Płyta po raz kolejny

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
Jekyll

Płyta po raz kolejny

Post autor: Jekyll » 13 cze 2008, 14:50

Panowie, czy tak ciężko zrobić płytę CD audio czy MP3, której WSZYSTKIE ścieżki normalnie odpalą się na każdym kompie czy odtwarzaczu? Dlaczego mój komputer i odtwarzacz samochodowy po raz kolejny nie czytają testów z płyty? Zaznaczam, że nie mam problemów z odtwarzaniem jakichkolwiek innych płyt.

=[jazzy]=
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Post autor: =[jazzy]= » 13 cze 2008, 20:13

Nie wiem za bardzo o co chodzi, bo u mnie te płyty chodzą na wszystkim - w kompie stacjonarnym, laptopie, jamniku z cd, wieży audio i w samochodzie. W zasadzie na 14.900 egzemplarzy zawsze się znajdą 2 osoby, z których jednej płyta nie chodzi w samochodzie, a druga nie umie jej odpalić na Windows Media Player, albo nie wie jak otworzyć dane binarne.

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 15 cze 2008, 23:19

Płyta chodzi na wszystkim ale działają tylko nagrania zespołów, nie działają (nie są w ogóle rozpoznawane) ścieżki z testami sprzętu. To nie pierwszy raz i wiem że ten problem był już zgłaszany.

Awatar użytkownika
Bazztap

Post autor: Bazztap » 16 cze 2008, 13:14

Ja mam to samo co przedmówca

=[jazzy]=
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Post autor: =[jazzy]= » 06 lip 2008, 19:41

Ścieżki z testami to zwykłe audio, a zespoły są w danych binarnych (mp3), wiec pierwsze odtwarza każdy cd-player, a drugie otwierasz jak normalne pliki w Windows.

Żeby mieć pewność, sprawdzałem płytę przez ostatnie 2 tygodnie na jakichś 50 różnych sprzętach, od archaicznych discmanów do współczesnych systemów kina domowego. Wszędzie szło za pierwszym razem.

Może powtórzę to co jest w każdym numerze:
Ważne informacje dotyczące korzystania z płyty CD dołączonej do magazynu "Gitarzysta"

Płyta CD jest dwusystemowa (zapisana w standardzie Mixed Mode CD), co oznacza, że znajdujący się na niej materiał został podzielony na dwie części. Pierwszą z nich są nagrania audio, które można odsłuchać na standardowych odtwarzaczach CD lub za pomocą dedykowanej do tego celu aplikacji (w systemie Windows np. Windows Media Player). Na drugą część płyty składają się pliki, które można przeglądać za pomocą standardowych menadżerów plików. Uwaga: W systemie Windows zawartość płyty nie otwiera się automatycznie po włożeniu jej do napędu CD-ROM. Aby odtworzyć nagrania audio, należy uruchomić np. Windows Media Player i odnaleźć zakładkę z nazwą napędu CD-ROM.
Skoro 99% czytelników nie ma problemu to znaczy, że jakiś błąd w sztuce leży po Waszej stronie. Pomógłbym, gdybym miał choć cień podejrzenia o co może chodzić.

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 06 lip 2008, 19:53

Nie chodzi o to, ze plyta jest wadliwa.
Skoro i tak prawie kazdy uzywa komputera, to co za problem zapisac wszystkie sciezki jako mp3 (tudziez audio odczytywane przez Windows Media Player), zeby nie bylo koniecznosci odpalania na dwoch roznych sprzetach?

SlowHand

Post autor: SlowHand » 10 lip 2008, 9:04

tez mam ten problem, kupuje gitarzyste od pierwszego numeru i z kazdej plyty odtwarzanej na kompie mozna posluchac tylko zespolow.

Awatar użytkownika
Joe
Kontakt:

Post autor: Joe » 10 lip 2008, 11:05

Z tym zróżnicowaniem rodzaju danych audio to może jednak nie do końca trafiony pomysł (tak na marginesie: czemu takie coś stosujecie?). Jeśli wszystko byłoby w formacie mp3 można byłoby dorzucić więcej innych danych, przecież byłoby więcej miejsca. A poza tym jeśli chodzi o jakość nagrań umieszczanych na płycie, być może się mylę, ale logicznym dla mnie jest aby nagrywać testy sprzętu w formacie CD-Audio. Przecież tu bardziej liczy się jakość nagrania. Ale to tylko takie moje dywagacje.
[size=120]Tekst napisany tak, to wypowiedź użytkownika. [color=#FF0000]Tekst pisany tak, to wypowiedź moderatora.[/color][/size]

Mój sprzęt do grania: PS3 160GB, 2xDS3, FragFX2, PSEye, TV 46" FullHD

RadO

Post autor: RadO » 10 lip 2008, 13:00

to moze podpowiem ze jak się da do odtwarzacza CD w wieży czy samochodzie to pod 1 kryją się dane binarne i nalezy przełączyć na 2 zeby zastartowało.
szukam dźwięków, jeszcze dużo pracy zanim je znajdę.

http://www.radomod.yoyo.pl

Weteran

Plyta CD

Post autor: Weteran » 13 lip 2008, 22:54

=[jazzy]= pisze: ... Ścieżki z testami to zwykłe audio, a zespoły są w danych binarnych (mp3), Płyta CD jest dwusystemowa (zapisana w standardzie Mixed Mode CD) ...
Panie Redaktorze =[jazzy]=

Zamiast bronić KNOTA jak niepodleglości, zróbcie w Redakcji krok do przodu. Zrezygnujcie z płyty dwusystemowej. Po prostu.

Czy zna Pan inne poważne wydawnictwo wydające płytę dwusystemową?

RadO

Post autor: RadO » 13 lip 2008, 22:59

ale jak będzie w audio cała to niewiele się na niej zmieści :/ chyba ze wszystko na mp3
szukam dźwięków, jeszcze dużo pracy zanim je znajdę.

http://www.radomod.yoyo.pl

Weteran

Ten sam

Post autor: Weteran » 13 lip 2008, 23:19

RadO pisze:ale jak będzie w audio cała to niewiele się na niej zmieści :/ chyba ze wszystko na mp3
Jasne.
Może być także DVD.

Awatar użytkownika
maniek

Re: Ten sam

Post autor: maniek » 14 lip 2008, 14:56

Weteran pisze: Jasne.
Może być także DVD.
Tylko że wtedy cena za magazyn podskoczy, a tego nie chcemy. Wogóle to nie twórzcie sztucznego problemu.
No i w szoku jestem że wogóle w samochodzie próbek dźwięku słuchacie - gratuluję podzielności uwagi. Ja wolę wieczorkiem przy kawce (lub browcu) z słuchawkami na uszach.
Ibanez RG 450 DX --> Boss ME-25

http://www.youtube.pl/mani3k76

Weteran

Post autor: Weteran » 14 lip 2008, 20:57

... Tylko że wtedy cena za magazyn podskoczy, a tego nie chcemy. ...
Zawsze można drukować czaro-biały na kiepskim papierze. Będzie tańszy.

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 14 lip 2008, 21:16

maniek pisze:No i w szoku jestem że wogóle w samochodzie próbek dźwięku słuchacie - gratuluję podzielności uwagi.
A radia to nie słuchasz w aucie? Co w tym dziwnego?

Płyty DVD nie pójda na zwykłych odtwarzaczach cd i w samochodach.

ODPOWIEDZ