Dean Edge 1

O gitarach basowych ogólnie.
Derayes

Re: Dean Edge 1

Post autor: Derayes » 13 lis 2017, 14:24

Odgrzewam temat gdyż właśnie kilka dni temu stałem się posiadaczem Deana Edge 1 w kolorze bursztynowym.

Progi, mostek, klucze itp wydają się w porzo, natomiast problem z potencjometrem barwy dźwięku który, przekręcony na pozycję tonów wysokich, powodował skwierczenie we wzmaku które ustawało gdy dotykałem strun ręką.
Zajrzałem do potencjometrów od tyłu i niczego podejrzanego nie zauważyłem oprócz braku ekranowania. Problem prawie znika po zmianie wzmacniacza na Laneya 15 który przy okazji daje bardzo fajny dźwięk tego basu co stanowi dla mnie miłe zaskoczenie. Generalnie wykonawstwo ok.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 lis 2017, 21:10

Zapewne potek fabryczny nie pierwszej jakości i coś nie kontaktuje . Wymiana to koszt nieznaczny . Kondensator też przy okazji warto wymienić o ile jest tam jakiś ceramiczny . Nie mówię żeby od razu dawać Bumblebee ale normalny foliowy lub olejowy (PiO) .

Derayes

Post autor: Derayes » 14 lis 2017, 10:54

Dzięki bardzo za podpowiedź, niestety ja sam nie podejmuję się wymiany bo to przekracza moje umiejętności a w kraju w którym mieszkam wszelka manualna robocizna to horrendalne koszty a bas miał byc mało kosztowny.
Produkt Made In China jak dumnie widnieje z tyłu główki 8) choc jako się rzekło konstrukcja ok, struny nie brzeczą itp.
Pierdziało mi też gniazdko, które było niedokręcone.
Czytałem o ekranowaniu folią aluminiową i żeby to przylutowac do masy, czy to coś zmieni?

ODPOWIEDZ