Jakie są badania krwi?

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
linger

Jakie są badania krwi?

Post autor: linger » 06 kwie 2022, 12:46

Bo planowałam zrobić sobie kompleksowe wyniki... ale jak się dowiedziałam, że w pewnej placówce witamedica.pl/badania-laboratoryjne/badania-pobieranie-krwi/ robią aż 2500 różnych badań krwi, to trochę mina mi zrzedła
No bo umówmy się, żeby uzyskać te 2,5 tysiąca wyników to na bank potrzeba będzie więcej pobrań/próbek niż jedna! Może ktoś wie, ile krwi trzeba dać sobie odessać, żeby uzyskać wyniki WSZYSTKICH takich testów i ile czasu może to zająć
A może to jedno wielkie nieporozumienie i ja coś pokręciłam

kilona

Re: Jakie są badania krwi?

Post autor: kilona » 30 cze 2022, 11:21

A badania w ciąży? Poza tymi wykonywanymi co miesiąc na podstawie próbki krwi można wykonać test nifty Gdańsk. To badanie genetyczne wykonane zostało już kilka milionów razy na całym świecie, jest badaniem bezpiecznym i o wysokiej czułości. Szczególnie zalecane dla kobiet po 35-tym roku życia, ze wskazaniami do wykonania amniopunkcji czy takim które obawiają się mocno o zdrowie dziecka.

bASkaa

Post autor: bASkaa » 30 cze 2022, 11:46

jeśli nie masz specjalnego zalecenia od lekarza, to myślę, że na spokojnie wystarczy zwykłe badanie krwi z rozmazem. Wiesz, takie podstawowe, ale do ogólnej kontroli swojego zdrowia, zupełnie wystarczy.

wnusio

Post autor: wnusio » 06 lip 2022, 20:13

No jest tego na pewno dużo, dlatego nic dziwnego, że się pytacie. A jeśli mam być szczera, to powiem Wam, że dla mnie nie ma z tym problemów, jeśli ogólnie wiecie, co macie badać. Ja zrobiłam badania i wiem, że mam zapalenie cewki moczowej. Dlatego powiedzcie co na zapalenie cewki moczowej mam kupić?

Joolw3j22

Post autor: Joolw3j22 » 08 lip 2022, 12:56

co warto jeszcze robić okresowo?
-
drzwi zewnętrzne

ODPOWIEDZ