Sklepy muzyczne - wasze opinie

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Re: .

Post autor: mewash » 31 gru 2008, 9:05

sukenik pisze: Gdy wchodzisz, natychmiast doskakuje do Ciebie i pyta, w czym może pomóc. "Wie" wszystko i nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie.
To w ogóle jest typowa wada sprzedawców w sklepach muzycznych w tym kraju. Wiele razy trafiałem na gości, do których jakoś nie mogło dotrzeć, że wolę inne struny niż oni chcą mi wcisnąć, albo że nylonową kostką Dunlopa 0,38 da się jednak zagrać na elektryku. Nie wiem, czy oni naprawdę myślą, że ja się mylę w swoim wyborze? Z reguły do takich sklepów już nie wracam, a zakupy robię przez internet.

Awatar użytkownika
capo2

Post autor: capo2 » 31 gru 2008, 9:31

No tak niestety jest. I zawsze zachwalają to co akurat mają na stanie a o tym czego nie mają to mówią jakie to beznadziejne :D

Za to np. w Anglii na słynnej uliczce Denmark Street w żadnym sklepie nie spotkałem się z niemiłą czy nachalną obsługą. Dają gitary ograc bez żadnego ale (tylko w jedym się spotkałem z tym że raczej nie dają ograć gitarek powyżej 1000Ł jeśli się nie chce jej kupić) :D
Podłączają do najlepszego wzmaka na stanie (jak ogrywałem straciaka Malmsteena to podłączyli do jakiegoś comba Mesy 8) )

U nas to gdyby wogóle mieli taki sprzęt to za chiny by niedali do rąk :lol:

Awatar użytkownika
Poxipol

Post autor: Poxipol » 31 gru 2008, 10:33

Dopowiem jeszcze coś o sklepie Na Księżycu przy Peowiaków w Lublinie. Ostatnio kupowałem tam pickguard i potencjometr, no a po zakupie siadłem i ogrywałem jakieś akustyki. Powiedziałem, że tylko ogrywam. No i gdzieś tak po 15 minutach (sobota była) podszedł gość i powiedział "Zaraz zamykamy, ale jak chcesz pograć to możesz jeszcze zostać" czy coś w tym stylu :)
[url]http://www.facebook.com/angerfishband[/url]

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Post autor: mewash » 05 sty 2009, 17:01

Dzisiaj mija piąty dzień roboczy od kiedy zamówiłem paczkę w guitar center. Mimo burzliwej korespondecji i zapewnień z ich strony, że towar skompletowano, paczka do tej pory nawet nie została wysłana. A przecież jest to okres w którym oni zapewniają dostawę. Żałosne... :?

Często kupuję różne rzeczy przez internet i moje doświadczenia są takie: jeszcze nigdy nie zawiodłem się na sprzedawcach z allegro, tylko raz nie zawiodłem się na muzycznym sklepie internetowym. Był to maczosbass.pl, którego usługi serdecznie polecam.

Awatar użytkownika
Yffan

Post autor: Yffan » 05 sty 2009, 18:10

MBS ... kawał muzycznego sklepu ... polecam również .
[url=http://imageshack.us][img]http://img137.imageshack.us/img137/9505/ledzeppelin500x200xk6.jpg[/img][/url]

szumią krzaki ,kołysanie ...

GoldenSaint

Post autor: GoldenSaint » 05 sty 2009, 19:25

Rock n' Roll w Gdańsku - niedawno otwarty, prawie dokładnie naprzeciw Riffu :lol: Dużo dobrych gitar, konkretniej Gibsony - od SG faded po drogie LP. Flying V też mają. Wzmacniacze i paki też bardzo przyzwoite. Niestety nie wiem, jak tam jest z warunkami ogrywania, bo nie miałem czasu dłużej siedzieć, aczkolwiek personel sprawia wrażenie dość uprzejmych ludzi, więc nie powinno być problemów. Zupełnie odwrotną opinię mam o wspomnianym Riffie - obsługa wg. mnie straszna, a gitar fajnych nie dużo.

Awatar użytkownika
capo2

Post autor: capo2 » 05 sty 2009, 19:34

mewash pisze:Dzisiaj mija piąty dzień roboczy od kiedy zamówiłem paczkę w guitar center. Mimo burzliwej korespondecji i zapewnień z ich strony, że towar skompletowano, paczka do tej pory nawet nie została wysłana. A przecież jest to okres w którym oni zapewniają dostawę. Żałosne... :?

Często kupuję różne rzeczy przez internet i moje doświadczenia są takie: jeszcze nigdy nie zawiodłem się na sprzedawcach z allegro, tylko raz nie zawiodłem się na muzycznym sklepie internetowym. Był to maczosbass.pl, którego usługi serdecznie polecam.

Sklep to ejst dobry ale ostatnio mieli inwentaryzacje (piatek i sobota) i dzis takze sklep był zamknięty więc ja bym im wybaczył za taki poślizg :)

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Post autor: mewash » 05 sty 2009, 20:04

Ja nie twierdzę, że nie dobry. :)

Rozumiem, że był okres świąteczny, że inwenturka, itp. Trochę mnie natomiast zbulwersował fakt, że na pytanie, dlaczego paczka jeszcze nie dojechała, otrzymuję wpierw odpowiedź: "bo kolega zapomniał wysłać", a potem "dziękujemy za uwagi" i zero wiadomości na temat przewidywanego terminu wysyłki. Przy tym wszystkim od początku mnie zapewniają, że zamówienie już skompletowano...

Gdyby mi napisali, że realizacja zamówienia opóźni się z powodu inwentaryzacji, albo cokolwiek w ten deseń, to nie miałbym żadnych pretensji. Ale, mimo moich pytań, wcale takiej odpowiedzi nie otrzymałem, tylko jakieś dziwne wykręty.

Wiem, że w takich sytuacjach nie można generalizować. I wcale nie mam zamiaru tak robić. Opisuję tylko mój własny przypadek. I czekam cierpiliwie na paczuszkę.

joemator

Post autor: joemator » 05 sty 2009, 20:33

http://www.thomann.de/gb/index.html

ten jest dobry - szybka dostawa, trzyletnia gwarancja, 30 dni na zwrot czyli "lodzio miodzio szeregowy" 8)
Ibanez S 470 bk - DiMarzio paf pro/fred, Squier strat, Jackson dk2 dinky , Jackson Kelly SD JB/Jazz, Czeski Epi LP Std, Gibson LPJ
Laney IRT 60
GT 10
HB 212 V

Satanek

Post autor: Satanek » 05 sty 2009, 21:04

A właśnie, jak można zapłacić w Thomann'ie? Przelew z polskiego konta w euro, bo mam taką możliwość poszedłby? Logicznie myśląc wydaje mi się, że tak, ale nigdy nie robiłem zakupów w sklepach zagranicznych, nie znajdujących się na terenie PL. Tzn, przy takim przelewie, jeśli wydaje zlecenie aby wykonać przelew w euro a na koncie mam money w PLN to za przeliczenie pobierają także opłatę, tak?

joemator

Post autor: joemator » 05 sty 2009, 21:19

Satanek pisze:A właśnie, jak można zapłacić w Thomann'ie? Przelew z polskiego konta w euro, bo mam taką możliwość poszedłby? Logicznie myśląc wydaje mi się, że tak, ale nigdy nie robiłem zakupów w sklepach zagranicznych, nie znajdujących się na terenie PL. Tzn, przy takim przelewie, jeśli wydaje zlecenie aby wykonać przelew w euro a na koncie mam money w PLN to za przeliczenie pobierają także opłatę, tak?
1 sprawdz kurs euro - bo ceny na stronie thomann sa w euro albo przeliczone na inna walute ale za ...... nie wiem wg jakiego kursu :lol: ,
2 spytaj w w swoim banku , ja jakies grosze zaplacilem,
3 thomann 15 euro pobiera za przesylke,
4 przelicz,zamow i jazda 8)

Edit: sorry z Niemiec do Polski pobieraja 20euro :evil:
Ibanez S 470 bk - DiMarzio paf pro/fred, Squier strat, Jackson dk2 dinky , Jackson Kelly SD JB/Jazz, Czeski Epi LP Std, Gibson LPJ
Laney IRT 60
GT 10
HB 212 V

Awatar użytkownika
acoto
Kontakt:

Post autor: acoto » 07 sty 2009, 13:40

najprościej zapłacić kartą kredytową visą/mastercard.
https://www.reverbnation.com/acoto http://www.facebook.com/acoto.music
https://soundcloud.com/acoto

Awatar użytkownika
Huascar

Post autor: Huascar » 07 sty 2009, 16:01

Pragne z calego serca dorzucic sklep "DJ-sklep".
Tragiczni sa pod wzgledem dostepnosci towaru (co normalne w Polsce) ale oprocz tego wyrozniaja sie szybka rekcja na zamowienia - gdybym sie nie przypomnial, czekalbym do smierci...

rav27

Post autor: rav27 » 10 sty 2009, 21:27

Częstochowski Riff - pan, który mnie obsługiwał był miły, ale dwóch idiotów [z obsługi] grało na jakimś flecie, nie ważne co to było, ale skutecznie mi utrudniło ogranie gitary. Ceny przeciętne - przynajmniej w przypadku dwóch Alvaro, które upatrzyłem.

Mam pytanie. Czy ktoś był w Częstochowskim MALKO ? Jak tam prezentuje się sprawa z asortymentem? Jakie ceny / obsługa?

brzuszek04

Post autor: brzuszek04 » 14 sty 2009, 15:51

co możecie polecić z Poznania ? Słyszałem że music center jest dobry...

ODPOWIEDZ