Aranzacja... i teoria... Do Redakcji!

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Perfect Stranger

Aranzacja... i teoria... Do Redakcji!

Post autor: Perfect Stranger » 30 sie 2006, 13:07

Powiem co mnie boli w Gitarzyscie bo jesli chodzi o zalety to juz wszystko zostalo powiedziane.

1. Utwory - wezmy na tapete swietny kawalek zamieszczony w ktoryms z numerow "Oni Zaraz Przyjda Tu" - niestety, nie wiem jak go zagrac na jedna gitare zeby wszystko trzymalo sie kupy... Bo co mi z tego, ze zagram sobie glowny riff gdy utwor nagrywany byl na dwie gitary...? Dlatego przydalyby sie porady w stylu "ARANZACJA" w ktorch uczonoby jak MYSLEC i GRAC a nie tylko odgrywac rzeczy z tabulatury... :(

2. Teoria. Jesli analizujecie utowor i piszecie "zastosowano tu charakterystyczna kwinte ktora dazy do rozwiazania w progresji... <cut> a akord glowny tkwii w tonice... <cut> itd. itd." - niewiele to mowi... dlaczego nie zalozycie osobnego dzialu gdzie krok po kroku bedzie tlumaczona harmonia? i granie z pomyslunkiem!?

3. niestety gdy uczliscie nas skal to kazecie wklepywac na sile, na pamiec uklady palcow, tzw. superpozycje... a to piekielnie ogranicza... :/ Dlaczego nie byc lepszym od innych pism i kursow i uczyc grania w kontekscie? w progresjach? a nie tylko tempego opalcowywania...?

moze ostro, ale szczerze. reszta jest ok!

Jareth

Post autor: Jareth » 01 wrz 2006, 13:34

Heh... gdy ja pytałem o postawy i teorię, to mnie zbyto (forumowicze, nie redakcja), twierdząc, że to jest na forum i w necie : / I faktycznie - granie z głową itd bardzo by się przydały...

Awatar użytkownika
DonTofiko

Post autor: DonTofiko » 02 wrz 2006, 11:29

Jako człowiek który tylko troszkę liznoł teorii (w najblizszym czasie mam zamiar to zmienic http://rzooff.4me.pl/ :D ) podpisuje sie pod tym rekami, nogami i wiosłem :D

Perfect Stranger

Post autor: Perfect Stranger » 02 wrz 2006, 11:32

tzn. pod czym? mam nadzieje, ze pod propozycja stworzenia dzialu "o teorii, aranzacji, graniu z glowa" w Gitarzyscie? ;) bo chyba nie pod tym, ze "teoria to jest w necie" ? ;)

=[jazzy]=
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Post autor: =[jazzy]= » 05 sty 2007, 0:22

Jeśli to się na coś przyda to polecam dział z podstawami teorii na swojej stronie:
http://guitarzone.org/warsztat.html

ODPOWIEDZ