Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

ODPOWIEDZ
jm

Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

Post autor: jm » 23 lut 2016, 21:43

Tak sobie ostatnio wspominałem jak wyglądało forum Magazynu Gitarzysta przed dziesięcioma laty. Założyłem wtedy tutaj profil, dziś już nieaktywny. Chociaż nie udzielałem się jakoś zbyt często bywałem tu bardzo regularnie. Działo się wtedy o wiele więcej niż dzisiaj. Chyba formuła forum jako platformy dyskusyjnej przechodzi powoli do lamusa. Większość tematów związanych jest z kupnem pierwszej gitary czy prośbą o ocenę jakiegoś sprzętu. Coraz mniej miejsca na dyskusje o muzyce. Żeby nie było, że tutaj marudzę to przybliżę sylwetkę inspirującego a chyba nie tak znanego gitarzysty. Nigdy nie widziałem tutaj tematu z wiązanego z Badenem Powellem. Mistrz gitary klasycznej, który świetnie łączył różne stylistyki. Wszystko to zakorzenione w brazylijskiej sambie. Miał swoje wzloty i upadki ale nie można zaprzeczyć, że posiadał własny styl i był jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów. Poniżej dwa przykładowe utwory.

Samba Triste
https://www.youtube.com/watch?v=69wO5Am-YRE
Apelo
https://www.youtube.com/watch?v=SGHTzXAV8io

Polecam ;)

Obrazek

SebastianNowak

Re: Forumowe wspomnienia i muzyka gitarowa

Post autor: SebastianNowak » 24 lut 2016, 9:25

Forum jako forma internetowej dyskusji będzie przechodził do bardziej ograniczonej grupy. Facebook teraz zastąpił fora.

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 24 lut 2016, 22:07

Historia zatacza krąg. Niedługo przedziemy znów do pisma obrazkowego. :wink:
jm pisze:Mistrz gitary klasycznej, który świetnie łączył różne stylistyki. Wszystko to zakorzenione w brazylijskiej sambie. Miał swoje wzloty i upadki ale nie można zaprzeczyć, że posiadał własny styl i był jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów.
Aż się chce słuchać. :smile: Apelo - Nasza Hania Banaszak i Janusz Strobel - pięknie wkomponowują się w klimaty brazylijskiej samby. :smile:

bans

Post autor: bans » 25 lut 2016, 8:26

SebastianNowak pisze:Forum jako forma internetowej dyskusji będzie przechodził do bardziej ograniczonej grupy. Facebook teraz zastąpił fora.
Tak jak fora zastąpiły usenet.
A każdy następny etap wymaga coraz mniejszego wysiłku intelektualnego i przyciąga coraz więcej bęcwałów, a merytorycznie jest coraz słabszy.

Żeby korzystać z usenetu trzeba było umieć skonfigurować czytnik (to już zniechęcało największych kretynów), na forach trzeba założyć konto (tez jakieś tam utrudnienie, ale to już większość ogarnia), a teraz facebook - tu już wystarczy tylko bezmyślnie klikać...

https://www.youtube.com/watch?v=IToKeJkKhxw - a tu coś z fali wspomnień. Szkoda że tak mało się mówi o tym człowieku, niewątpliwie jednym z największych gitarzystów.

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 12 maja 2016, 15:50

też byłem aktywny lata temu. Ale obowiązki, nauka/robota i człowiek wypada.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

ODPOWIEDZ