Bierna i czynna ochrona przeciwpożarowa w budynku

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
arigam

Bierna i czynna ochrona przeciwpożarowa w budynku

Post autor: arigam » 30 mar 2022, 11:14

Pytam w kontekście budowanego domu. Jakie zastosować bierne oraz czynne elementy ochrony ppoż? Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko związane z powstaniem czy niekontrolowanym rozprzestrzenienie się pożaru.

Awatar użytkownika
zutek

Re: Bierna i czynna ochrona przeciwpożarowa w budynku

Post autor: zutek » 30 mar 2022, 11:30

Poleca się stosowanie materiałów, które są trudnopalne. Są one oczywiscie droższe od standardowych materiałów, ale jeśli zależy Ci na ochronie przeciwpożarowej, to na pewno zapewnią lepsze warunki. Bywają przypadki, że trzeba się do tego zastosować, bo wymagają tego przepisy.
Własciwości przeciwpożarowe mogą mieć farba, ocieplenie, izoalacje, szyby, izolacje natryskowe.
Polecam zerknać sobie na stronę Promat, możęsz poczytać sobie o specyfikacji poszczegolnych produktów: https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/dokumenty/

Kofj31fsc

Post autor: Kofj31fsc » 30 mar 2022, 22:06

jak to zweryfikować?
-
Materiały POS producent

Damianeks

Post autor: Damianeks » 31 mar 2022, 13:32

Nie da się ukryć taka ochrona jest tak naprawdę bardzo ważna. Aby uniknąć nieszczęścia ważna jest też regularna kontrola wszelkich instalacji. możesz na przykład sprawdzić ten serwis instalacji gazowych w Krakowie, bądź podobny, jeśli mieszkasz w innym mieście.

yennka

Post autor: yennka » 02 cze 2022, 23:04

farba musi byc porządna, ja sama korzystałam ostatnio z biała farba do ścian i sufitów i nie żałuję :) Jest konrketna i wysokiej jakości

Devil93

Post autor: Devil93 » 25 sie 2022, 9:41

W sumie mam nadzieję, że to macie ogarnięte, ale sama ochrona np.: przed złodziejami też jest ciekawym pomysłem. Dlatego należy sprawdzać odpowiednie firmy, które się tym zajmują. Moim zdaniem firmy ochroniarskie Włocławek będzie dobrą wskazówką. No i pod tym kątem wciąż ja się zastanawiam, kogo mam wybrać i co się dzieje.

Franczeska

Post autor: Franczeska » 30 wrz 2022, 16:08

Dobrze, że powstają takie tematy, dzięki temu ludzie czytając zaczynają myśleć nad nowymi rozwiązaniami, a te posunęły się znacząco do przodu. Zobaczcie w wolnej chwili, jak działają systemy wykrywania i gaszenia iskier https://firefly.com.pl/technology/syste ... nia-iskier Jestem pewna, że w niejednej firmie się taki system sprawdzi.

ODPOWIEDZ