Zakup gitary basowej Made in Japan

Porady dotyczące zakupu gitary basowej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franky

Zakup gitary basowej Made in Japan

Post autor: Franky » 05 kwie 2011, 20:51

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary -1000
- Czyś nowy w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz) - długi staż na elektryku, początki na basie
- Chcesz używaną gitarę czy nową - zdecydowanie używaną
- Czy interesuje Cię bas 4, 5, czy 6-strunowy - 4
- Co chcesz grać - blues-rock
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje - nie
- Czy masz zamiar kupować przez internet - wolałbym zakup analogowy, ale oferta cyfrowa bogatsza...

Zaczynam przygodę z basem. Od wielu lat gram na gitarze (tzw "normalnej" hehehe). Potrzebuję do domowego studia bas. Chciałbym kupić instrument do 1000 zł. Najlepiej taki, że jak znajdę do współpracy basistę to go w miarę łatwo sprzedam. Interesuje mnie instrument używany "o wystabilizowanej" cenie :). Warunek konieczny to przyzwoite jak na tę półkę cenową brzmienie. Posiadam gitarę Tokai Silverstar z 1983 roku i potrafię docenić brzmienie porządnego leciwego instrumentu. Wiem że basy japońskie z tego okresu to droższa historia...

Jest coś takiego na allegro:
http://allegro.pl/jazz-bas-japan-vintag ... ml#gallery

Bardzo proszę o radę...
[color=#000080][b]Franky[/b][/color]

Awatar użytkownika
qitarzysta

Re: Zakup gitary basowej Made in Japan

Post autor: qitarzysta » 06 kwie 2011, 13:07

Hm, ja ze swojej strony polecę to wiosło Klik - wiem, że V, ale IV też często "chodzą", za 300zł więcej +/- nabędziesz 614. Do klimatów, które podałeś IMO jak najbardziej. Co do tego dżapanskyego sprzętu, to jedynie ogranie - wątpię, żeby ktokolwiek miał jakieś pojęcie.
[img]http://images44.fotosik.pl/578/d2d8247abf9387f2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Re: Zakup gitary basowej Made in Japan

Post autor: mewash » 22 kwie 2011, 8:18

Pojęcie pojęciem, ale osobiście nie słyszałem, by ktoś narzekał na jakiś japoński bass. Czy to stara Aria, Cimar, Tokai, czy inne ustrojstwo - zawsze grało jak należy.

Yamaha 414/5 też zacna. Moje niegdysiejsze marzenie :)
Fender Mark Hoppus Jazz Bass => Korg Pitchblack => Tech 21 VT Bass => BBE Sonic Stomp => Peavey Tour 450 + Ashdown Mag 410T

Fender Modern Player Jaguar => Laney Cub 12

ODPOWIEDZ