Nauka gry basie

O gitarach basowych ogólnie.
mat2224

Nauka gry basie

Post autor: mat2224 » 09 lip 2017, 13:24

Witam,

Od jakiś 10 miesięcy gram na gitarze elektrycznej. Zastawiam się czy, aby nie zmienić instrumentem na gitarę basową, stąd mam kilka pytań.

1. Czy na basie również trzeba ćwiczyć akordy podobnie jak na gitarze?
2. Czy na basie jest również tak dużo skali jak na gitarze elektrycznej, które warto znać i umieć wykorzystać?
3 Czy ciężko przesiąść z gitary elektrycznej na bas?
4. Czy na basie cztery struny i ich stroje odpowiadają standardowy strojowi na gitarze?
5. Czy na basie jest więcej nauki niż w gitarze elektrycznej(wiem głupie pytanie, ale chciałbym wiedzieć, czy należy również skupiać się na dużej ilość różnorakich ćwiczeń, aby do czegoś dojść?
6. Czy są jakieś dobre lekcji gry na basie w internecie?

Pozdrawiam

kedar

Re: Nauka gry basie

Post autor: kedar » 09 lip 2017, 18:10

Gitara basowa a normalna.. Niby różnicy nie ma oprócz mniejszej ilości strun, chociaż są i takie co mają więcej. Skale są takie same.. Akordy też.. Ale zamierzeniem basu jak sama nazwa mówi jest linia basu.. A to całkiem coś innego.. Napewno gitarzysta poradzi sobie z basem.. Ale odwrotnie już powinno być ciężej :)

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 10 lip 2017, 13:15

Gitara basowa i elektryczna jednak się sporo różni zwłaszcza w stylu gry jeśli zamierzasz grać palcami. Odpowiadają normalnym strojom.

Derayes

Post autor: Derayes » 04 lis 2017, 10:25

1. Niekoniecznie ale można.

2.Skale są takie same dla wszystkich instrumentów.

3. Dobre pytanie, ja własnie jestem w trakcie, póki co macałem basy w sklepach, fajna sprawa.
Zamierzam kupić jakis niedrogi np. Yamaha THRB174 albo Dean Edge 1.

4. Tradycyjnie 4 strunowce mają E A D G.

5.Ja widzę problem w innej artykulacji związanej z gruboscią strun i długoscią gryfu oraz inaczej gra się palcami, to z pewnoscią wymaga ćwiczeń, a czy jest więcej nauki, myslę że na pewno łatwiej pójdzie osobie kóra już gra na gitarze.

6. Pewnie tak, nie patrzyłem ale zarzuc w wyszukiwarkę albo zobacz na youtube.

Poza tym generalnie lubię basistów, Flea, Roger Waters, Steve Squire (R.I.P.), Sting, Tony Levin, Krzysztof Scierański :guitar:

ODPOWIEDZ