Strona 1 z 1

Czy opłaca się być basistą?

: 07 sty 2018, 15:36
autor: Szymblok
Witam wszystkich!

Mam taki oto problem, że od kilku miesięcy chciałem zacząć grać na gitarze basowej. Jednak wszyscy moi znajomi wciąż mówią mi, że bas to "ostatni" instrument w zespole, najmniej ważny i, że tak naprawdę grając na basie w jakimś zespole będę dla wszystkich widzów anonimowy - co innego niż np. gitarzysta. I co jakiś czas wydaje mi się, że mają trochę racja, ale jak np. posłucham sobie Rage against he machine, RHCP albo Black Sabath i usłyszę ulubione linie basowe to znów zaczynam marzyć o basówce. Proszę możecie mi napisać, czy opłaca się grac na basie w zespole i dlaczego?

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 07 sty 2018, 17:33
autor: Derayes
Oplaca w sensie?
Prestiz czy kasa?
;)

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 07 sty 2018, 18:22
autor: Szymblok
Satysfakcja :D

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 07 sty 2018, 20:10
autor: Derayes
W sensie?

Twoja plynaca z grania czy zewnetrzna co ludzie powiedza?

;)

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 04 lip 2018, 12:22
autor: msankowski
Bycie najlepszym na świecie basistą z pewnością przyniesie satysfakcję;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Re: Czy opłaca się być basistą?

: 12 lis 2018, 10:47
autor: Grend555
To co mówią twoi znajomi to brednie. Bas to instrument rytmiczny to on wyznacza rytm w zespole razem z perkusją. To na instrumentach rytmicznych opiera się cały zespół. Sam gram na basie i jestem usatysfakcjonowany... odnośnie anonimowości to też brednie... no oczywiście że więkrzą uwagę przyciągnie solo na gitarze elektrycznej ale jesteś członkiem zespołu i też bardzo duża część publiczności zwraca na Ciebie uwagę... nie słuchaj znajomych bo jak widać mało się znają na tej sekcji instrumentów. Pozdrawiam.

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 18 lis 2018, 0:32
autor: Derayes
Ja bym dodał Chrisa Squire z YES, fakt że on też śpiewał dodatkowe wokale.

Poza tym, co ludzie wygadują bo im się wydaje........................ słuchaj głosu serca a ten jak widzę podpowiada Ci bas!

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 14 gru 2018, 19:00
autor: kubaszek
Dobrzy basiści mają sporo koncertów.
---
http://www.mojebielsko.pl/kolory-w-proj ... cjalistow/

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 01 lip 2019, 14:10
autor: Mar3k
Wydaje mi się, że to pytanie jest nie na miejscu. Grasz na gitarze/basie dlatego, że może się to opłacać? Co znaczy się "opłaca"? Chcesz sławy, pieniędzy, laski??? Ja gram na gitarze, ponieważ jest to moja pasja. Na basie gram od kilku lat i jakoś nie zauważyłem, żebym był anonimowy. Mam super zespół, nikt się nie wywyższa, a gram bo to kocham. Normalnie pracuję jak zwykły Kowalski a w wolnych chwilach dajemy z chłopakami czadu w krakowskich klubach.
Jeżeli zdecydujesz się, że chcesz grac na basie to zerknij na stronę szkoły gitarowej Guitar Underground - http://guitarunderground.pl/ . To właśnie tam pod czujnym okiem Pana Mirka zaczynałem swoją przygodę. Pan Mirek ma taką pasję związaną z gitarą, że każdego potrafi zarazić miłością do gitary, niezależnie czy jest to to gitara klasyczna, elektryczna czy basowa.

Re: Czy opłaca się być basistą?

: 02 lip 2019, 12:14
autor: Derayes