Jaki macie sprzęt?

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
vitamina
Doradca
Doradca

Post autor: vitamina » 27 cze 2006, 20:09

Kuba pisze:
vitamina pisze:Witam.
Coś cienko redacja przędzie :-)
Proponuję szybko do szefa o podwyżkę.
Pozdrawiam Grzegorz W.
Hehehe. Redakcja walczy z hasłem "kupa sprzętu, zero talentu" :)
Znam też takich to twierdzą, że nie długość, a technika..., czy w podobny sposób tłumaczą braki ......
Dotychczas rozmawiałiśmy o sprzęcie (i nikogo tu nie obrażałem, więc niech zostanie tak dalej), powstrzymam się od komentarzy tego postu, tylko chcę zauważyć, że najgorzej jak nie ma ani sprzętu ani talentu, chociaż skoro "każdy śpiewać może" to pewnie i może grać.
Zatem dalej - kto co ma i dlaczego :-)
Pozdrawiam Grzegorz W.
Grzegorz Witkowski

Pudzian
Kontakt:

Post autor: Pudzian » 27 cze 2006, 23:10

Vitamina pisze:Znam też takich to twierdzą, że nie długość, a technika..., czy w podobny sposób tłumaczą braki ......

Pozdrawiam Grzegorz W.
Ej.Miód dla mnie.Mam ogromnego, technikę i kilka ładnych gadżetów.Żadnych braków.Mam też kilkanaście gitar (niestety w tym basówek, bom zawrzdy basistoł byłech) ;) choć gitarów unych mom. ;)

Poprawiłem cytowanie
Paweł

Awatar użytkownika
Kuba
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Kuba » 28 cze 2006, 10:13

vitamina pisze:
Znam też takich to twierdzą, że nie długość, a technika..., czy w podobny sposób tłumaczą braki ......
Dotychczas rozmawiałiśmy o sprzęcie (i nikogo tu nie obrażałem, więc niech zostanie tak dalej), powstrzymam się od komentarzy tego postu, tylko chcę zauważyć, że najgorzej jak nie ma ani sprzętu ani talentu, chociaż skoro "każdy śpiewać może" to pewnie i może grać.
Zatem dalej - kto co ma i dlaczego :-)
Pozdrawiam Grzegorz W.
Ale przecież ja nikogo nie chciałem obrazić w żaden sposób tutaj. To był element humorystyczny tylko w nikogo nie skierowany.

Niemniej jednak każdy dobrze wie, że sam sprzęt nie zagra, ale to jest zupełnie inna kwestia.
Kuba Dębski

Awatar użytkownika
Voytash

Post autor: Voytash » 03 lip 2006, 16:29

Przyszła dziś do mnie moja nowa gitarka Ibanez RG 450. :D Czarny lakier, czarny pickguard, w komplecie z blokowanym paskiem DiMarzio. :D Troche zmarnowana wizualnie, ale za tą cenę było warto... :wink:
[url=http://www.dziecineo.prv.pl][img]http://img239.imageshack.us/img239/3684/niekarmt10gq.jpg[/img][/url]
[url=http://www.wojnygitarowe.pl][img]http://palusz.superhost.pl/banner.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Ranthram

Post autor: Ranthram » 03 lip 2006, 21:31

Ja jestem heretykiem, bo o ile przester Dual Rectifiera mi się nie podoba, o tyle clean jest albolutnie cudowny!

Awatar użytkownika
Kuba
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Kuba » 04 lip 2006, 23:46

Ranthram pisze:Ja jestem heretykiem, bo o ile przester Dual Rectifiera mi się nie podoba, o tyle clean jest albolutnie cudowny!
No to już jest herezja. :)
Kuba Dębski

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 05 lip 2006, 1:14

http://cgi.ebay.com/Rivera-Knucklehead- ... otohosting

O.M.G... ale zazdroszczę temu kolesiowi... taki sprzęt, za taką kasę... O_O . Ten E-Bay coraz bardziej mi się podoba :D:D:D.

BTW. ktoś tutaj pisał w tym poście, że ma Riverę, inna osoba ma Mesę i miała styczność z wzmakiem VHT. Do wszystkich posiadaczy - jakie możecie mi podać największe wady i zalety tych wzmacniaczy i jak wychodzą w konfrontacji ze sobą (bo zakup gitarki tuż-tuż i trzeba mieć motywację do hardcorowego oszczędzanie na kolejny duży upgrade :D )??

Awatar użytkownika
bluegrass

Post autor: bluegrass » 15 lip 2006, 9:50

Moj podstawowy i na razie jedyny instrument :)

http://www.nzs.pw.edu.pl/~kberezan/phot ... I_6740.avi

Brzmienie zabija z kazdej strony :D
www.fingerstyle.pl

Pudzian
Kontakt:

Post autor: Pudzian » 15 lip 2006, 18:05

Enter the Phoenix pisze:
BTW. Mesę i miała styczność z wzmakiem VHT. Do wszystkich posiadaczy - jakie możecie mi podać największe wady :D )??
Nie mają wad, tylko ludzie powinni zarabiać w tym kraju nie mniej niż 10.000 jurków szterlingów miesięcznie. :cry:

Awatar użytkownika
Tesco

Post autor: Tesco » 11 sie 2006, 1:10

Mam pytanie do vitamina. Zauważyłem że w swojej kolekcji masz również variaxa. Jak oceniasz tą gitarę i same symulacje w porównaniu ze "zwykłymi" gitarami?

Awatar użytkownika
uelfik

Post autor: uelfik » 11 sie 2006, 2:28

Gitary:

Burny Les Paul Custom, Randy Rhoads. Japonia rok 83, cała biała, ale teraz to już kremowa. Moje oczko w głowie. Ściągałem z Tokyo i jest to jedyne wiosło, które nie musi się obawiać, że je sprzedam :wink:

Ibanez RG1077XL Prestige - 7 strunowa, menzura 27 cali.. kto zna, ten zna.. kto nie zna, tego nie obchodzi. Fantastyczna siodemka, niemniej przyszłość niepewna (pewnie pójdzie do ludzi :) ).

Wzmacniacz:

Peavey 5150 combo - wiadomo co to takiego. Wszystko fajnie, ale na sprzedaż, bo potrzebuję Marshalla.

mam też starusieńkiego Boss'a OD-1 jeszcze z japoni i kilka gitar klasycznych, ale nic specjalnie godnego uwagi.
Musiałbym ocipieć żeby kupić multiefekt.

vitamina
Doradca
Doradca

Post autor: vitamina » 11 sie 2006, 14:20

Tesco pisze:Mam pytanie do vitamina. Zauważyłem że w swojej kolekcji masz również variaxa. Jak oceniasz tą gitarę i same symulacje w porównaniu ze "zwykłymi" gitarami?
Witam.
Porównywanie brzmień Variaxa do oryginalnego Gibsona LP czy też Strata nie ma większego sensu bo przecież każdy Gibson brzmi inaczej (mam 4 LP Std i brzmią zupełnie różnie).
Brzmienia oceniam bardzo przyzwoicie, a uwzględniając cenę tej gitary to jest to poza wszelką konkurencją.
Brzmienia elektryczne solid body są bardzo dobre, z semi acoustic w miarę dobre (zbyt duża kompresja i taki trochę dziwny - sztukowany sound), natomiast gorzej jest z brzmieniami akustycznymi - o ile jeszcze 6 w miksie czy na estradzie jakoś ujdą to 12 jest beznadziejna.
Variax ma jeszce jedną wadę, o której rzadko się wspomina - bardzo trudno jest uzyskać tzw. flażolety wyciskane np. jak w ZZ Top.
Inną sprawą jest wykonanie gitary - jest to indonezyjski lub koreański instrument z bardzo średniej półki cenowej. Drobne korekty można sobie samemu w nim zrobić, ale większe modyfikacje moim zdaniem nie mają sensu - chyba, że przełożymy elektronikę do innego instrumentu, ale to już zypełnie inna historia i inna kasa.
Podsumowując - jeśli ktoś chce mieć uniwersalny brzmieniowo instrument za smieszną kasę to polecam - akceptując fakt, że nigdy nie będzie to dobry Fender czy Gibson. Po zakupie instrumentu proponuję wgrać najnowszy soft ze strony line6.

Pozdrawiam Grzegorz Witkowski
Grzegorz Witkowski

Awatar użytkownika
ciec.man
Kontakt:

Post autor: ciec.man » 13 sie 2006, 21:17

Mój sprzęcior: (nie najgorszy i nie najlepszy ale ciągle nad tym pracuję ;) )

Ibanez RG 370DX - z DiMarzio Evolution i PAF Pro, fajna gitara, pomijając markery na podstrunnicy :evil:

Line6 Spider II 212 - 150W combo, które bardzo lubie, bo wciąż uważam, że to najlepszy piec tranzystorowo-cyfrowy jaki można mieć za takie pieniądze.

Zoom G7.1ut - fajna alternatywa dla Pod'ów i VOX'a, bo ten zanacznie został poprawiony, ma lampę i jest tańszy od powyższych, a dział wciąż tak świetnie.

Korg Px-4 Pandora - świetny procesor do ćwiczeń, którego nigdy nie sprzedam, bo pomimo marnej jakości do nagrań, to do ćwiczeń jest idealny poprzez swoje funkcje...

Ibanez SM-7 - jeden z lepszych, mocniejszych i czystszych distortion jakie w życiu słyszałem. Do gry solowej, z nutką delay'a jest - miód !

Dunlop CryBaby 535Q - chyba njlepsza kaczka jaką w życiu słyszałem i jakiej używałem, polecam każdemu!

Ibanez pocket & play - automat perkusyjny, przydatna sprawa jak ktoś dostaje "głupawki" od metronomu... ;)

Boss - DS-1 - to tak sentymentalnie, do gry solowej i rytmicznej, ale nie na sucho, tylko z jakimiś dodatkami (efektami modulacyjnymi)

Boss HM-02 - to tak naprawdę bezużyteczny już dla mnie efekt, który chętnie nawet sprzedam...

Zasilacz do Pandory - przydaje się, bo żre baterie jak głupia :)

Zasilacz 9V z 8-ma wtyczkami - świetna sprawa, bo na 9V bateryjkach to można stracić majątek.

Zwykłe kable, kostki, struny 8-42 itd...

Maydaysbt
Kontakt:

Post autor: Maydaysbt » 06 wrz 2006, 21:48

Czytając spisy innych ja dysponuje raczej skromnym sprzetem . Wiec

Gitary:

Durango MG-916

Fender Stratoacustic

Diamond Les Paul a'la Van Halen

Yamaha RGX 420

Wzmacniacze ;

Fender Ultra Chorus combo tranzystor 2x75W

Crate GX-15R + paczka 60W

efekt:

ZOOM 505II

Skromnie ale zawsze coś.

Pudzian
Kontakt:

Post autor: Pudzian » 07 wrz 2006, 2:30

vitamina pisze:
Tesco pisze:Mam pytanie do vitamina. Zauważyłem że w swojej kolekcji masz również variaxa. Jak oceniasz tą gitarę i same symulacje w porównaniu .
Podsumowując - jeśli ktoś chce mieć uniwersalny brzmieniowo instrument za smieszną kasę
Rozumiem, że wiesz jakie są przeciętne zarobki w Polsce????
Nie chodzi o te, które podawane są oficjalnie. Chodzi o te, które są faktem.
Bardzo proszę o choć trochę szacunku (a, zwłaszcza zrozumienia) dla tych , których rodzice ciężko pracując cały miesiąc są w stanie we dwoje zarobić na wersję 300 (jedzenia i opłat brak :) .

ODPOWIEDZ