Proszę o radę w wyborze drugiej gitary

ODPOWIEDZ
BartekB

Proszę o radę w wyborze drugiej gitary

Post autor: BartekB » 05 lut 2010, 0:28

Witam.

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary
3,500 zł
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz)
gram 12 lat, ale od 4 lat biorę to bardziej poważnie, choć nie zarabiam na tym hobby
- Chcesz używaną gitarę czy nową.
nową
- Co chcesz grać.
Przede wszystkim Pink Floyd, rock w stylu G'n'R, Led Zepplin, Aerosmith, Black Labbel Society, ale i troszkę blues'a w stylu Johna Mayera a i ostatnio interesuję się jazz'em
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
Potrzebuję delikatnego brzmienia na czystym, a na przesterze wolę Les Paule gdyż brzmią bardziej ciepło i mięsiście, nie lubię szklanego przesteru Fendera choć to bardzo dobre gitary. Dodatkowo preferuję cienki gryf, jeśli się nie mylę to ten 60 slim (to chyba standard tak?)
- Czy masz zamiar kupować przez internet.
NIE

- jaki masz piec (jeśli masz)
Stagg 120 Watt
- preferowane drewno (jeśli masz preferencje)
Klon, mahoń
- decha (semi-hollow body, hollow body, solid body...)
trochę się na tym nie znam ale w internecie znalazłem różnicę, więc SOLID BODY
- preferowany układ przetworników
Humbucker, nie chcę mieć w Les Paulu 4 single coil

Obecnie posiadam gitarę elektryczną Stagg LP 320. Podoba mi się jej brzmienie, lecz na przestrzeni lat zdobyłem różne informacje o gitarach i chciałbym kupić gitarę z wyższej półki. Wzmacniacz mi w zupełności na razie odpowiada i proszę nie dawać komentarzy na jego temat. Również nie interesują mnie gitary firmy Ibanez czy Washburn(czy jak to sie pisze). Przeczytałem wiele postów na tym forum i nie mogę się zdecydować, którą gitarę wybrać.

Interesuje mnie Les Paul ze względu na ciepłe brzmienie na czystym i na przesterze. Chyba, że ktoś mnie przekona do któregoś z Fenderów. Mianowicie zastanawiam się nad Gibsonem LP Studio, EPIPHONE LES PAUL CUSTOM PLUS, Epiphone Les Paul Standard, przyjmuję propozycję Vintage, ale słyszałem, że nie są aż takie dobre jak się o nich pisze, wiele trzeba poprawić.

Przed zakupem naturalnie przetestuję poleconą gitarę i inne, ale chciałbym mieć ogólny pogląd. Najkrócej rzecz ujmując pragnę solidnie wykonanej podróbki Gibsona Les Paula albo samego Gibsona LP w podanej przeze mnie kwocie.

Pozdrawiam serdecznie

akaraki

Re: Proszę o radę w wyborze drugiej gitary

Post autor: akaraki » 05 lut 2010, 8:06

Szkoda, że nie chcesz używek bo jest LP Studio jak na razie za małą kasę -> http://allegro.pl/item911866458_gibson_ ... r_bcm.html
A zastanawiałeś się nad jakimś SG? Do klimatów podanych przez ciebie się spokojnie nada -> http://allegro.pl/item899355487_gibson_ ... ublin.html
Na Epi szkoda pieniędzy. W nich trzeba bardzo dużo poprawiać.
Gibson SG -> Boss GT-3 -> VOX V-847 -> Peavey ValveKing
----------------------------------------------------------
Prawo Greena: Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz, o czym mówisz.

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 05 lut 2010, 8:15

Chcesz dążyć w stronę brzmienia Pink Floyd a nie chcesz singli, ok. :?

Wystrzegaj się jak zarazy Epi Custom. Są gorzej zrobione nawet niż te tanie Epi.
Proszę, tak "elegancko" wygląda gryf wklejony w Epi custom ZW.
Obrazek
Milimetrowe szpary, brak języczka wchodzącego pod pickup, wycieki kleju to już tylko sprawa kosmetyczna.
Kupujta ludziska Epifołny! :evil:
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

calenmar

Post autor: calenmar » 05 lut 2010, 11:14

O kurde ;o
Przeraziłem się... sory, że tak offtopowo...
Woj, tak jest we wszystkich takich epich, czy to model zwalony jest?

marcin0903

Post autor: marcin0903 » 05 lut 2010, 15:52

A porównywałeś z innymi modelami? - Czy na pewno jest tak w każdym, bo właśnie stoję przed kupnem gitary i jedna z propozycji to Epi Custom.

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Post autor: zombiak » 05 lut 2010, 16:03

Nie jestem Wojem, ale muszę powiedzieć, że Epiphonów nie tykam. Relacja cena/jakość jest tragiczna w przypadku wszystkich modeli, od biedy używki niektórych można kupić jako bazę do łapgrejdu (np. Epi G400, bo sensownych SG poniżej ceny Gibola SG Faded po prostu nie ma), natomiast kupno nówki to po prostu strzał w stopę. Pewnie nie we wszystkich zdarzają się takie cyrki jak Woj pokazał, ale ludzie - takie coś w gitarze która kosztuje TRZY TYSIĄCE?

@BartekB - na piecu od Stagga to raczej nic Ci nie zabrzmi tak jak powinno, więc rozważ raczej wymianę pieca ORAZ wiosła. I przekonanie się do używek, bo wtedy i w kwestii pieca i wiosła dostaniesz coś sensownego.
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

marcin0903

Post autor: marcin0903 » 05 lut 2010, 16:23

Do, że tak się podłączę, jakie wiosło byś polecił za około 1800 zł?

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 05 lut 2010, 16:48

marcin0903 pisze:A porównywałeś z innymi modelami? - Czy na pewno jest tak w każdym, bo właśnie stoję przed kupnem gitary i jedna z propozycji to Epi Custom.
Sporadycznie jest trochę lepiej. Ale np w innym customie, którego naprawiałem gryf szedł po łuku w płaszczyźnie poziomej gitary.

Jeszcze kilka fotek
Obrazek
grubość lakieru - skorupa jak na żółwiu z Galapagos

Obrazek

Obrazek
Niedoróbki różne

Obrazek
Progi, te lancetowate jaśniejsze, nieregularne kształty to dowód, ze progi były krzywe jak nogi Forresta Gumpa.
Czyli w gitarze za kilka tys PLN nie robi się szlifu po nabiciu.

Kupujta ludziska Epifołny! :evil:
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Awatar użytkownika
messer

Post autor: messer » 05 lut 2010, 17:47

Mocne zdjęcia Woj ;) Kiedyś oglądałem jakiegoś Epiphona Custom i szczęka mi opadła gdy dostrzegłem jakość wykonania markerów.

Taka flota na gitarę, 3,5 tysiąca i Ty nie wiesz na co masz ochotę Bartek?

BartekB

Post autor: BartekB » 05 lut 2010, 18:18

Dziękuję za tyle odpowiedzi. Przekonaliście mnie, że Epiphony to mało solidna firma. Woj, lubię Floydów i chciałbym móc kiedyś choć trochę grać tak jak Gilmour lecz poszukuję zaraz własnego brzmienia. I nie wiem naprawdę jaką gitarę mógłbym sobie sprawić. Po Waszych wypowiedziach nastawiłem się na Gibsona LP Studio.

Awatar użytkownika
kinioo

Post autor: kinioo » 05 lut 2010, 19:38

OJ, z pewnoscia wiem duuuuuuuzo mniej niz koledzy, ktorzy doradzili Ci juz wczensiej i to pewnie bardziej ich sie nalezy sluchac....

Powtorze rowniez ze szkoda ze nie chcesz 'second hand', bo SG to konkretna opcja - ja od siebie podrzuce gibsona BFG (jezeli mowiono juz o studio) - duzo lepszy niz Studio, mozna wyrwac za okolo 2500+, A co do designu - rzecz gustu - pokochasz lub znienawidzisz.

Powodzenia no i pochwal sie po zakupie

BartekB

Post autor: BartekB » 05 lut 2010, 23:18

Nie podoba mi się w ogóle SG więc nie biorę go pod uwagę. A proszę mi wyjaśnić czy różnica między Gbsonem LP Studio a BFG dotyczy surowego wyglądu drewna w tym drugim?

Awatar użytkownika
Zuzu

Post autor: Zuzu » 06 lut 2010, 0:03

Inne przetworniki (nie tylko chodzi o model, ale też o rodzaj, w BFG masz układ H - P-90) co owocuje zupełnie innym brzmieniem. Oprócz tego w BFG masz zamontowanego killswitcha.

ODPOWIEDZ