Uzywka ~500zl

Porady dotyczące zakupu gitary basowej.
Pegieton

Uzywka ~500zl

Post autor: Pegieton » 09 maja 2013, 15:49

Budżet: ~500zl
Jak długo gram: ponad 2 lata na gitarze
Co chcę grąć: Ciezszy rock/Lżejszy metal ;D
Czy gitara ma być nowa: niet.
Chcę kupować przez Internet: wolę nie, aczkolwiek...
Posiadany wzmacniacz: brak (ew. Fender Mustang II lub Line6 GX Studio)

Więc tak...Chciałbym kupić bas. Trochę dla "funu", trochę dla złapania wszechstronności. Nic wyczynowego - chciałbym coś taniego i wygodnego, najlepiej z krótszą menzurą, żeby nie różniła się aż tak od tej w gitarze.
Jakieś konkretne marki/modele, na które powinienem zwrócić uwagę/ograć?
Najlepiej żeby był to jakiś znany, "używany model", żebym mógł go później łatwo sprzedać i wymienić na coś lepszego lub nie.
Jeśli będzie to model, który szybko się sprzedaje i ogólnie jest "w obrocie" to mogę przeznaczyć troche więcej kaski na niego, ale muszę mieć pewność, że w razie czego z łatwością go sprzedam i nie 2 razy taniej.
Wygoda>brzmienie, aczkolwiek jak gdzieś miałbym na nim zagrać to nie chciałym żeby pierdział jak mój dziadek po grochówce ;P

Czekam na sugestie ;)

I pytanie:
W kilku basach(niewielka liczba wzgledem wszystkich, ktore widzialem) spostrzeglem taka jakby dokrecana mini-belke, na ktorej grajacy opiera kciuk. Czy cos takiego jest na stale montowane, czy mozna to dokupic? Bardzo wygodnie mi się z tym grało ;)

Edit: 5-strunowy takze moze byc :)

Edit2: Z tym pytaniem - chodziło o "thumbrest" czy tam "thumb rest". Juz wiem o co chodzi :)

ODPOWIEDZ