znienawidzone zespoły ;)

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
Cumboy

Re: znienawidzone zespoły ;)

Post autor: Cumboy » 14 wrz 2010, 23:56

ok, po kolei.

przehajpowana-możesz to odczytać jako przeceniana. W tym gatunku jest masa ciekawszych kapel, chociażby: Nevermore, Artillery, Thought Industry,Annihilator, Coroner,Anonymus ,Assorted Heap ...uff, lista nie ma końca tak naprawdę.

BMFM nie zamierzam słuchać, wystarczy, że znajomi się nimi jarają i często puszczają podczas imprez itd, więc chcąc nie chcąc znam ich wszystkie wydawnictwa.Nie widzę tam nic co by mnie mogło do nich przekonać.Powtórzę to co napisałem odnośnie Mety-znam kapele, które imo mają więcej do zaoferowania w porównaniu do ww.

Metal w najgorszym imo wydaniu-taki, który czerpie garściami z dorobku bardziej uznanych kapel, znanych na świecie, a w Polsce uważanych za wielkie objawienie w muzyce. Obydwie kapele mają teksty na żałosnym poziomie, zresztą panowie z Frontside'a sami wielokrotnie przyznawali, że liryki nie są dla nich priorytetem, ot strofy do wykrzyczenia dla wokalu.Czemu są słabe? konstruktywnie-ponieważ są napisane w nieporadny sposób, może i wokalista ma coś do przekazania, ale jego teksty są <zarówno po ang, jak i po polsku> proste jak bela i sztampowe, wyglądają bardziej jak luźne zapiski jakiegoś zakompleksionego kindermetala z liceum/gimnazjum niż dorosłego faceta.Nawet przykład podam:

Głód się rodzi,
W noc w trup chleje...
Pan wnieWbiosie obraŻony...

nie wiem, jak niski trzeba mieć poziom, żeby idiotycznie parafrazować kolędę w utworze kapeli metalowej, na dodatek żaden wers nie jest ze sobą powiązany. Dalej-zwrotka

Rzeź... trupy... rzeki czerwone od krwi!
Gdy u podnóża piramid nie zgadza się szmal!
Niebo dla tego, kto rozpęta piekło!
Piekło dla tego, kto nie wierzy w niebo TEGO...
... któremu od wieków i wieków WCIĄŻ BRAK!!!

goreshit, żydomasony i wielkie objawienie: Boga nie ma w jednej zwrotce!ajć! jaram się jak zeszyt od religii gimnazjalisty-satanisty!

Chłopie, nie wiem ile masz lat, ale mogę się założyć, że na pewno jeszcze matury nie masz, prawda?dodatkowo obstawiam nadwagę, przetłuszczone włosy, pryszcze i z 5 dioptrii? Innych ludzi, których kręcą takie idiotyczne teksty, nie kojarzę na szczęście.
Ja mam fajne okulary, bardzo dobrze w nich się wyróżnia przycisk "banuj" na monitorze. woj74
Moich tekstów raczej nie ujrzysz, jako , że wychodzę z założenia, że jeśli mi coś nie wychodzi-to się w to nie bawię. Podobnie powinni postąpić tekściarze tych kapel, może bym mógł przesłuchać z jeden utwór bez parskania śmiechem co 5 sekund.
pozdrawiam.

P.S. ja zakończyłem dyskusję w tym temacie, jak masz jakieś mądre uwagi-wal na priv, odpowiem, kiedy wrócę z urlopu. jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

Edit:
Nie czaje czemu znaczna większość tak besztanych zespołów jest dla mnie dobra i tak he lubie słuchać :lol:
spoko, nikt Ci nie broni przecie. byleby bez fanatyzmu i bronienia na ślepo.
Laboratorium. Mówi Ci to coś ?
a kojarzę, grali nawet rok temu na Hanza Jazz w Koszalinie.Dobre , nawet bardzo.
Pod konarami kasztana
Pan sprzedał mnie, a ja pana;
Ich pogrzebano, a my od rana
Pod konarami kasztana

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 15 wrz 2010, 0:21

Cumboy pisze:Chłopie, nie wiem ile masz lat, ale mogę się założyć, że na pewno jeszcze matury nie masz, prawda?dodatkowo obstawiam nadwagę, przetłuszczone włosy, pryszcze i z 5 dioptrii? Innych ludzi, których kręcą takie idiotyczne teksty, nie kojarzę na szczęście.
Więc od początku... Mam 18 lat, pisałem, jak skończyłem... Matury nie mam jeszcze, nadwagi już nie, o włosy i całe ciało raczej potrafię dbać, z pryszczami podobna sprawa... Trądzik raczej miał każdy, ale to da się łatwo usunąć... Okulary? Trafiłeś... Oczy uszkodzili mi na porodówce - trafiłem do inkubatora UV bez przesłon na oczy, co zaskutkowało 4,5 dioptrii w plusie, aktualnie na jednym oku 4, a na drugim 3,75. Wyleczony z zeza... Poza tym przeszedłem zapalenie trzustki, złamałem rękę itp... Coś jeszcze o moim życiu prywatnym?

Ahh... I gdzie napisałem, że mnie jarają te teksty?

Poza tym... Ja poprosiłem o konstruktywną krytykę na temat tych tekstów, a nie o psychoanalizę...

Co do Ducha Epoki - nie przepadam za tym utworem, aczkolwiek jakbyś się zagłębił w przesłanie całego utworu, a nie z góry określał jako goreshit, może byś zrozumiał o co chodzi... Może przeczytaj też teksty z innych utworów (Hmm.. Np. Osiem? oo! ten fragment: Dla ciebie WSZYSTKO PANIE MÓJ! Dla ciebie krew, udręka, łzy!
Dla ciebie rzeźnia Pogan... By właściwego bogaCIĆ! ale resztę też polecam... , to zrozumiesz jakie jest przesłanie. Nie wyręczę Cię, pewnie maturę już masz i pozbyłeś się trądziku, więc jesteś dojrzały (a teraz można się zacząć śmiać...) więc rusz trochę szarymi komórkami i postaraj się zinterpretować...

Edit: Nie zauważyłem, że mam kontynuować na prv, jednak nie chce mi się tego posta skasować...
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 15 wrz 2010, 0:36

Coś jeszcze o moim życiu prywatnym?
a z pracą układu trawiennego wszystko ok?
więc rusz trochę szarymi komórkami i postaraj się zinterpretować...
tu nie ma czego interpretować-to jest tak proste, że aż się śmiać chce. Przesłanie? Kolejny band, który uważa, że jeśli w swoich tekstach opluwa boga i instytucje kościoła, to ma coś do powiedzenia. Uprzedzam, nie jestem katolikiem, jeśli chodzi o wiarę , uważam się za deistę.Nie trawię ateizmu, bo śmierdzi gimnazjum, chociaż znam chlubne wyjątki. Ale na pewno wyjątkiem takim nie są buńczuczne pseudo odkrywcze teksty w stylu tych serwowanych przez Huntera.

ah, i nie odsyłaj mnie do dyskografii tej kapeli-tak samo jak w przypadku BFMV-to leci wszędzie, więc chcąc nie chcąc, kojarzy się lwią część dokonań zespołu.
Nie zauważyłem, że mam kontynuować na prv, jednak nie chce mi się tego posta skasować...
spoczko foczko, jak widzisz, udało mi się jeszcze dziś odpowiedzieć.

pozdrawiam serdecznie!
Pod konarami kasztana
Pod konarami kasztana

Awatar użytkownika
Lunder

Post autor: Lunder » 15 wrz 2010, 8:10

Aż mnie kusi by zapytać: A ze strony muzycznej, a nie poetyckiej, jak ich oceniasz?

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 15 wrz 2010, 8:48

Lunder - pozostaje mi odwołać chyba do tej wypowiedzi...
Cumboy pisze:Metal w najgorszym imo wydaniu-taki, który czerpie garściami z dorobku bardziej uznanych kapel, znanych na świecie, a w Polsce uważanych za wielkie objawienie w muzyce.
A tak z ciekawości, @quote... A powiedz mi, czego się spodziewasz? Mówię cały czas o Hunterze, gdyż z drugim nie miałem styczności, ale nie zapominaj, że Hunter gra już 25 lat, gdzie przeszli od naprawdę dobrego thrashu, do zadowalającego heavy (lub jakby to określić mianem nadanym przez sam zespół Soul metalu). Bardzo ten zespół cenię właśnie za to, że nie są tacy, jak każdy inny i nie boją się zwrotów muzycznych... Mają swój styl...
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 15 wrz 2010, 17:00

zombiak pisze: A ja dalej nie lubię Joy Division choć wszyscy się jarają, klawisze jak Lubelski Full, no ludzie.
To widocznie bardzo wybiórczo znasz ich twórczość, przecież tam jakiekolwiek klawisze są raptem w kilku kawałkach, w tym najbardziej znanym czyli "Love Will Tear Us Apart", stąd pewnie Twoje skojarzenie. I generalnie jak już są klawisze to właśnie poza LWTUP, są przeważnie mocno, mocno schowane i grają "trzecie albo i czwarte skrzypce" :D. No i nie porównuj tego brzmienia klawiszy:

http://www.youtube.com/watch?v=qHYOXyy1 ... re=related

do tego

http://www.youtube.com/watch?v=3xbfFAYTN-g

no nigga pliz :D

Nie mówię, że nie możesz nie lubić JD, tylko argument z klawiszami wydał mi się krzywdzący dla zespołu :D.

Masz tu fajne kawałki dżojów bez klawiszy :P :

http://www.youtube.com/watch?v=9ryJB-FF ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=flVEoNuE ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZGMDBppW ... re=related

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Post autor: zombiak » 15 wrz 2010, 17:14

Fakt, akurat do klawiszy w LWTUP piłem ;) Jasne, że nie jest to "Lubelski", ale od obu brzmień bolą mnie zęby. Próbowałem kiedyś przebrnąć przez "Unknown Pleasures" i z tego co pamiętam to nie byłem w stanie łyknąć całego - po prostu wszystko, od straszliwych melodyjek wygrywanych na gitarze, przez wokal, po te cholerne klawisze działają na mnie irytująco. O tyle to zabawne, że do minimalizmu i prostoty w muzyce nic nie mam, ba - czasem z przyjemnością posłucham sobie np. Interpolu, który wiadomo na jakim zespole się wzoruje. Tymczasem "archetypicznego" post punka od Joy Division po prostu nie jestem w stanie przełknąć.
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 15 wrz 2010, 20:40

ja też nie byłem w stanie strawić JD. Kiedyś chodziłem sobie pod murem berlińskim i ktoś tego słuchał strasznie głośno (na tyle że słychać było przez okna) i jakoś się udało - łyknąłem. Wtedy nawet nie wiedziałem co to jest, ale pamiętam to aż do dziś. A najlepsze jest to że byłem wtedy paruletnim smarkiem. Coś w tym jest skoro tak mocno się to pamięta.

To był konkretnie kawałek "Isolation" (z klawiszami nota bene). Pogoda była parszywa, a melodyjka jakby grała pod wszystko co tam się działo :D
Po latach wyszperałem co to było, bo melodyjka wryła mi się w pamięć na tyle mocno, że prześladowała do momentu aż ktoś nie dał linka do paru kawałków JD na TYM właśnie forum.

http://www.youtube.com/watch?v=t5fYMjzeW0U

nie szaleję jakoś za JD, ale od czasu do czasu sobie puszczam - dla przypomnienia wypadu :D
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 15 wrz 2010, 20:50

No właśnie ogromną siłą JD jest niesamowity klimat, to po prostu trzeba poczuć. Ja, mimo iż jestem wielkim fanem tego zespołu to nie mogę ich słuchać w piękne słoneczne dni, kiedy budzę się o 12 i wiem że jedynym co będę robił tego dnia jest obijanie się. To jest muzyka ponurych, deszczowych dni w dużych miastach :D.

Dżejcob

Post autor: Dżejcob » 15 wrz 2010, 21:51

trochę tego jest, głównie to tokio hotel, blog 27, feel i zespoły podobne do tych.
[i]sex, drugs and Rock'n'Roll[/i]

Awatar użytkownika
Zuzu

Post autor: Zuzu » 16 wrz 2010, 22:54

Osobiście nienawidzę zespołów, które zapominają o melodii.

Awatar użytkownika
RobertVelLopez

Post autor: RobertVelLopez » 16 wrz 2010, 23:54

zxcvbnmasdqwe pisze:
wozynsky napisał(a):
Pokażcie mi któryś inny polski zespół o takiej popularności, ilości sprzedanych płyt, pełnych salach i przy praktycznie zerowej promocji w radiu i tv.
Laboratorium. Mówi Ci to coś ? 115 tysięcy sprzedanych płyt Modern Pentathlon, bejbe. I oni grają jazz.
Bayer Full 16,5 mln płyt (i kaset), obecnie wypuszczają płytę na rynek chiński o nakładzie 67 mln płyt. I to disco polo! :mrgreen:

Ale wracając do tematu - nie wiem o co chodzi z tą nienawiścią. Ja nie słucham żadnych stacji radiowych, nową muzykę poznaję dzięki serwisom last.fm, myspace, lub przez znajomych. Nie widzę większego sensu w pisaniu o tym jak to mi strasznie przeszkadza taka muzyka jak Feel, czy jeszcze gorzej, żebym ich fanów porównywał do półgłówków.
Kontynuując wątek - co do Comy - ukończyłem już gimnazjum i liceum też, a mimo wszystko jestem ich fanem. To, że teraz Mystic rzeźbi na nich kasę i daje szanse na "wypromowanie się" na zachodzie to inna sprawa. Jeden z użytkowników napisał o tym, że grafomania Comy to sprawa jednoznaczna i nie podlega wątpliwości, że ich muzyka nadaje się dla osób poniżej 15 roku życia. Na potwierdzenie swoich słów podaje recenzje napisaną pięknym i kwiecistym językiem literackim.
Świat byłby lepszy, gdyby swoją niechęć do zespołów można było wyrażać w jeden sposób - nie wydając pieniążków na zakupienie ich płyt. A tak? No cóż - dalej kręćcie koniunkturę Justinowi Bieberowi i zajmujcie się niezwykle ważnym pytaniem dla całego narodu polskiego "gdzie jest krzyż?".
[url=http://www.userbars.com][img]http://img297.imageshack.us/img297/535/userbar771173.gif[/img][/url]

Epiphone G-400 EB/ Epiphone G-400 CH Korea
Morley Wah Volume Pro Series
Boss MD-2
Boss ME-50
Laney LX 35

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 17 wrz 2010, 0:25

RobertVelLopez pisze: Jeden z użytkowników napisał o tym, że grafomania Comy to sprawa jednoznaczna i nie podlega wątpliwości, że ich muzyka nadaje się dla osób poniżej 15 roku życia. Na potwierdzenie swoich słów podaje recenzje napisaną pięknym i kwiecistym językiem literackim.
Tym użytkownikiem byłem ja :D. Proszę Cię, jeżeli już odnosisz się do czyjejś wypowiedzi to przeczytaj ją najpierw uważnie.

Prawda, napisałem że grafomania Comy to sprawa oczywista i fakt, ale stwierdzenie że to muzyka dla gimnazjalistów to moja prywatna opinia, co było wyraźnie zaznaczone, i jak najbardziej podlega ona dyskusji :D. A link do recenzji zamieściłem, jak zresztą napisałem, "na deser", jako element humorystyczny, bo akurat sobie o nim przypomniałem i idealnie pasował do dyskusji.

pozdro

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 23 wrz 2010, 14:19

Lunder pisze:Aż mnie kusi by zapytać: A ze strony muzycznej, a nie poetyckiej, jak ich oceniasz?
ujdą w tłoku...gęstym;p a tak serio-jest kilka kawałków, których od czasu do czasu posłucham, kiedy znajomi słuchają też nie wydzieram się żeby wyłączyli. ogólnie-whatevur.
Ja mam fajne okulary, bardzo dobrze w nich się wyróżnia przycisk "banuj" na monitorze. woj74
również serdecznie pozdrawiam.
Pod konarami kasztana
Pod konarami kasztana

Awatar użytkownika
shaman

Post autor: shaman » 29 wrz 2010, 16:13

Znienawidzone zespoły?
hmmmmm...

Zespół szkół ogólnokształcących....