Strona 1 z 1

Nowe struny w gitarze basowej - Problem!

: 20 lis 2015, 15:04
autor: leonekleo
Witam. 2 lata temu kupiłem gitarę basową 'Squier Precision Bass Affinity" i pograłem 2 miesiące z zespołem, a potem długo długo nic. Znaczy coś tam sobie grałem na tym basie, raz na miesiąc/dwa miesiące.

Teraz, po tych dwóch latach naszła mnie ochota znowu na basidło i pograłem sobie chwilę, ale struny były w takim kiepskim stanie, że postanowiłem je wymienić. Kupiłem NEXUSY jakieś, dokładnie 40-60-80-100. Wcześniej miałem rozmiar 45-100. Wszystko sprawnie poszło, założyłem strunki i wszystko cacy... prawie cacy.

Mianowicie struny E, D i G brzęczą i są głośne, a struna A jest taka cichsza i ma bardziej 'basowe' (nie wiem jak to inaczej określić) brzmienie. W czym może być problem? Czy może to nie jest problem i jest to normalne przy nowych strunach, hmm? Dajcie jakieś rady i wytłumaczcie co jest 5. Bardzo, ale to bardzo będę wdzięczny.

Dziękuje z góry,
Leon.

Re: Nowe struny w gitarze basowej - Problem!

: 20 lis 2015, 15:28
autor: kedar
Jak sie zmienia struny na inna grubosc to trzeba menzure i krzywizne gryfu ustawic.. Lub pidniesc akcje strun. Przynajmniej tak w gitarach jest;) ze bas to tez gitara to chyba dziala to w tym przypadku. Zreszta jak stal ci pare miesiecy to i sie cos tam rozprezylo.. W koncu to drewno

Re: Nowe struny w gitarze basowej - Problem!

: 20 lis 2015, 16:15
autor: leonekleo
A jak dokładnie ustawić menzurę i krzywiznę gryfu? Jak podnieść akcje strun? Tak pokrótce.

Re: Nowe struny w gitarze basowej - Problem!

: 20 lis 2015, 16:22
autor: rusi
Wpisz w googlach "regulacja gitary basowej" lub zajrzyj na fora poświęcone temu instrumentowi, basscity czy basoofka :wink: