Strona 1 z 1

Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

: 23 lut 2016, 21:43
autor: jm
Tak sobie ostatnio wspominałem jak wyglądało forum Magazynu Gitarzysta przed dziesięcioma laty. Założyłem wtedy tutaj profil, dziś już nieaktywny. Chociaż nie udzielałem się jakoś zbyt często bywałem tu bardzo regularnie. Działo się wtedy o wiele więcej niż dzisiaj. Chyba formuła forum jako platformy dyskusyjnej przechodzi powoli do lamusa. Większość tematów związanych jest z kupnem pierwszej gitary czy prośbą o ocenę jakiegoś sprzętu. Coraz mniej miejsca na dyskusje o muzyce. Żeby nie było, że tutaj marudzę to przybliżę sylwetkę inspirującego a chyba nie tak znanego gitarzysty. Nigdy nie widziałem tutaj tematu z wiązanego z Badenem Powellem. Mistrz gitary klasycznej, który świetnie łączył różne stylistyki. Wszystko to zakorzenione w brazylijskiej sambie. Miał swoje wzloty i upadki ale nie można zaprzeczyć, że posiadał własny styl i był jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów. Poniżej dwa przykładowe utwory.

Samba Triste
https://www.youtube.com/watch?v=69wO5Am-YRE
Apelo
https://www.youtube.com/watch?v=SGHTzXAV8io

Polecam ;)

Obrazek

Re: Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

: 24 lut 2016, 9:25
autor: SebastianNowak
Forum jako forma internetowej dyskusji będzie przechodził do bardziej ograniczonej grupy. Facebook teraz zastąpił fora.

Re: Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

: 24 lut 2016, 22:07
autor: pietrek2004
Historia zatacza krąg. Niedługo przedziemy znów do pisma obrazkowego. :wink:
jm pisze:Mistrz gitary klasycznej, który świetnie łączył różne stylistyki. Wszystko to zakorzenione w brazylijskiej sambie. Miał swoje wzloty i upadki ale nie można zaprzeczyć, że posiadał własny styl i był jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów.
Aż się chce słuchać. :smile: Apelo - Nasza Hania Banaszak i Janusz Strobel - pięknie wkomponowują się w klimaty brazylijskiej samby. :smile:

Re: Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

: 25 lut 2016, 8:26
autor: bans
SebastianNowak pisze:Forum jako forma internetowej dyskusji będzie przechodził do bardziej ograniczonej grupy. Facebook teraz zastąpił fora.
Tak jak fora zastąpiły usenet.
A każdy następny etap wymaga coraz mniejszego wysiłku intelektualnego i przyciąga coraz więcej bęcwałów, a merytorycznie jest coraz słabszy.

Żeby korzystać z usenetu trzeba było umieć skonfigurować czytnik (to już zniechęcało największych kretynów), na forach trzeba założyć konto (tez jakieś tam utrudnienie, ale to już większość ogarnia), a teraz facebook - tu już wystarczy tylko bezmyślnie klikać...


https://www.youtube.com/watch?v=IToKeJkKhxw - a tu coś z fali wspomnień. Szkoda że tak mało się mówi o tym człowieku, niewątpliwie jednym z największych gitarzystów.

Re: Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

: 12 maja 2016, 15:50
autor: zxcvbnmasdqwe
też byłem aktywny lata temu. Ale obowiązki, nauka/robota i człowiek wypada.