Mag Balay

ODPOWIEDZ
Melomaniak
Posty: 135
Rejestracja: 19 gru 2012, 15:13
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Mag Balay

Post autor: Melomaniak » 21 cze 2016, 17:45

MAG BALAY to młoda wokalistka i songwriterka, która konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką - pod prąd, wbrew ustalonym regułom i standardom. Wizja muzyki jaką proponuje to połączenie art-popu z elektroniką i wpływami etniczno – hip-hopowymi, które znajdują swój idealny kształt w szeregu autorskich kompozycji.

Rozpoczynając studyjną produkcję debiutanckiego albumu 'No borders' Mag Balay zaprosiła do ścisłej współpracy dwóch znakomitych muzyków – związanego ze sceną jazzową pianistę Michała Wierbę oraz poruszającego się w klimatach muzyki elektronicznej, trip-hopowej i indie-pop perkusistę i realizatora Szymona Piotrowskiego, którzy towarzyszą jej również na koncertach. Ostateczny kształt albumu poprzedzają liczne przygody, podróże i trzy sesje nagraniowe - w studio Uniwersytetu w Stavanger/Norwegia, Studio Radia Gdańsk oraz Psychosound Studio/Kraków. Realizacją nagrań oraz mixem materiału zajął się Szymon Piotrowski współpracując z The Banff Centre w Kanadzie. Za mastering albumu odpowiada kanadyjski realizator Dave Horrocks/Infinite Wave Mastering. Debiutancki krążek, oprócz wspomnianych już muzyków, zgromadził grono znakomitych i uznanych instrumentalistów młodego i starszego pokolenia m. in. perkusistę Arka Skolika basistów Jakuba Dworaka oraz Michała Kapczuka, Szymona Fortunę, Jędrzeja Łaciaka.

Mag Balay występowała na wielu scenach i festiwalach, z których wymienić należy 59 Zaduszki Jazzowe w Kopalni Soli w Wieliczce 2014, Wiosna Jazzowa Zakopane 2014, Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie 2014, Noc Jazzu Karków 2014, European Jazz Contest Italy 2014, Bluesroads Festiwal 2015 oraz XII Galicja Blues Festival 2015 oraz 60 Zaduszki Jazzowe / Carla Bely Trio support (solowo z Antoni Krupa&Workaholic), a ostatnio koncert przed kwintetem Wojtka Mazolewskiego w Fortach Kleparz (MB z zespołem).

Pierwszy singiel Mag Balay zatytułowany Mavra znalazł się na 1 miejscu Alternatywnej Listy Przebojów Antoniego Krupy (2014). Mag Balay wielokrotnie była gościem audycji Antoniego Krupy w Radiu Kraków, m. in. Radiowy Jazz Helikon, Pociąg do muzyki oraz Antyradia, Radia Pryzmat czy Radiofonii. Single promujące nadchodzący wraz z rokiem 2016 album można już usłyszeć na antenie Radia Kraków.

Strona internetowa http://www.magbalay.com
Facebook https://www.facebook.com/MagBalay

"So long" (Avishai Cohen cover) https://www.youtube.com/watch?v=c0S1Y0201SU
"Mavra" https://www.youtube.com/watch?v=6sje4qCI5DE
RADIO ŚWIDNIK
http://www.radio.swidnik.net

ODPOWIEDZ