 5 strunami i min 4 potencjometrami)

igorro

Re: cort c5h vs ibanez sr305 - co wybrać?

Post autor: igorro » 16 cze 2013, 21:57

Trochę ostudzę Twoje zapędy do taniego basu pięciosgtrunowego.
Po pierwsze , preampy w tej klasie basów to naprawdę ułuda dobrego preampu ,
a moim zdaniem ( i bardzo wielu innych ) służą jedynie do "zamaskowania" niedostatków drewna.
Więcej szkodzą niż pomagają. Masakrycznie tną dynamikę gitary.

Druga sprawa , to krytyczność wybrzmiewania struny "B".
Grałem na wielu egzemplarzach Corta i Ibaneza ( miałem nawet pewien okres Ibaneza BTB 575 ) i to raczej na droższych modelach i absolutnie w żadnym struna "B" , nie grała tak jak powinna. Mętny "farfocel" i nic więcej.
Po prostu dobre wybrzmiewanie tej struny wymaga bezwzględnie dobrego drewna i żadne półśrodki nie wchodzą w rachubę.

IMO poszukaj dobrego basu bez preampu i to czterostrunowego. W cenie 1600zł dobrej "piątki" po prostu nie znajdziesz.
Grałem natomiast egzemplarzu Squier'a ("czwórka") za podobne pieniądze i w bezpośrednim teście porównawczym
"wykosił" kilka Jazz Bass USA.

Za 1600zł nie kupiłbym ani Corta , ani Ibaneza , ale np Peavey Cirrus BXP.
Na Tablica.pl jest teraz jedna sztuka. Za te pieniądze to bardzo dobry bas.

ODPOWIEDZ