"Świeże psie mięso w cenie - 2 zł za kilogram"

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
Hardi
Kontakt:

"Świeże psie mięso w cenie - 2 zł za kilogram"

Post autor: Hardi » 15 maja 2007, 0:30

http://wiadomosci.onet.pl/1535223,11,item.html

Mam dwa psy, to moi przyjaciele, są częścią rodziny, kocham też kurczaki... z frytkami ;-) A wegetarianinem to chyba nigdy nie zostanę. Swoje psy też mam karmić tylko roślinkami? Większość wegetarian i ekologów jakich znam to banda ćpunów, pijaków i nierobów, tak jest przykra prawda.

A teraz ciekawostka, większość narodzin martwych czy chorych dzieci występuje u wegetarian.
A2J

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 15 maja 2007, 0:41

A czemu ci "święci" pozbawiają życia rośliny?!
Jest życie lepsze i gorsze?
Ten comment jest zajefajny 8)

Wystarczy mi, że mama nie je mięsa w rodzinie. Osobiście uwielbiam salami, kurczaka w panierkach, pieczone kiełbachy, schaby, dobry boczek i dobrze przygotowaną wieprzowinę.

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Re: "Świeże psie mięso w cenie - 2 zł za kilogram"

Post autor: zombie youth revolt » 15 maja 2007, 7:15

Hardi pisze:http://wiadomosci.onet.pl/1535223,11,item.html

Mam dwa psy, to moi przyjaciele, są częścią rodziny
a ja mam psa i papuge, co nie zmienia faktu, ze dlakogos swinka albo krowka moga byc jego przyjaciwomi, a moze kupic ich mieso w sklepie.
A wegetarianinem to chyba nigdy nie zostanę.
to zostan weganinem
Swoje psy też mam karmić tylko roślinkami?
o ile mi wiadomo to organizm psa jest tak zbudowany, ze potrzebuje duzo tluszczow pochodzenia zwierzecego ( moge sie mylic ) - natomiast organizm ludzki moze spokojnie sie bez tych tluszcze obejsc ( czlowiek moze byc zdrowy nawet przy diecie weganskiej , nie mowiac juz o wegetarianskiej - chodzi tylko o to, zeby dobrze zaplanowac swoja diete )
Większość wegetarian i ekologów jakich znam to banda ćpunów, pijaków i nierobów, tak jest przykra prawda.
nie posluguj sie tutaj marsna socjotechnika i demgogia bo to naprawde slabe.

wiekszosc wegetarian i wegan jakich ja znam nie pije w ogole ani alkoholu, ani nie bierze narkotykow i to czesto ludzie zwiazani z roznymi akcjami spoleczno-politycznymi ( bo wegetarianizm i weganizm to glownie kwestia swiatopogladu, a nie diety ) , bardzo wielu jest tez mocno zwiazana z okreslona muzyke, scena muzyczna ( hardcore, punk, indie itp. )
A teraz ciekawostka, większość narodzin martwych czy chorych dzieci występuje u wegetarian.
hahah LOL sorry , ale jak masz mowic takie rzeczy to moze podaj zrodlo tej informacji, jezeli zrodlo informacji bezie wiarygodne to ok, ale narazie taka ciekawostka jest gowno warta

rownie dobrze ja moge napisac ciekawostke, ze wsrod sluchaczy white snake najczesciej wystepuje impotencja i lysienie przed 40. - ale jezeli nie podam rzetelnego zrodla to takie info jest nic nie warte.

i NIE JESTEM wege ani wegan - wpieprzam mieso az milo, ale nie cierpie kiedy niedoedukowani ludzie w tej kwestii gadaja takie bzdury na ten temat i sprzedaja innym falszywe informacje.

pozdrawiam.
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
ciec.man
Kontakt:

Re: "Świeże psie mięso w cenie - 2 zł za kilogram"

Post autor: ciec.man » 15 maja 2007, 10:32

zombie youth revolt pisze:
Swoje psy też mam karmić tylko roślinkami?
o ile mi wiadomo to organizm psa jest tak zbudowany, ze potrzebuje duzo tluszczow pochodzenia zwierzecego ( moge sie mylic ) - natomiast organizm ludzki moze spokojnie sie bez tych tluszcze obejsc ( czlowiek moze byc zdrowy nawet przy diecie weganskiej , nie mowiac juz o wegetarianskiej - chodzi tylko o to, zeby dobrze zaplanowac swoja diete )
Ludzie mogą żyć na diecie warzywnej ale jest to bardzo trudne. W roślinkach jest znacznie mniej białek i tłuszczów (a jeśli są to i tak tylko roślinne - uboższe w taką ilość prawdziwego tłuszczu z punktu widzenia chemicznego).

Ja nie zamierzam przechodzić na wegetarianizm. Sorry Hardi, ale nie przekonuje mnie to, a to ostatnie zdanie, to bzdura...
[url=http://ubanimator.com][img]http://img234.imageshack.us/img234/8022/userbar420089hc1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 15 maja 2007, 13:42

ale dieta wegetarianska to nie jest dieta warzywa - mozesz jest sery i wszystkie produkty mleczne oraz jajka.

pozatym naprawde to jest tylko kwestia ulozenia sobie zblizansowanej diety . - a przy diecie wege to naprawde jest latwe i tanie.

natomiast dieta weganska ( gdzie nie mozesz spozywac zadnych produktow pochodzenia zwierzecego - czyli nabial odpada ) to juz jest wiekszy hardcore, tam naprawde trza sie postarac duzo bardziej niz przy diecie wege, zeby nasz organizm byl zdrowy i w pelni sil - a poniewaz kazdy organizm reaguje inaczej to nie jest to dieta dla kazdego.

ale dieta wegetarianska moze byc bez problemu przyswojana przez praktycznie kazdy zdrowy ogranizm ( a bardzo czesto jest duzo korzystniejsza niz dieta miesna - zalezy od organizmu ), jest stosunkowo latwa do ulozenia i nie jest wcale drozsza niz miesna ( co mowia niektore osoby, ktore sa przeciwnikami wege - to zwykla sciema ) - ja naprawde chetnie byl mogl zostac wege , ale nie zostane ze zwyklego czystego lenistwa i egoizmu.

po prostu bardzo lubie mieso i tyle.

nie rozumiem czemu ludzie jedzacy mieso probuja ukryc swoj egozim mowiac, ze mieso jest konieczne zeby byc zdrowym - to przeciez gowno prawda, jecie mieso bo je lubicie i tyle - kwestie zdrowotne macie gdzies.

bardzo korzystna( imho najkorzystniejsza ze wszystkich diet) jest tez dieta semi wegetarianska - tam mozna jesc mieso, ale tylko ryby i drob ( czyli najchudsze i nazjdrowsze mieso )
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
Gep
Zasłużony

Post autor: Gep » 15 maja 2007, 13:46

ale ta semi to już chyab całkowicie zdrowotna, bo raczej nie z przekonania;) Ja osobiście nie mam nic do tego że ktoś jest wegetarianinem lub weganem, tak jak zombie po prostu lubie mięso i nie mam zamiaru tłumaczyć tego jakimiś dziwnymi składnikami chemicznymi itp itd. znam wielu wegetarian i wiem że to wcale nie jest trudne czy kosztowne.

Awatar użytkownika
capo2

Post autor: capo2 » 15 maja 2007, 14:16

Wegeterianie nie jedzą miesa, ale inne rzeczy które je zastąpią. Ci którzy powiedzą, że nie będą jedli mięsa i nie zmienią reszty swojej diety to może rzeczywiście mogą mieć zaburzenia.

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 15 maja 2007, 14:40

natomiast organizm ludzki moze spokojnie sie bez tych tluszcze obejsc ( czlowiek moze byc zdrowy nawet przy diecie weganskiej , nie mowiac juz o wegetarianskiej - chodzi tylko o to, zeby dobrze zaplanowac swoja diete )
Tej. Zapominasz, że w mięchu jest kilka aminokwasów, których człowiek sam nie może sobie produkować ;)

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 15 maja 2007, 14:45

ale jakie ma to znaczenie

to co mnie obchodzi to natomiast fakt, ze przy diecie wegetarianskiej nasz organizm moze byc perfekcyjnie zdrowy i w doskonalej kondycji - widocznie te aminokwasy mozesz uzupelniac albo poprzez jakies produkty roslinne, owoce lub nabial itp., albo mozesz je kupowac w tabletkach - no bo gdyby te aminokwasy bylyby tak ultra niezastapione to przeciz ludzie by chorowali i sie zle czuli podczas takiej diety - a jest wrecz przeciwnie, sam kiedys nie jadlem miesa przez miesiac i czulem sie wysmienicie - ale, ze lubie mieso i jestem leniwy to spowrotem wcinam kabanosy az milo.

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 15 maja 2007, 15:09

nie rozumiem czemu ludzie jedzacy mieso probuja ukryc swoj egozim mowiac, ze mieso jest konieczne zeby byc zdrowym - to przeciez gowno prawda, jecie mieso bo je lubicie i tyle - kwestie zdrowotne macie gdzies.
Krytykujesz wypowiedź Hardiego, a sam w tym momencie popisałeś się demagogią i bardzo kiepską socjotechniką 8)

Jeśli chodzi o sprawy związane z dietą, to nie pytam specjalnie po ludziach bo raczej jem to co akurat jest w domu i nie wybrzydzam, ale jeśli chcesz wiedzieć, to np. moja pani od biologii, którą swoją drogą bardzo szanowałem i lubiłem w LO ma właśnie takie zdanie jak ja i nie udowodnisz tego, że jest tak, ponieważ po prostu uwielbia mięso (jest jej to obojętne). Kombinowała z różnymi dietami (ma specjalizację dietetyka) i doszła do takich wniosków.

Wtopa 8)

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 15 maja 2007, 15:28

znaczy, ze twoja pani od bilogii ma byc potwierdzeniem, ze dieta miesna jest zdrowsza niz wegetarianska ? :lol: :lol: :lol: :lol: skoncz z takimi kiepskimi zartami

kazda dieta jest tak samo zdrowa pod warunkiem, ze jest dobrze zaplanowana i zbliansowana.

niestety zazwyczaj ( np. w Polsce) ludzie nie potrafia sobie ulozyc odpowiedniej diety miesnej - efekt jest jaki jest ( a nie wspominam juz o usa bo tam to masakra )

a jak juz jestemy przy usa ( ktore tak bardzo lubisz ) to tam prawie wszystkie uznane i cieszace sie autorytetem towarzystwa i organizacje zajmujace sie dietetyka, zdrowym trybem zycia i ogolnie zdrowiem czlowieka polecaja diete wegetarianska dla ludzi w kazdym wieku.

chcesz to ci moge potem podac nazwy tych organizacji.

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 15 maja 2007, 15:37

znaczy, ze twoja pani od bilogii ma byc potwierdzeniem, ze dieta miesna jest zdrowsza niz wegetarianska ? skoncz z takimi kiepskimi zartami
Przeczytaj dokładnie i zaakceptuj to, że się myliłeś 8)
Chodziło mi o to co wytłuszczone. Jak widzisz, nie jest prawdą to co piszesz - wielu ludzi robi to ze względu na zdrowie.
a jak juz jestemy przy usa ( ktore tak bardzo lubisz ) to tam prawie wszystkie uznane i cieszace sie autorytetem towarzystwa i organizacje zajmujace sie dietetyka, zdrowym trybem zycia i ogolnie zdrowiem czlowieka polecaja diete wegetarianska dla ludzi w kazdym wieku.

chcesz to ci moge potem podac nazwy tych organizacji.
Proszę bardzo 8) . Mam numer "Wiedzy i Życia", gdzie np. polecają mięsną dietę.

Awatar użytkownika
sleepy

Post autor: sleepy » 15 maja 2007, 17:46

Wegetarianizm? Niech każdy je co mu się podoba a to czy się je mięso z psa czy nie to indywidualna sprawa (może ktoś lubi). Ja nie kombinuję z jakimiś dietami wyznaję zasady : "wszystko jest dla ludzi" "wszystko z umiarem" i jestem zdrowy :D. Co najważniejsze jednak to po prostu nie jedząc mięsa tracimy jedną bardzo ważną rzecz a mianowicie, możliwość delektowania się czymś tak przepysznym jak niektóre mięsne potrawy(karkówka chociażby ;)). Bo powiedzmy sobie szczerze nie da rady zastąpić sobie smaku mięsa.

Mjenso rzonci !!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img74.imageshack.us/img74/15/userbar422684yr7.gif[/img][/url]

Marshall, Les Paul, Whiskey n' Rock n Roll for ever ;]

Awatar użytkownika
ciec.man
Kontakt:

Post autor: ciec.man » 15 maja 2007, 18:24

Nie wiem, Zombie, czemu się tak oburzasz. Wierz mi, że nie mówię tego co mówię ze względu na te argumenty, które podajesz. Przez 3 lata byłem w LO w klasie "warzywnej" (biol-chem), wiec co nie co wiem na temat składników odżywczych, diety, itp.

Zgodzę się, że wegetarianizm jest znośny dla organizmu i niekiedy bardziej zdrowy od mięsnego trybu odżywiania, ale znam kilka takich osób, które z powodu mniejszej ilości tłuszczu i cukru - schudły i to niekiedy do niedowagi ! Bardzo łatwo o błąd, albo o niezrównoważenie w tej diecie, bo jest ona nienaturalna dla wszystkożernego potomka małpy.
Weganizm, to dla mnie bardziej choroba psychiczna niźli dieta ale to moje zdanie...
[url=http://ubanimator.com][img]http://img234.imageshack.us/img234/8022/userbar420089hc1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 15 maja 2007, 18:45

ciec.man pisze:Nie wiem, Zombie, czemu się tak oburzasz.
nie oburzam sie, sam przeciez jestem miesozerca.

które z powodu mniejszej ilości tłuszczu i cukru - schudły i to niekiedy do niedowagi !
ej, ale co ma cukier do diety wege ?

a co do tluszczy to znam duzo osob, ktore sa wege i zade znich nie mialo zadnych probemow w tej kwestii.

problemy sa tylko wtedy jezeli nieumiejetnie stosujesz dana diete.

przeciez jak nieumiejetnie bedziesz stosowal diete miesna to mozesz spasc sie jak swinia - jest to tak samo grozne dla zdrowia jak niedowaga.
a w ramach ciekawostki to znam jedna osobe, ktora zawsze miala niedowage i dopiero po odrzuceniu miesa i przejscia na wege przytyla :D ( powaga )

kazda dieta stosowana niumiejetnie jest grozna dla zdrowia - bez wzgledu czy bedzie to dieta miesna czy wege.
Bardzo łatwo o błąd, albo o niezrównoważenie w tej diecie
w kazdej diecie jest o to latwo.
bo jest ona nienaturalna dla wszystkożernego potomka małpy.
nie jest nienaturalna

ludzie przez tysiace lat nie jedli prawie w ogole miesa , a opierali swoja glownie o zboza, warzywa i produkty pochodzenia zwierzecego, a samo mieso jedli bardzo sporadycznie. ( oczwyscie to tez zalezy od czasow kiedy zyli, rejonu gdzie zyli i jak zamozni byli )
wez sobie za przyklad starozytne cywylizacje czy czasy sredniowieczne - przecietni obywatele jedli wtety bardzo malo miesa, a za podstawe kazdej diety byly uwazane wczesniej wymienione zboza, nabial, waz=rzywa i owoce.

gdyby ta dieta byla nienaturalna to przez te tysiace lat wiekszosc gatunku ludzkiego by wymarla.
Weganizm, to dla mnie bardziej choroba psychiczna niźli dieta ale to moje zdanie...
weganizm to juz kwestia tylko i wylacznie dotyczaca swiatopogladu, a nie kwestii zdrowotnych - i tutaj mozna miec problemy ze zdrowiem nawet jak teoretycznie ma sie odpowiednia diete.

a ja ogolnie za diete idealna pod wzgledem zdrowotnym uwazam diete, ktora stosuje jeden z najzdrowszych i najbardziej dlugowiecznych narodow swiata czyli japonczycy
Ostatnio zmieniony 15 maja 2007, 20:00 przez zombie youth revolt, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ