Strona 1 z 1

Bas na zamówienie

: 29 wrz 2015, 16:31
autor: Adresten
Więc mam zamiar kupić sobie kolejny bas, ale nie znalazłem nic dla siebie interesującego w tych ogólnodostępnych. postanowiłem, że zamówię bas, ale mam problem, mianowicie : Mam zamiar grać funk/jazz i co byście polecali, jakie gatunki drewna, jakie przetworniki i wszystkie inne bajery, prosiłbym bardzo o pomoc. Mój budżet to 2000-2500 zł. Z góry dziękuję.

Re: Bas na zamówienie

: 29 wrz 2015, 18:22
autor: rusi
Jak sama nazwa wskazuje - Fender Jazz Bass. Nic lepszego do tej pory nie wymyślono. Sprawdź ofertę restauracji gitar, mają świetne basówki w dobrych cenach. W tym budżecie zamówisz sobie co najwyżej średnią kopię jazz bassa/czegokolwiek która będzie ładnie wyglądać. Brzmieć - bardzo niekoniecznie.

Re: Bas na zamówienie

: 29 wrz 2015, 18:37
autor: Adresten
Czyli na przykład taki:
http://restauracja-gitar.pl/portfolio-p ... l-525-eur/
jazz bass by się nadawał?

Re: Bas na zamówienie

: 29 wrz 2015, 22:37
autor: rusi
Szczerze? Wszystkie jazzy z restauracji są co najmniej bardzo dobre, różnią się niuansami wynikającymi z użytego drewna bądź osprzętu i pickupów - ale same w sobie są to świetnie przygotowane do gry basówki. Najlepiej wybrać się do Torunia i ograć, Mateusz jest niesamowicie kontaktową osobą i b. dobrym basistą, na pewno wybierzesz coś dla siebie.
Osobiście zwróciłbym uwagę na Jazza w konfiguracji jesion + klon.