Sklepy muzyczne - wasze opinie

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
NiecnyKsiaze

Post autor: NiecnyKsiaze » 08 gru 2008, 15:25

Serdeczne dzięki, Zombie. Teraz tylko zasilić kartę kredytową (albo robić przelew), wybrać czy Marshall czy Roland i kupować. Bardzo pomogłeś.
[size=85]
[url=http://nk.art.pl/mp3/nk_grom_molowo.mp3]Piosenka o adminach[/url]
[url=http://nk.art.pl/mp3/nk_wojny_gwiezdne.mp3]Piosenka o forach[/url]
Antek[/size]

Awatar użytkownika
JA_cek
Doradca
Doradca
Kontakt:

Re: Żałosne i dobre sklepy, także internetowe

Post autor: JA_cek » 08 gru 2008, 15:51

NiecnyKsiaze pisze: SYMPATYCZNE

Na przykład "M. Ostrowski" muzyczny.pl
Do Ostrowskiego mam przez park jakieś 10 min drogi :D Czasem jak spaceruję z psem, to se do nich zajdę :D
Obsługa faktycznie fachowa i pomocna, regularnie też serwisuję u nich mikser, jednak poważniejsze zakupy instrumentalne robię w Ragtimie :D

Awatar użytkownika
Gep
Zasłużony

Post autor: Gep » 08 gru 2008, 15:54

dlaczego jacku?

Awatar użytkownika
stunner_max

Post autor: stunner_max » 08 gru 2008, 16:20

Ja osobiście uwielbiam Gitar Center mają dobre ceny nie raz zamawiałem u nich i dostawa 24h najdłużej paczka kurierem od nich szła do mnie dwa dni :P
[img]http://images34.fotosik.pl/407/0d5592e5c6673e80.jpg[/img]

[color=green]Osobiście wolę zielony[/color] :lol:

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Post autor: mewash » 08 gru 2008, 18:12

Pozytywnie oceniam:

Maczos Bass Shop

Fajny kontakt, profesjonalne rady, możliwość zbicia ceny. Same plusy. Generalnie jest to sklep dla basistów, ale od jakiegoś czasu Maczos rozwija też dział z elektrykami i akustykami. Jak dla mnie, to najlepszy polski muzyczny sklep internetowy. Wygląda trochę amatorsko, strona ma małe opóźnienia itp., ale zakupy zawsze zaczynam właśnie tam.

Negatywnie oceniam:
Tutaj nie będzie żadnego zaskoczenia - Riff. Niekoniecznie za niefachową obsługę - jakoś nie miałem z nią nigdy problemów. Raczej za ceny i asortyment (a raczej jego brak).

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 08 gru 2008, 19:00

zombie youth revolt pisze: porazki : www.rnr.pl
Kupowałem tam PODa XT Live z dwa lata temu. W tamtym okresie mieli najniższe ceny na ten produkt i kilka innych. Przesyłke dostałem na nastepny dzien po zamówieniu. Czyli pełna profeska. Teraz z tego co widze z cenami juz nie jest tak wesoło, ale kryzys, panowie, kryzys....

Guitar Center - zamawiam najczesciej drobnice: struny, kable etc, b dobry kontakt to duży plus, w miare szybka wysyłka. na minus niedopatrzenia i np brak jednego kompletu strun, ale wszystko ładnie da sie załatwić.

Z innych sklepów muzycznych w sieci nie korzystałem, ale generalnie kieruję sie, jak wiekszość, głównie ceną.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rzemon
Zasłużony

Post autor: rzemon » 08 gru 2008, 20:03

Czak Music - zamawiałem u nich dwa razy:

1. trochę drobnicy - jeden przetwornik made in china, mostek do strata, przełącznik 3 poz. + jakieś strunki - zamówiłem, wysłałem pieniądze, po tygodniu braku kontaktu napisałem z pytaniem, co sie dzieje? Tydzień czekałem na odpowiedź, okazało się, że nie mają na składzie przetwornika i czy może być inny (chodziło o humba) za tą samą cenę. Kasę już mieli. Dobra, zgodziłem się, choć zamiast przetwornika z rozłączanymi cewkami dostałem taki bez, ale pal licho. Gorzej mnie wkurzyło, że przełącznik, który dostałem, był ewidentnie wyciągnięty z jakiegoś wiosła - miał jeszcze nawet przylutowane kawałki przewodów.

2. POD'a 2.0 (aktualnie na sprzedaż :P ), bo jak obdzwoniłem wszystkie największe sklepy, okazało się, że nikt nie ma na stanie, a był mi potrzebny efekt na weekend (a była bodajże środa). Tylko w Czaku mieli i wysłali kurierem jeszcze tego samego dnia.

Innymi słowy - ciężko powiedzieć. :D Raz zawalili, a raz wszystko było wzorcowo. Polecam do nich dzwonić - maile to tam chyba sprawdzają raz na tydzień. :wink:

Normalnie kupuję albo w GuitarCenter, albo w BigBeat. Do obu sklepów mam spore zaufanie.
Młodafoka of da jer.

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 08 gru 2008, 22:29

NiecnyKsiaze pisze:Serdeczne dzięki, Zombie. Teraz tylko zasilić kartę kredytową (albo robić przelew), wybrać czy Marshall czy Roland i kupować. Bardzo pomogłeś.
wlasnie

o jednej rzeczy zapomnialem

ja korzystam z wersji brytyjskiej thomanna jako, ze moj niemiecki jest na poziomie zerowym

na brytyjskim thomannie ceny sa nieco nizsze bo w uk vat wynosi 16 %, a w germanii 19 % ( o ile dobrze pamietam )

ale nawet zamawiajac z wersji brytyjskiej i tak placisz niemiecka cene, wiec sie nie zdziw przypadkiem, ze te kilka euro wiecej ci policza ( ale sa to naprawde niewielkie roznice )
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
mroku

Post autor: mroku » 08 gru 2008, 22:50

Hm, a to ciekawe, bo w musik-produktiv naliczaja VAT wg. kraju dostawy - czyli w naszym wypadku polskie 22%.
If it doesn't rock - it sucks.
[img]http://www.newvisionrecordings.co.uk/images/biography/pic_v_for_vendetta.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 08 gru 2008, 22:52

a moze jest i tak - nie pamietam juz :>
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
mroku

Post autor: mroku » 08 gru 2008, 22:54

Wydaje mi sie Zombie, ze w sklepach w UE nalicza sie VAT wg, kraju dostawy wlasnie. Przynajmniej tyle pamietam z prawa podatkowego, o instytucji pod tytulem "wewnatrzwspolnotowa dostawa towarow". I jest to podejrzenie graniczace z pewnoscia :)
If it doesn't rock - it sucks.
[img]http://www.newvisionrecordings.co.uk/images/biography/pic_v_for_vendetta.jpg[/img]

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 08 gru 2008, 23:04

1. trochę drobnicy - jeden przetwornik made in china, mostek do strata, przełącznik 3 poz. + jakieś strunki - zamówiłem, wysłałem pieniądze, po tygodniu braku kontaktu napisałem z pytaniem, co sie dzieje? Tydzień czekałem na odpowiedź, okazało się, że nie mają na składzie przetwornika i czy może być inny (chodziło o humba) za tą samą cenę. Kasę już mieli. Dobra, zgodziłem się, choć zamiast przetwornika z rozłączanymi cewkami dostałem taki bez, ale pal licho. Gorzej mnie wkurzyło, że przełącznik, który dostałem, był ewidentnie wyciągnięty z jakiegoś wiosła - miał jeszcze nawet przylutowane kawałki przewodów.
W takim wypadku to w ja dziękuję sprzedawcy i wymuszam zwrot pieniędzy jak się tylko da, bo różne pierdoły czasem też kupię przez neta (i miałem taki przypadek też). Nie ma nic bardziej bezczelnego (nie wiem, być może to właśnie nasza krajowa przypadłość) niż sprzedawanie czegoś, czego się fizycznie nie ma. Wychodzi na to, że koleś może sobie wystawić jakieś cuda niewidy, ktoś to kupi, potem tamten napisze że nie ma i niech biedak sobie wybiera w śmieciach które są faktycznie. Chamskie, nie?

Gdyby wszyscy żądali zwrotu pieniędzy w takim przypadku, to sprzedawcy bardziej by dbali sprawdzanie stanu magazynu - takie krótkie przemyślenie :P

EDIT:
POD'a 2.0 (aktualnie na sprzedaż),
Widzę, że Ty też stwierdziłeś, że POD'y to jakiś żart jeśli chodzi o zastosowania live :P . Do nagrywania to jeszcze, ale równie dobrze można kupić inna kartę muzyczną (którą w istocie jest POD) i zainstalować sobie jakiś software'owy symulator wzmaków (używając go jako obróbka sygnału już z ampa).
Ostatnio zmieniony 08 gru 2008, 23:11 przez Enter the Phoenix, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
rzemon
Zasłużony

Post autor: rzemon » 08 gru 2008, 23:09

Ja się dzięki nim nauczyłem, że jeśli zależy mi na czasie, to lepiej wskoczyć w pociąg i w 1,5 godziny zlądować w jakimś lepszym muzycznym w stolicy. :wink:
Młodafoka of da jer.

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Post autor: KOKA » 08 gru 2008, 23:24

na plus: Thomann (cena niemiecka, VAT polski, 20 Euro), muzyczny.pl, mayoshop i Magnus. Zawsze wszystko szybko i OK.
W RNR też nie miałem NIGDY problemów, towar od razu jechał, tylko trzeba wziąć poprawkę na ludzi, którzy nie potrafią rozmawiać z klientem przez telefon. Od tej strony, to totalni amatorzy - marnują czas klienta co oznacza brak szacunku (czyli dużo mniejsze dochody, ale to przecież ich broszka)

na minus: pare rzeczy zamówiłem rok temu w Czaku i do dzisiaj cisza... zero odzewu, paczki, nic. Więcej nic nie zamówię. Skucha :)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2008, 0:12 przez KOKA, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

Awatar użytkownika
acoto
Kontakt:

Post autor: acoto » 09 gru 2008, 9:14

zombie youth revolt pisze:a moze jest i tak - nie pamietam juz :>
tak jest, vat jest polski więc jak zamawiam w thomannie korzystam z wersji Irlandskiej / vat w irlandii 21%/ i jestem mniej zdziwiony przy kasie :D . Miałem jedną wajchę z thomannem, zamówiłem piec który miał być za 3 -5 dni. Przyjeli zamówienie i czekali aż towar się pojawi, reszty zamówienia wysłać nie chcieli . Akurat tego towaru nie ma do dnia dzisiejszego / a minęło ponad pół roku / gdybym nie zmienił zamówienia bym sobie poczekał. Dziwne to tym bardziej że wcześniej zamawiałem u nich kilka rzeczy które przysłali mi "na raty' , widać zaczeli obcinać koszty, cóż kryzys :twisted:
Kupowałem też w music-town , no problems.

Acha, jeszcze jedno a propos thomann'a , raz niestety odesłałem towar do naprawy. Niewinnie to wygląda w ich regulaminie że płacisz tylko za przesyłkę do nich. Za ok. 5 kg zapłaciłem w okolicach 150 zeta i cały zysk z taniego zakupu .... strzelił. Zresztą ich serwis ładnie wygląda na zdjęciach, mimo niezbyt skomplikowanej / jak się okazało / naprawy , byli tylko pośrednikiem między mną a serwisem fabrycznym , tak że poczekałem prawie 2 miesiące na naprawę.
https://www.reverbnation.com/acoto http://www.facebook.com/acoto.music
https://soundcloud.com/acoto

ODPOWIEDZ