kilka prostych pytań związanych z początkiem gry na Basie

O gitarach basowych ogólnie.
ODPOWIEDZ
nagash79

kilka prostych pytań związanych z początkiem gry na Basie

Post autor: nagash79 » 31 lip 2014, 18:00

Witam !

W związku z tym, że właśnie zacząłem grać na Basie mam kilka pytań. Może wydadzą sie niektórym z Was banalne ale niestety nie mam z kim o tym pogadać, a tu tel mądrych głów :cheers:

1. Czy moge podłączy bas do Poda HD 500x ? bo mam takowego i sie właśnie zastanawiam. Co prawda juz na nim działam ale pytam na zapas czy nie ma jakiś przeciwwskazań.
2. czy mogę podłączyć bas - za pośrednictwem multiefektu (hd500) do końcowki mocy ? (mam końcówkę i pakę tyle tylko, że gitarową)

pytam m.in. dlatego, że myślałem nad combo ale może wystarczy kupić jakąs pake do basu ?

Korzystając z okazji ? co sądzicie o combo Fendera Rumble 150 ?

gram od rocka do death metalu

thx za pomoc i pozdrawiam ! 8)
Ibanez RG 1451nc, Ibanez Tone Blaster 65, Line 6 HD 500x, UX 1, kilka efektów ....

giovan

Re: kilka prostych pytań związanych z początkiem gry na Basi

Post autor: giovan » 31 lip 2014, 19:58

Przejrzałes dokumentację chociaż? Z tego co widzę jest jeden model wzmacniacza basowego (flip top czyli stary ampeg portaflex a przynajmniej tak wynika z instrukcji) i zobacz jak to działa. Końcówka jak końcówka ale nie jestem specjalistą, gorzej paka gitarowa która może nie wytrzymać basowych częstotliwości.

Fender Rumble wydaje sie rozsadne combo ale moze byc przyciezkie. Ostatnio wyszla nowa seria(szara), stare modele (czarne) jesli sa wycofane z produkcji mozna zlapac na wyprzedazach i wiec trzeba uwazac na ceny uzywek.

ODPOWIEDZ