Marynarka czy garnitur

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zmr

Marynarka czy garnitur

Post autor: zmr » 21 paź 2019, 13:23

Są tu na pewno znawcy modnego szyku...

Nie przepadam za strojami oficjalnymi, "pod krawatem". Co innego marynarka sztruksowa (posiadam trzy), do tego ciemne dżinsy, które niekoniecznie wyglądają jak dżinsy, ale nie są też typowymi "kantówkami" których nie lubię... i modne skórzane buty, niekoniecznie ze sznurowadłem. Koszula stylowa, ale broń Panie biała i żadnego krawatu.

Dzisiaj po raz pierwszy zacząłem się zastanawiać, czy może nie warto rozejrzeć się za typową marynarką albo najlepiej garniturem. Czy taki strój jak opisałem wyżej nadaje się na bardziej oficjalne okazje? Wg mnie tak, ale chętnie posłucham Waszych opinii.

Awatar użytkownika
zutek

Re: Marynarka czy garnitur

Post autor: zutek » 21 paź 2019, 14:19

Wg mnie obowiązujący kanon dość precyzyjnie (w przypadku mężczyzn) określa co formalne, a co nie. Na bardziej formalne okazje polecam garnitur, na mniej formalne marynarkę. Dobrze jest się zastanowić nad parą butów. Modele jakie polecam
derby
brogsy
ewentualnie rozpromowane ostatnio przez męskich blogerów modowych monki
Zatem wspomniany przez Ciebie zestaw, choć zdecydowanie wybijający się in plus, nie jest wizytowy. Polecam wejść sobie na blogi modowe i poczytać sobie warto nosić a co nie.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, 14:47 przez zutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Derayes

Post autor: Derayes » 21 paź 2019, 18:12

Zmr to zalezy czy tyrasz w kompanii gdzie np obowiazuje debilny dress code. Bo inaczej po co Ci garniak?
No, jeden warto miec.

Ja nie cierpie chomata czy stryczka pod szyja oraz marynarek w formie zbroi rycerskiej.
Wszelako kobieta mowi zebym czasem dla niej zalozyl jak idziem do teatru czy opery.
Podobnie ze buty mokasynki, na rzepy czy suwaki to niemeskie- ze sznurowane sa ok.

Tadzio

Post autor: Tadzio » 21 paź 2019, 18:18

Też tak mam z tymi "strojami". I też mi kobieta czasem coś tam o tym wspomina. Robię wtedy tak :facepalm: :angry: :BB: :phones:.
Muzyka moja miłość... druga :lol:

Derayes

Post autor: Derayes » 21 paź 2019, 18:22

Oj tam zaloz- ona pewnie tez wklada czasem szpile czy cos :smile:

Chcialem dopisac ze jeden garniak warto miec- np na pogrzeb.
Np wlasny :mrgreen:

Tadzio

Post autor: Tadzio » 21 paź 2019, 18:28

Lepsze coś :lol:. Ostatnio gajer to miałem na własnym ślubie dawno, dawno temu, za siedmioma rzekami, za... no dawno temu. Podobno coś tamw szafie wisi :grin:? I niech tak se wisi. Może mole wpi... i będzie spokój :grin:?
Muzyka moja miłość... druga :lol:

Derayes

Post autor: Derayes » 21 paź 2019, 19:08

He he he :hahaha:

Tera panie w kompaniach kobiety chodza w garniakach, znaczy kostiumach. Groza......

ODPOWIEDZ