znienawidzone zespoły ;)

Luźne rozmowy na różne tematy.
akaraki

Re: znienawidzone zespoły ;)

Post autor: akaraki » 14 wrz 2010, 16:35

Już zapisałem cię w swoim małym różowym futerkowym pamiętniczku XD
Mnie rozmawiając o Dodzie najbardziej denerwuje sytuacja, gdy krytykując jej muzykę obrońcy mówią - "ale ona ma przecież wysoki iloraz inteligencji wg testów" bo już spotkałem się z takimi rzeczami.
I przyłączam się do antyclubu Comy :)
Gibson SG -> Boss GT-3 -> VOX V-847 -> Peavey ValveKing
----------------------------------------------------------
Prawo Greena: Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz, o czym mówisz.

Awatar użytkownika
Wozynsky

Post autor: Wozynsky » 14 wrz 2010, 16:51

Arnold Layne pisze:
Wozynsky pisze:
Mylisz pojęcia ziomuś. Teksty Dody są po prostu słabe, a grafomania to właśnie teksty Roguckiego i podobnych kolesiów. Jak pójdziesz do liceum to może Ci przejdzie.

EDIT: Zajrzałem w Twój profil, rocznik 1975, pozostaje mi współczuć :D.
Poziom tej odpowiedzi... żenada...po co tego typu "kozackie” teksty. "Jak pójdziesz do liceum to może Ci przejdzie."? osobiste wycieczki świadczą o Tobie jak najgorzej.. Lubię Comę i mam do tego prawo. Uważam ich za jeden z najlepszych zespołów w ogóle a ostatnich lat na pewno. Pokażcie mi któryś inny polski zespół o takiej popularności, ilości sprzedanych płyt, pełnych salach i przy praktycznie zerowej promocji w radiu i tv. Profesjonalna kapela trzymająca poziom nieosiągalny dla 99% kapel w Polsce. Widzieliście ich DVD z koncertu w Warszawie? Ja takiej oprawy i pomysłów na koncert nie widziałem u żadnego polskiego wykonawcy a i porównując do zachodnich kapel nie ma się czego wstydzić. A i co z tego że mam 35 lat? Czy to jest forum dla 20-latków?
http://www.youtube.com/user/V8videopl

Awatar użytkownika
Deep
Kontakt:

Post autor: Deep » 14 wrz 2010, 17:09

To, że coś jest popularne nie zawsze znaczy, że dobre ;)
[url=http://www.michaelkellyguitars.com/patriot_custom.html][img]http://img167.imageshack.us/img167/1520/62420michael20kelly20pa.jpg[/img][/url][url=http://www.godinguitars.com/godinvelocityp.html][img]http://i.imgur.com/94xtR.jpg[/img][/url]
^^
http://www.last.fm/user/qbshtall/

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Post autor: zombiak » 14 wrz 2010, 17:10

Wozynsky pisze:Pokażcie mi któryś inny polski zespół o takiej popularności, ilości sprzedanych płyt, pełnych salach i przy praktycznie zerowej promocji w radiu i tv.
Ja takiej oprawy i pomysłów na koncert nie widziałem u żadnego polskiego wykonawcy
Ani popularność, ani ilość sprzedanych płyt, ani ilość sprzedanych biletów, a tym bardziej bajery koncertowe NIE pokazują, że zespół jest dobry muzycznie czy ma dobre teksty. Z zerową promocją się nie zgodzę - może na TVP ich nie widać, ale wystarczy włączyć "rockowe" "prawdziwe" stacje radiowe typu ESKA Rock czy Antyradio by zostać zaatakowanym przez Comę. Stąd jest popularna wśród "alternatywnych" dzieciaków, dla których słuchanie Antyradia i "poetyckie" teksty Roguca to szczyt alternatywy, co utrzymuje popularność zespołu i niestety robi mu też krzywdę - bo skoro teksty się przyjmują, to Roguc inaczej pisać nie zacznie.

Żeby nie było, chyba wypowiadałem się wcześniej w wątku o Comie - niektórych kawałków da się posłuchać od czasu do czasu bo są o czymś - reszta to niestety bezsensowne zbitki kwiecistych metafor, i argument że "nie zrozumiałem co poeta miał na myśli" mnie nie rusza. Jest hipertrofia metafor i grafomanii w tekstach Roguca i koniec.

A ja dalej nie lubię Joy Division choć wszyscy się jarają, klawisze jak Lubelski Full, no ludzie.
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

Awatar użytkownika
Dyzio
Kontakt:

Post autor: Dyzio » 14 wrz 2010, 17:19

Ja zupełnie nie rozumiem fascynacji Megadeathem, osobiście nic ciekawego nie znajduje w ich muzyce.
Ibanez RG 2550Z->Pod Xt Live->Marshall 8008->Marshall MC212

Awatar użytkownika
arya666

Post autor: arya666 » 14 wrz 2010, 17:45

Dyzio pisze:Ja zupełnie nie rozumiem fascynacji Megadeathem, osobiście nic ciekawego nie znajduje w ich muzyce.
A ja wręcz przeciwnie. Megadeth najbardziej do mnie przemawia z metalowych zespołów. Swoją drogą to jest MegaDETH, a nie MegaDEATH.

Co do tematu znienawidzonych zespołów to nie lubię "gwiazdeczek popu", feela, kombi, dżastina bimbra, hani montany itd. Osobiście też nie przepadam za Comą, ale może kiedyś się do nich przekonam jeszcze.
Jackson DK2T -> Dunlop 535q -> Marshall Jackhammer JH1 -> Hughes&Kettner Blue Edition 15R
[url=http://www.lastfm.pl/user/aryaa666]My Lastfm[/url]

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 14 wrz 2010, 18:26

Coma, to moim zdaniem, podobnie jak większość oh takich alternatywnych kapel w Polsce, nic ciekawego. Debiut mieli przeciętny, później już równia pochyla do poziomu krajowej muzyki serwowanej na wymienionych przez zombiaka stacji. Wozynsky, nikt Cię nie wyśmiewa za Twój stosunek do tej kapeli, możesz słuchać czego chcesz, w końcu to tylko muzyka.
Hm, sam potrafię znaleźć sporo rzeczy, których w muzyce nie trawię, ale nie mogę powiedzieć, że przez to jakiejś kapeli nienawidzę, bo jeśli coś mi się nie podoba to tego nie słucham.
Na pewno nie przepadam za indie, nie na tyle, żeby olewać ten gatunek, ale rzadko słucham czegoś określanego w ten sposób i częściej robię to za namową przyjaciół/rodziny/dziewczyny niż z ciekawości. Chociaż muszę powiedzieć, że początki tego stylu bardzo mnie interesowały, sporo niezłych kapel wtedy grało.
Nie lubię Radiohead, ale tez nie do końca. Kompozycje mają ok, ale nie trawię maniery wokalnej ich frontmana, szczególnie na płycie 'OK Computer'.czasami posłucham, ustawiając preset w odtwarzaczu tak, żeby pana było jak najmniej słychać.
Tak szczerze nie cierpię chyba tylko dwóch kapel -Hunter i Frontside, prezentujące metal w najgorszym imo wydaniu, na dodatek teksty maja na poziomie podstawówki.
Nie trawię melodeathów i innych melodic metalcorów, w sumie nie wiem czemu, chyba dlatego, że podśmierdują gimnazjum, szczególnie Trivium i BFMV.
A, i Mety nie lubię, przehajpowana fhui, jak większość rzeczy w tej muzyce, które wybiły się na tyle, żeby ich w Teleexpresie pokazywali :lol:
I ogólnie nie lubię metalu lat 70-80, za kiczowate to i na siłę ifokule.
I jeszcze nie lubię placków, ale to temat na oddzielną dyskusję.
pozdrawiam
Pod konarami kasztana
Pan sprzedał mnie, a ja pana;
Ich pogrzebano, a my od rana
Pod konarami kasztana

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 14 wrz 2010, 18:38

Poziom tej odpowiedzi... żenada...po co tego typu "kozackie” teksty. "Jak pójdziesz do liceum to może Ci przejdzie."? osobiste wycieczki świadczą o Tobie jak najgorzej.. Lubię Comę i mam do tego prawo. Uważam ich za jeden z najlepszych zespołów w ogóle a ostatnich lat na pewno.
O nie, cała moja reputacja i dobra opinia na tym forum legły w gruzach :(.
Ja tylko mówię co myślę i stwierdzam niezaprzeczalne fakty, nie odbieram Ci prawa do niczego :D. Myślę, że to wstyd słuchać Comy będąc powyżej wieku gimnazjalnego i stwierdzam niezaprzeczalny fakt, że mylisz pojęcia bo Coma ma właśnie rasowo grafomańskie teksty.

Tutaj recenzja singla Comy z mojego "ukochanego" portalu, tak na deserek (tak, to w nawiasie kwadratowym po tytule to ocena, w skali 0-10):
http://www.porcys.com/Playlist.aspx?id=158
Pokażcie mi któryś inny polski zespół o takiej popularności, ilości sprzedanych płyt, pełnych salach i przy praktycznie zerowej promocji w radiu i tv. Profesjonalna kapela trzymająca poziom nieosiągalny dla 99% kapel w Polsce.
Dodam coś do tego co napisał zombiak.
Co do promocji w radio to trzeba było sobie włączyć kilka lat temu radiową Trójkę.
Po drugie to widać, że nie masz pojęcia o polskim rynku fonograficznym. W Polsce sprzedaje się dramatycznie mało płyt i jakbyś zobaczył sobie się sprzedaje najlepiej to może zrozumiałbyś, że ilość sprzedanych cedeków nie świadczy o niczym.

Coma zginęłaby na jakimkolwiek zachodnim rynku muzycznym, bo nie prezentuje absolutnie nic nowatorskiego ani świeżego. W Polsce przeciętność niestety bardzo często zwycięża. Z resztą przecież właśnie wydali coś po angielsku, tragiczność tego materiału została zdwojona przez obleśny akcent Roguckiego. Poniosą jeszcze większą klęskę niż Myslovitz czy CKOD (a wydawało mi się, że przypadek cool kidsów to już jest szczyt jeśli chodzi o zepsucie utworów angielskim akcentem).

Tyle, pozdro.
Na pewno nie przepadam za indie
Ale mówisz o prawdziwym indie, tj. Sonic Youth, Pixies itd. czy dzisiejszym "pseudo" indie w stylu Arctic Monkeys czy Kooks :>?

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 14 wrz 2010, 18:43

tak jak napisałem-muzyka uznawana za indie obcenie;> Soniców itd bardzo lubię, chociaż ostatnio jakoś rzadziej słucham.
Pod konarami kasztana
Pan sprzedał mnie, a ja pana;
Ich pogrzebano, a my od rana
Pod konarami kasztana

Dylan

Post autor: Dylan » 14 wrz 2010, 20:39

Tak samo wszystkie te zespoły Disneya ( Johnas Brothers,Hanna Montana itp itd. ). A teraz czekam tylko az nagle w google.pl ktoś z małych wyrostków słuchających dody itp itd wpiszę coś i znajdzie moją wypowiedź,po czym pewnie założy konto i mnie zjedzie że się nie znam, no bo jak zwykle fani dody twierdza ze inni sie nie znają i jak mogą jej nie lubić bo przecież ona jest słiitii,trendii,dzeziii dzaga. A tak na koniec dodam że wszyscy krytykujący Dode mogą czuć się wpisani do małych różowych pamiętniczków fanek/fanów jako źli ludzie którzy chcą zabrać dode,odwołać święta i skrócić wakacje.
Jestem całkowicie obiektywny w tym względzie i zauważyłem raczej coś odwrotnego. W internecie buszuję dość często (oczywiście nie wchodzę wszędzie), ale jeszcze nigdy nie natknąłem się na fanów Dody czy innego Biebera. Pewnie na jakichś stronkach fanklubów czy pod filmikami na YT takich fanów znalazłoby się mnóstwo, ale to są tak jakby zamknięte enklawy. Natomiast antyfani tychże artystów są WSZĘDZIE. Jakikolwiek kawałek dobrej muzyki na YT, zaraz ktoś walnie komentarz, że "dawniej to było granie, a teraz tylko feele i dody". Na zagranicznych video też jest podobnie, jakieś komentarze typu "You say Miley Cyrus, I say AC/DC". Noż cholera!
Ale nawet nie to chciałem napisać. Przykładowo, kilka miesięcy temu ktoś zarzucił skrinem, z jakiegoś chyba forum fanów Biebera, gdzie użytkowniczka (choć raczej to była prowokacja) stwierdziłą mniej więcej, ze jej ulubiony artysta jest lepszy niż Nirvana. Fani nirvany zaraz się oburzyli o profanację i chcieli się dowiedzięc, gdzie ktoś to napisał, żeby się zarejestrować na tym forum i ją zjechać. Więc to nie jest domena tylko i wyłącznie fanów słitaśnych wykonawców, tylko wielu innych też ma równie zażartych (o ile nie bardziej, bo sami twierdzą że są zaje... bo słuchają Nirvany czy Mety) fanatyków.

Wracając do głównego tematu, to jeśli miałbym podawać wykonawców, których nienawidzę to raczej nie są to klimaty komercyjnego popu czy disco polo, bo tego zwyczajnie nie słucham. Wkurza mnie to czego nie lubię, a słuchać muszę (np. bo jest promowane w Trójce). Strachy na Lachy, Hey, Muse, czy ostatnio notorycznie grany Tytus de Zoo. Nothing Else Matters Mety też mnie doprowadza do szewskiej pasji. Pewnie coś jeszcze by się znalazło.

TRaCe

Post autor: TRaCe » 14 wrz 2010, 21:33

W sumie racja...ale tak offtopowo...bardziej niż zespołów których nie lubię, amerykanów, pomidorów to nie lubię ludzi którzy nie wyrażają swojego zdania ale mówią wszystkim wprost że to co inni słuchają jest złe i do bani i że się ktoś nie zna jak nie jest taki jak ta osoba.Czyli po prostu nietolerancyjnego ścierwa w społeczeństwie. Też nie lubicie takich osób?

Chcę zaznaczyć że nie mam na myśli nikogo z forum...tylko gadając o tym jakich zespołów nie lubimy przypomniał mi się mój znajomy który jest totalnie nietolerancyjny i uważa się za boga który lubi najlepsze rzeczy itp itd a reszta to szmira której nie powinno być. Na dodatek on wszystkich stara się zmuszać żeby go słuchali i lubili to co on.
Dylan pisze:Nothing Else Matters Mety też mnie doprowadza do szewskiej pasji.
Lepiej omijaj sklepy z instrumentami kiedy są święta itp itd bo często się zdarza że dzieci dostają kasę i nachodzi ich na gitarę to żeby nie wypaść na lame to uczą się piosenek Metallicy i potem grają ją w sklepie ze skutkiem tragicznym xD ( Wiem sam byłem dzieckiem które pierwsze co zagrało w muzycznym to Enter Sandman XD )
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 14 wrz 2010, 22:43

wozynsky pisze:Pokażcie mi któryś inny polski zespół o takiej popularności, ilości sprzedanych płyt, pełnych salach i przy praktycznie zerowej promocji w radiu i tv.
Vader, Behemoth, Hunter, Acid Drinkers, Riverside?
Cumboy pisze:A, i Mety nie lubię, przehajpowana fhui, jak większość rzeczy w tej muzyce, które wybiły się na tyle, żeby ich w Teleexpresie pokazywali :lol:
Eeee... Że jaka?
Cumboy pisze:szczególnie Trivium i BFMV
Posłuchaj nowej płyty BFMV :)
Cumboy pisze:Tak szczerze nie cierpię chyba tylko dwóch kapel -Hunter i Frontside, prezentujące metal w najgorszym imo wydaniu, na dodatek teksty maja na poziomie podstawówki.
A czym jest metal w najgorszym wydaniu? I czemu teksty z podstawówki? Oczywiście nie wszystkie teksty Huntera są wg mnie dobre, ale żeby porównywać z poziomem podstawówki... Czekam tylko, żeby Twoje teksty zobaczyć ;) A tak serio - konstruktywnie poproszę...

@Dylan - faktycznie... Czasem jest wkurzające, jak dokładnie 'ni z gruszki, ni z pietruszki' pod filmikiem Megadeth, Mety, Nightwisha, Huntera, Dżemu, itd. pojawia się F*CK JUSTIN BIEBER itp... :|
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 14 wrz 2010, 23:45

Maudus pisze:
Cumboy pisze:A, i Mety nie lubię, przehajpowana fhui, jak większość rzeczy w tej muzyce, które wybiły się na tyle, żeby ich w Teleexpresie pokazywali :lol:
Eeee... Że jaka?

Słownik angielsko-polski PARK
hype-
n szum; przesadna reklama.

Awatar użytkownika
Lunder

Post autor: Lunder » 14 wrz 2010, 23:47

Nie czaje czemu znaczna większość tak besztanych zespołów jest dla mnie dobra i tak he lubie słuchać :lol:

Ja jakoś za cholere nie czaje jak można tak zachwycać się Dżemem. Rysiek serio był bardzo zdolnym wokalistą ale po prostu ich muyzka do mnie nie trafia, takie tam proste piosenki na kilku akordach i teksty o miłości. W innym wydaniu to i dziś mamy pełno takiej muzyki. Tak samo jakoś nie lubię Hendrixa, nie moje klimaty plus niecierpie jego basowego zamulonego wokalu. Ale strzelam, że to niechęć przez to, że wszyscy wokół się nimi zachwycają tak, że aż mi się od nich chce żygać ;p

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 14 wrz 2010, 23:50

wozynsky napisał(a):
Pokażcie mi któryś inny polski zespół o takiej popularności, ilości sprzedanych płyt, pełnych salach i przy praktycznie zerowej promocji w radiu i tv.
Laboratorium. Mówi Ci to coś ? 115 tysięcy sprzedanych płyt Modern Pentathlon, bejbe. I oni grają jazz.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

ODPOWIEDZ