Nastepna już "moja opinia"...

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ciec.man
Kontakt:

Nastepna już "moja opinia"...

Post autor: ciec.man » 13 sie 2006, 20:53

Co do gazety to świetnie, że znajduje się jueszcze miejsce na rynku na tego typu gazety... Szczególnie wielki jestem podziwu, po tym jak pismo, które niegdyś ukazywało się przez długi, długi czas przestało być wydawane a było całkiem niezłe ("Gitara i Bas + bębny")... swoją drogą wiele jest elementów wspólnych i forma nawet podobna... przesło mi nawet przez myśl, czy to nie ta sama gazeta, tylko pod inną nazwą (coś w stylu ucieczki od podatku, czy coś...)...

Wspomnę tylko o elementach, które mnie lekko męczą w Waszym miesięczniku, gdyż reszta jest całkiem ok i nie wiem czy nawet da się poprawić, ze względu na to, że jest wystarczająco dobra.
Nie ciekawe są przydługie opisy gitar, które i tak na wiele się nie zdają, a marnują papier. Stwierdzenia typu "...dźwięk (...) jest pełny i długo wybrzmiewający...", albo tym podobne są dla mnie pustosłowiem, gdyż większośc ludzi nie potrafi sobie wyobrazić jak to brzmi szczególnie po takim opisie. Może co lepsi i bardziej wprawieni, to tak, ale skoro na płycie (jak w przypadku ostatniego numeru) znajdują się próbki dźwiękowe, to tym bardziej takie opisy nie mają po co istnieć.
Ja bym ograniczył tego typu opisy do postawienia głównych wad / zalet, budowy, krótkiego podsumowania i oczywiście próbek audio.
Również mało przydatny jest schemat przedstawiający ocenę, gdyż jest to tak subiektywna sprawa, że nawet nie warto się tym zajmować... "Rozżut" ocen mógłby spokojnie sięgnąć nawet 2 kropek, zależnie od oceniającego, rzecz jasna.

Również wywiad z członkami zespołu Oranżada (wciąż odnoszę sie do ostatniego numeru), który jest mało znanym i nie za wiele prezentującym sobą, jest trochę takim "zapychaczem" miejsca w moim mniemaniu... Oczywiście że takowe texty promujące świeże kapele powinny się pojawiać ale od czasu do czasu, albo chciaż o jakichś w miarę znanych zespołach typu: Akurat, CKOD, Normalsi, itd...

Ciekaw jestm co redakcja miała na myśli umieszczając na stronach 96 i 97 jakieś schematy, które mało mają opisów i nawet tytułu ! Chwilę dłuższą zajęło mi zrozumienie tej treści... To lekki "minus".

Wspomnę jednak o sprawach dobrych, a nawet bardzo dobrych... Świetnym pomysłem z Waszej strony było umieszczenie wywyadu z Joe Satrianim oraz jego szkółki. Brawo ! Tak powinno być.
Bardzo podoba mi się pomysł z ocenianiem przez Was nagrań młodych "artystów" i zespołów, które dopiero raczkują w branży... sądzę, że w ramach wsparcia powinniście te lepsze kawałki zamieszczać na płycie (o ile jest na to miejsce), jak też zrobiliście.
Dział lutnik też jest bardzo dobrym pomysłem i nie wiem, czy nie powinniście go nawet jeszcze powiększyć... chciaż widzę że sukcesywnie do tego dążycie, albo dążyliście. Jednakże taka ilość jest też odowiednia.

Z mojej strony to wszystko... no po za tym, że mógłbym jeszcze przeprosić za tak obrzerną "lekturę". :wink:

ODPOWIEDZ