Problem z gitarą(sądzę ,że coś z gniazdem? )

O gitarach basowych ogólnie.
ODPOWIEDZ
Wiking11

Problem z gitarą(sądzę ,że coś z gniazdem? )

Post autor: Wiking11 » 06 lis 2014, 14:40

Witam serdecznie wszystkich. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum, myślę ,że dobrze wybrałem.
Przechodzę do sprawy. Po kilku miesiącach znów powróciłem do gry na gitarze basowej.Grałem dla siebie i w jednym zespole amatorskim.Moja gitara to yamaha rbx 170( jak do takiego grania to mi wystarcza). Mam, już ją z 3 lata albo więcej.Powiem na wstępie nie znam się na elektronice zbytnio .W tamtym roku w styczniu zauważyłem problemy z gniazdem były "przebicia" gdy poruszałem kablem. Za jakiś czas zauważyłem kolejny problem gitara generowała trzaski i szmery gdy była podłączona do pieca (grałem na różnych pakach z hartka , swr combo, hand box combo) i na wszystkich lecz gdy lekko dotknąłem struny , strun szmery trzaski mijały.Nie było to jakoś zbytnio głośne i jakoś nie przeszkadzało mi to , potem zapomniałem. Gdy teraz po kilku miesiąc znalazłem czas na chwilę gry tak dla siebie ,kupiłem sobie małą pierdziawkę:D combo z ampega z serii ba. Po podłączeniu problem stał się większy trzaski i szmery są głośne i przeszkadzają że aż powiem nie da się grać , a jak już dotknę strun wszystko mija. Dodam jeszcze ,że jak w ogóle nie odkręcę potencjometr tone to trzaski są małe. Kabel instrumentalny jest dobry. Proszę o pomoc , czy to wina gniazda i trzeba je wymienić a jak już to jakie kupić , nabyć?
Czy to wina jakiegoś innego podzespołu ?
Proszę o pomoc , z góry dzięki
Peace and love
:think

ODPOWIEDZ