paypal

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Troc
Kontakt:

paypal

Post autor: Troc » 23 mar 2008, 12:06

witam witam

Wylicytowalem wlasnie wzmacniacz w anglii. Sprzedajacy chce, zebym kase wplacil przez paypal.

Nigdy nie uzywalem tego systemu i mam do Was kilka pytan

1) czy musze miec konto na paypalu, zeby wplacic sprzedajacemu kase ?

2) czy paypal w jakis sposob mnie zabezpiecza przed oszustami ?

3) i ogolne pytanie: jak to dziala :wink:

Znacie jeszcze jakis inne metody zabezpieczen przed oszustami ?
Co prawda sprzedajacy ma 100% pozytywnych komentarzy (okolo 400), jednak i tak nie jestem pewien tego, czy mnie nie oszuka.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 23 mar 2008, 12:14

1) Tak. I używany email.
2) Chodzi Ci bardziej o to, czy jak skorzystasz z PP to nagle cała kasa zniknie z konta, czy bardziej o to, że w paczce dostaniesz cegłę? PP świadczy tylko usługi pośrednictwa, nic im do tego po co i na co przelewasz komuś kasę.
3) https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/helpweb?cmd=_help

No i pamiętaj, że możesz się przejechać na kursie waluty, PayPal liczy sobie $/PLN trochę inaczej niż NBP.

Awatar użytkownika
Huascar

Post autor: Huascar » 23 mar 2008, 13:24

Witam
Zeby placic pp musisz miec oczywiscie konto zarejestrowane.
PP zabezpiecza znaczaco przed oszustwem , zwlasza w tego typu przypadkach , a mianowicie masz tam opcje tzw "transferu". Polega to na tym ze Ty wplacasz sprzedajacemu pieniadze ale on nie moze z nich w zaden sposob korzystac do czasu az sprzet ktory wyslal dotrze do Ciebie i nie zakonczysz tranzakcji. Najlepiej powiaz konto pp z kontem ebay'owym.

@ Rlyeh
Otoz zdziwilbys sie , ale pp wlasnie wymaga podawania celu przekazu.
Moj przyjaciel mial sytuacje taka ze nie podal i PP zablokowalo mu nie tylko tranzakcje ktora chcial wykonac ale rowniez cale konto. Sytuacja wygladala tak ze pp wyslal do kupujacego jak i sprzedajacego list (na zarejestrowany adres) w celu weryfikacji danych co trwalo 2 tygodnie. Oczywiscie bylo to wynikiem "podejrzenia oszustwa" - jakiego? mnie nie pytaj, to tylko fakty
Sam ma zarejestrowane konto ale nie korzystalem z niego mimo ze sprowadzalem sprzet z usa. Odbylo sie , ze tak powiem na "wzajemne" zaufanie poniewaz obydwoje nie chcielismy placic prowizji ;) no i wszystko bylo spoko (co wazne)

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 23 mar 2008, 13:28

oprcz tego co napisano wczesniej payplay musi pozytywnie zweryfikowac twoja karte ( nie wszystkie sie nadaja ) - wtedy bedzie mogl placic
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
Troc
Kontakt:

Post autor: Troc » 23 mar 2008, 14:10

Huascar pisze:Witam
Zeby placic pp musisz miec oczywiscie konto zarejestrowane.
PP zabezpiecza znaczaco przed oszustwem , zwlasza w tego typu przypadkach , a mianowicie masz tam opcje tzw "transferu". Polega to na tym ze Ty wplacasz sprzedajacemu pieniadze ale on nie moze z nich w zaden sposob korzystac do czasu az sprzet ktory wyslal dotrze do Ciebie i nie zakonczysz tranzakcji. Najlepiej powiaz konto pp z kontem ebay'owym.
zalozmy ze przychodzi do mnie cegla i nie zakanczam transakcji, jak wtedy odzyskac wplacona kase ?

czy sprzedajacy moze sie nie zgodzic na ta opcje "transferu" ?

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 23 mar 2008, 14:10

Huascar: fakt, zapomniałem o tym.

Awatar użytkownika
Huascar

Post autor: Huascar » 23 mar 2008, 14:52

Jak napisalem nie korzystalem z tej opcji.
Ale sadze ze powinienes poprostu skontaktowac sie z pp badz ebay'em (na ktorym kupiles zapewne ). A pieniedzy gosc i tak Ci nie ruszy , nie ma sily.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 26 mar 2008, 18:16

Skrótowo, żeby uzupełnić wątek, bo potrzeba chwili zmusiła mnie do założenia własnego konta PP.

Potrzebna karta Visa lub MasterCard. Visa Electron powered by inteligo da radę.
Potrzebny adres email.
Po wpisaniu wszelkich niezbędnych danych - na stronie PP wizard jest naprawdę bardzo zrozumiały - PP ściągnie nam z konta ok. 6,50 PLN + opłata za transakcję potrącana przez jednostkę, co to nam kartę wydała. U mnie 1 PLN. 6,50 PLN do nas wróci. Dostaniemy wyciąg z rachunku z operacji, i
Obrazek
i zasadniczo tyle. Procedurę płacenia opiszę, jak już będę musiał ;p
-----------------
edit: płacenie za eBay - teoria.

Obrazek

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 31 mar 2008, 11:57

Wspominałem o różnicach kursowych. Dostępne są dwie opcje przy płatności: defaultowa, czyli widzisz kurs przykładowo dolara, obliczony przez PP, i customowa ;p czyli zamianę waluty obsłuży operator karty, a kurs nie będzie znany aż do pojawienia się wyciągu z transakcji.

Ja wybrałem opcję domyślną i oto rozbieżności, stan na 31 marca 2008:
Paypal - Złoty polski = 0,436277 $
NBP - Złoty polski = 0,447167 $

Awatar użytkownika
zurek

Post autor: zurek » 20 kwie 2008, 9:28

czyli ja przesylam zlotowki a koles dostaje dolary ?
[color=#800040][b]Nobody knows where you are, how near or how far.[/b][/color]

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 20 kwie 2008, 10:59

Nie, Ty przesyłasz wartość wycenianą w dolarach, a koleś dostaje dolary.

Awatar użytkownika
krys55

Post autor: krys55 » 10 lip 2008, 11:03

Witam
Odświeżę troche temat :)

Mam zamiiar sciagnąc gitare z angli przez ebaya, no i bym musial zaplacic paypalem. Konto paypal mam.
tylko czy musze sobie w swoim banku zalozyc konto na funty??
Czy poprostu wpisuje wartosc do wyslania w funtach i to mi przelicza ze zlotowek na funty samo. i jakie oplaty sa przy tym pobierane?

Awatar użytkownika
Huascar

Post autor: Huascar » 10 lip 2008, 11:33

Rozumiem ze masz z kontem pp powiazana karte kredytowa (bo musisz). Wpisujesz i leci. Przelicza na funty wedlug aktualnego kursu, a to jaka prowizje Ci starga bank to juz jego indywidualna sprawa (zalezy w jakim banku masz karte - sprawdz sobie w tabeli prowizji i oplat). Generalnie banki robia to przeliczajac na dolary, potem na inna walute - w tym przypadku funty szterlingi.
[img]http://img21.imageshack.us/img21/3985/83155605.jpg[/img]

[img]http://img94.imageshack.us/img94/7153/69787018.gif[/img]

PRS Cu22, BadCat HotCat 30,tc nova system,dunlop crybaby 535q

lolo

Post autor: lolo » 11 lip 2008, 14:57

mozę nie koniecznie na temat, ale powiązane.

Patrzyłem na formy płatności na ebay'u polskim i jest tam opłata "płatnosć za pobraniem". Ale cholera nie widzę takiej opcji na angielskiej wersji ebay'a. wtf? Co jest w usa/uk odpowiednikiem płatności za pobraniem.

Awatar użytkownika
ja_zem

Post autor: ja_zem » 20 sie 2008, 23:40

dobra, ale jaką kartę bankową trzeba mieć żeby ją uzależnić od pay pala ?
Ja mam kartę z Inteligo Visa Electron i średnio mogą ją dodać, kumpel tak samo...
Ibanez RG 550 (PAF Pro, Tone Zone)----->Laney GH50L + Laboga 2x12 (V30)

ODPOWIEDZ