Co to jest za gitara?

O gitarach basowych ogólnie.
ODPOWIEDZ
lakiluk

Co to jest za gitara?

Post autor: lakiluk » 02 sie 2014, 22:30

Hello. Niedawno dostałem od znajomego gitarę basową, powiedział że nie gra na niej i że się u niego tylko kurzy, i że powinienem mieć z niej więcej użytku. Bardzo jestem z niej zadowolony jest prawie idealna, niestety cierpi na chorobę zwaną trzeszczeniem, chociaż nie przeszkadza mi to za bardzo. Ciągle jednak zastanawia mnie co to za gitara? Nigdzie nie ma na niej żadnego napisu który by mi powiedział, gdzie została wyprodukowana, albo z jakiej jest firmy. Może ktoś z was gdzieś coś takiego widział ? Pomóżciee ;(

https://drive.google.com/file/d/0B0S3YK ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B0S3YK ... sp=sharing

gucio

Re: Co to jest za gitara?

Post autor: gucio » 20 gru 2014, 17:21

Niestety nie wiem co to za gitara.Myślę że to pewnie jakiś składak.Jednak zastanowiło mnie Twoje podejście do tego instrumentu.Po co Ci wiedzieć co to za gitara skoro
cierpi na chorobę zwaną trzeszczeniem, chociaż nie przeszkadza mi to za bardzo
nawet nie chcesz jej leczyć.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 20 gru 2014, 18:49

Jakbyś zrobił zdjęcie główki to może szanse zgadnięcia byłyby większe... Wygląda nieco jak Warwick.

Awatar użytkownika
JA_cek
Doradca
Doradca
Kontakt:

Post autor: JA_cek » 31 gru 2014, 4:46

Rozkręć elektronikę - po pierwsze - przeczyścisz potencjometry i przestanie trzeszceć, po drugie, może będzie coś tam napisane/naklejone.
Czy Warwik -nie sądzę, kształt główki trochę odbiega, ale może... słabo tę głókę widać :D

GrzeSzy

Post autor: GrzeSzy » 18 lip 2016, 6:53

Troche oźna odpowiedź.
Może to Tobias (MTD-Michael Tobias Design) albo jakiś Mayones.

Potencjometry przemywa sie specjalnym aerozolem. Nie wiem czy możesz dostać w Polsce (ja mieszkm po drugiej stronie wielkiej wody) taki oridukt MG Chemicals, NU-TROL contact and controls cleaner with lubricant.
Mam to od wielu lat a używam zawodowo dość często i jeszcze mi sie nie zużył.
Działa genialnie na wiekszość potencjometrów węglowych (to te normalne). Może nie być zdrowy dla potencjometrow z platikową warstwą oporową ale te są zazwyczaj hermetyczne wielokrotnie trwalsze i droższe.

-- 18 lip 2016 06:57 --

poprawka: produkt firmy MG Chemicals.
inne firmy też takie rzeczy robią ale musi być to specjalny produkt do elektroniki.
Jak nie możesz dostać to czysty (99%) spirytus albo czysta benzyna (np taka do zapalniczek).

Ania8u

Post autor: Ania8u » 14 wrz 2016, 14:10

Wiele przeszukałem ale nic konkretnego nie znalazłem, ostatni traf to: https://pl.pinterest.com/adamandeveit/vintage-guitars/

ODPOWIEDZ