Filmy godne (i nie) polecenia

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kerajh

Post autor: kerajh » 22 gru 2008, 11:35

21 gramów też mnie jakoś strasznie nie ruszył ale niezły jest. Jeszcze bardzo dobry był Pianista jak dla mnie. Idąc tropem tego aktora - The Jacket, a z filmów o podobnym klimacie to polecam Mechanika. To nie jakieś strasznie ambitne kino ale można sobie obejrzeć jak masz dosyć klonów Chucka, Seagala czy gubernatora kaliforni.

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 22 gru 2008, 11:40

Tajemnicze odkrycia geograficzne Jaspera Morello. Bardzo fajny film animowany, klimaty steampunkowe, tylko pół godziny.
[quote]Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ![/quote]

bulaG400

Post autor: bulaG400 » 22 gru 2008, 11:53

Z tych głupich ale śmiesznych:
Tropic Thunder
Poznaj Moich Spartan
Co sie zdarzyło w Las Vegas
a z ambitniejszych to:
Słoń
Requiem for a dream

Tyle odemnie :D

Awatar użytkownika
Troc
Kontakt:

Post autor: Troc » 22 gru 2008, 14:37

Dawid SLASHak pisze:Ostatni film jaki ogladalem, i ktory zrobil na mnie wrazenie to: "To nie jest kraj dla starych ludzi" z ciekawa kreacja Javiera Bardena.

Niezly klimat.

Polecam.

co najmniej w top 4 najgorszych filmow jakie w zyciu widzialem. fatalna fabula, zero klimatu, rodzajowo tez z dupy wziety, niczego dramatycznego w akcji filmu sie nie doszukalem.

Od siebie polecam:
Powrot
Stand by Me
Deer Hunter
Spaleni Słońcem
z nowszych produkcji(chodzi mi o date premiery w Polsce), to jedyny dobry film z tych ktore widzialem to
12 And Holding.

Awatar użytkownika
kerajh

Post autor: kerajh » 22 gru 2008, 14:41

Ale strzał z gaśnicy w czoło robi wrażenie :lol: .

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 22 gru 2008, 16:10

kerajh pisze:Ale strzał z gaśnicy w czoło robi wrażenie :lol: .
To urzadzenie, ktore uzywa sie do zabijania swin w rzezni .... BRAK KLIMATU ??
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

Awatar użytkownika
mroku

Post autor: mroku » 22 gru 2008, 19:31

Ja proponuje luknac sobie na top 50 imdb.
If it doesn't rock - it sucks.
[img]http://www.newvisionrecordings.co.uk/images/biography/pic_v_for_vendetta.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 22 gru 2008, 20:21

Zapomniałem dodać:
Człowiek Woda

Epizod 1
Epizod 2
Epizod 3
[quote]Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ![/quote]

Awatar użytkownika
Troc
Kontakt:

Post autor: Troc » 23 gru 2008, 10:41

Dawid SLASHak pisze:To urzadzenie, ktore uzywa sie do zabijania swin w rzezni .... BRAK KLIMATU ??
jezeli denna sieczke uznac za klimat, to faktycznie mozna sie go doszukac.

zadnego drugiego dna w tym filmie sie nie doszukalem.

Awatar użytkownika
wheatus

Post autor: wheatus » 23 gru 2008, 10:48

Troc pisze:
Dawid SLASHak pisze:Ostatni film jaki ogladalem, i ktory zrobil na mnie wrazenie to: "To nie jest kraj dla starych ludzi" z ciekawa kreacja Javiera Bardena.

Niezly klimat.

Polecam.

co najmniej w top 4 najgorszych filmow jakie w zyciu widzialem. fatalna fabula, zero klimatu, rodzajowo tez z dupy wziety, niczego dramatycznego w akcji filmu sie nie doszukalem.
Zgadzam się. Obejrzałem ten film aby mieć o czym gadać z dziewczyną, ale jak dla mnie beznadziejny. Komandos ucieka, morderca go goni a za nimi podąża stary szeryf. Nudy, nudy, nudy

A jako że ostatnio mnie opętał szał na Gwiezdne Wojny to polecam tą serię filmów. Mi się najbardzije podobała część trzecia "Zemsta Sithów" i szósta "Powrót Jedi".
Yamaha C30M

kisielek666718

Post autor: kisielek666718 » 23 gru 2008, 11:14

Ten film ma pokazać m. in. upadek społeczeństwa i jego zezwierzęcenie (wspomniana butla z gazem). Moim zdaniem film niezły, całkiem niezłe kreacje, parę fajnych dialogów, ale bez szału.
http://www.myspace.com/contortedhazel - w budowie :)
DigiWatch, bojówka 2203

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 23 gru 2008, 11:58

outsajder pisze:Komandos ucieka, morderca go goni a za nimi podąża stary szeryf. Nudy, nudy, nudy
.
Patrzac na to "plytkim" okiem jak koledzy powyzej to mozna spartolic sobie ogladanie tego film a nie jest to typowy film kina akcji typu te z Chuckiem czy Van Damem.

Ale chwila... moment... to nie temat na dyskusje o poprawnej interpretacji filmu ? :wink:
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

Awatar użytkownika
wheatus

Post autor: wheatus » 23 gru 2008, 12:37

To w takim razie nie zrozumiałe tego filmu. Tam nie ma zastanawiania się co się dzieje. Komandosa goni seryjny morderca który posługuje się nietypową bronią. Szeryf, który ma jakieś przemyślenia poojawia się rzadko, tak że ja zapomniałem że w ogółe tam gra.
A propo filmu z "duszą" a nie prosta nawalanka to proponuje film "Juno" o nastolatce w ciąży. To nie jest film typu "American pie" lecz bardziej dramat. Dziewczyna nie tylko martwi się że tak wcześnie zaszła w ciążę ale także o dziecko, chłopaka z którym wpadła i o rodzinę której to dziecko da do adopcji.
Yamaha C30M

Awatar użytkownika
George Hamillton

Post autor: George Hamillton » 23 gru 2008, 13:02

Od Siebie polecę to :
Wyścig śmierci
Zajefajne kino akcji o nudzie nie mam mowy.

Z Obyczajowych dramtów : PS.I love you : przypadł mi b.do gustu.

The bruges
Bardzo fajny film. Jest to w sumie tragikomedia z dużą dawką kryminalnych akcentów.

Co do : To nie jest kraj dla starych ludzi.FIlm bardzo specyficzny,zero muzyki itp.ALe ma to coś i oglada sie go po prostu świetnie. Nie doszukujmy sie w nim niewiadmo jakiego przesłania.Jest to po prostu dobre kino akcji.

Z pozycji obowiązkowych to oczywiście : Adwokat diabła - film miodzio

no i Oczywiscie Tenacious D kostka przeznaczenia : dla gitarzystów pozycja obowiązkowa. Swietny film i cieszenie kapcia prawie non stop.
Muzyka tutaj to arcydzieło :D
http://pl.myspace.com/georgehamillton

Awatar użytkownika
Troc
Kontakt:

Post autor: Troc » 23 gru 2008, 13:46

Dawid SLASHak pisze:
outsajder pisze:Komandos ucieka, morderca go goni a za nimi podąża stary szeryf. Nudy, nudy, nudy
.
Patrzac na to "plytkim" okiem jak koledzy powyzej to mozna spartolic sobie ogladanie tego film a nie jest to typowy film kina akcji typu te z Chuckiem czy Van Damem.

Ale chwila... moment... to nie temat na dyskusje o poprawnej interpretacji filmu ? :wink:
jak czlowiek chce to i w muminkach doszuka sie filozofii starozytnych.
Ten film ma pokazać m. in. upadek społeczeństwa i jego zezwierzęcenie(wspomniana butla z gazem).

ee ?
jezeli butla z gazem jest sybmolem zezwierzecenia to ja jestem naprawde przyglupem i nie zrozumialem wnetrza tegoz filmu.

Dajcie mi chociaz jeden konkretny przyklad sceny, rzeczy czy postaci ktora tworzyla klimat, nadawala jakiegos innego sensu niz jedna z gorszych fabul ever polegajaca na zwyklym zabijaniu i ucieczce.

ODPOWIEDZ